Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jeden WK już zapowiedział że po 07.10 z zagranicy robimy na czasówkach :) lub na zagranicznych TR jak bedą te same w DR

Czyli na zagranicznych czasówkach nie... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

A u mnie jeden WK już zapowiedział że po 07.10 z zagranicy robimy na czasówkach :) lub na zagranicznych TR jak bedą te same w DR

u mnie też tak powiedzieli , ale żeby dostać czasówki to musi być kpl dokumentów czyli akcyza , vat25, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dostać czasówki to musi być kpl dokumentów czyli akcyza , vat25, itd.

 

Od pewnego czasu nie trzeba mieć VAT i AKC do rejestracji :)

Pytanie co zrobi Twój WK jak dostanie badanie z terenu gdzie jest zalecenie, żeby robić bez? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co zrobi Twój WK jak dostanie badanie z terenu gdzie jest zalecenie, żeby robić bez

 

No i znów będziemy robić w zależności od tego jak zaleci dany WK :evil: Trzeba sobie jakąś listę zrobić do tego WK bez TR do tego czerwone TR a do tego ..... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nie trzeba mieć VAT i AKC do rejestracji :)

 

Do czasowej z urzędu nie trzeba, ale do czasowej na wniosek, a o takiej mowa, jak najbardziej VAT i AKC są wymagane :cool:

 

[ Dodano: 04-10-2012, 17:36 ]

jakąś podstawę prawną na to że niepotrzebna jest akcyzy i vat przy rejestracji.

 

Art. 74 ust. 2a i 2b PORD. Ale zaznaczam - tylko przy czasowej z urzędu, a więc nie na czerwone blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - faktycznie - mój błąd. Trochę absurd z tego się robi... Z jednej strony możesz sobie zafundować warunkowa rej.bez AKC i VAT... ale i tak z tego nie skorzystasz, bo wcześniej na pełnych warunkach musisz zrobić czasówki do badania? :)

 

Jak rozumiem nowe auta po zabudowie jednostkowej tez najpierw na czerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 74 ust. 2a i 2b PORD.

 

zdążyłem doczytać ale dzięki ::hey

 

Czytam,czytam i co? Art 74 PORD miał zastosowanie również w Rozporządzeniu 155 a robiliśmy bez tablic,"teraz" wejdzie NOWE Rozporządzenie 996 i nagły zwrot bo napisali "brak tablicy/tablic", a jak to się ma do pisma (informacji) MTBiGM DTD nr TD-5t-5111-11b in./12 z dnia 31 03 2012r. gdzie ministerstwo opisuje przypadki rejestracji bez dowodu rejestracyjnego a my musimy mieć tablice do samochodu niezarejestrowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany za granica jest u nas również uważany jako ZAREJESTROWANY

 

Ale to wygłaszasz w imieniu czyim? 8)

Zapewniam Cię, że trafisz na urzędy, które absolutnie tak nie uważają. Jest bowiem różnica pomiędzy określeniem zarejestrowany jako określenie aktualnego stanu prawnego pojazdu, a określeniem uprzednio zarejestrowany... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany za granica jest u nas również uważany jako ZAREJESTROWANY

 

Jest bowiem różnica pomiędzy określeniem zarejestrowany jako określenie aktualnego stanu prawnego pojazdu, a określeniem uprzednio zarejestrowany... :)

 

Ja tu mam na myśli pojazdy wyrejestrowane w kraju pochodzenia które "przyjechały na lawecie" bo z reguły takie "lawetowe"robimy. Jak klient mówi że bez tablic na lawecie to tak jest i nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeden znany na tym forum pan określił poziom szkoleń u konkurencji"Nie w każdym przypadku po zmianie przepisów brak tabilc, brak numeru rejestracyjnego bedzie skutkował negatywnym wynikiem badania technicznego. Niestety tego u konkurencji na seminariach szkoleniowych nie wyjaśniają i jeszcze kilku innych spraw. Ostatnio."Można usunąć ten post ,jak mocno w oczy razi, bo zapewne wprowadzi trochę zamieszania,co nie jest oczywiście moją intencją,bo sam mam mętlik w głowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poczekajcie spokojnie,na "bank" będzie rownież od 08.10. robić bez tablic. :)
Chodzi o to jak robic od poniedziałku.ITS karze nie robic(negat) beztablic,tyle mogę zdradzic i od razu napisze,że nie mam żadnej "papierowej podkładki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sam mam mętlik w głowie :roll:

 

Pomyśl logicznie,zbierz fakty a będziesz wiedział jak robić.

Nawet w Dyrektywie nie jest to jednoznaczne.

mirek.g napisał/a:

Koledzy poczekajcie spokojnie,na "bank" będzie rownież od 08.10. robić bez tablic.

Chodzi o to jak robic od poniedziałku.ITS karze nie robic(negat) beztablic,tyle mogę zdradzic i od razu napisze,że nie mam żadnej "papierowej podkładki"

kilka postów wyżej "przytoczyłem" pismo Ministerstwa więc papier jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrejestrowane w kraju pochodzenia

 

Wiesz... u nas tez na zgłoszenie sprzedaży mówi się potocznie wyrejestrowanie :P

Psuj a moze napisz jak w twoim WK będą podchodzić do "aut z lawety"tymbardziej,ze masz tam pewne koneksje :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.