Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Psuj a moze napisz jak w twoim WK będą podchodzić do "aut z lawety"tymbardziej,ze masz tam pewne koneksje :-D

 

Działam pod innym WK niż mam koneksje, aczkolwiek zapytam się szanownej małżonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, mimo wszystko, że od poniedziałku niewiele ujednolicimy w swoim działaniach. Szkolenia niby się odbyły a zostanie jak zwykle "róbta co chceta",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z WSH, przecież do tej pory też to było, moje rolki mają taką możliwość od początku istnienia stacji tj. od 2,5 roku :cool:

 

a co z po kolizyjnymi, zakres okresowe + dodatkowe ale bez wyznaczania TNBT?

 

łódzki WK nie chce zabrać zdania w sprawie nowych przepisów :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co z po kolizyjnymi, zakres okresowe + dodatkowe ale bez wyznaczania TNBT?

:razz:

Proszę czytać ze zrozumieniem,gdzie pisze zakres okresowego? :shock: i jaki TNBT?

Ty masz wykonać badanie" W SPOSÓB OKREŚLONY W PKT.0-10 DZIAŁU itd........" czyli bez okresowego,bez terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my musimy mieć tablice do samochodu niezarejestrowanego?

 

Pojazd zarejestrowany za granica jest u nas również uważany jako ZAREJESTROWANY

Jesteś pewien ? :D

ROZDZIAŁ II

OBOWIĄZKI OGÓLNE

Artykuł 4 Obowiązki

1. Pojazdy silnikowe i ich przyczepy poddawane są okresowym badaniom zgodnie z niniejszym rozporządzeniem w państwie członkowskim, w którym są one zarejestrowane.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2012:0380:FIN:PL:HTML

Żeby był uważany za zarejestrowany to musi to fizycznie nastąpić.

Koledzy poczekajcie spokojnie,na "bank" będzie rownież od 08.10. robić bez tablic. :)

Zgadzam się z tym stwierdzeniem i od poniedziałku po staremu :evil::x

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie Zał 5 do nowego rozporządzenia 996.Kto robi zdjęcia do opisu zmian konstrukcyjnych?Czy diagnosta na SKP.Czy warsztat uprawniony do tych zmian ,przed zmianą i po zmianie i klient z oświadczeniem warsztatu przedstawia diagnoście.Czy może mi ktoś to wyjaśnić ?Na szkoleniu nie było o tym mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi zdjęcia do opisu zmian konstrukcyjnych?

 

A kto wystawia ten dokument?

 

Żeby był uważany za zarejestrowany to musi to fizycznie nastąpić.

 

To rozumiem, że "okresowego przed rejestracją" u ciebie na stacji nie robią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się jestem świeżo po szkoleniu nic się nie zmieniło od Poniedziałku po staremu chyba że WK odbije

 

[ Dodano: 06-10-2012, 20:13 ]

Rejestracja bez tablic normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to fizycznie ma wyglądać? Okresowe to zrozumiałe określamy wynik badania np.P i wpis do dowodu.I co dalej? Robimy dodatkowe gdzie nie określamy terminu badania i wyniku.Wystawiamy zaświadczenie dodatkowo??A co jeśli np.nie spełnia warunków dla TAXI? Co wtedy z okresowym jeśli mają być robione dwa badania.Damy wynik P na okresowym a na dodatkowym w zaświadczeniu w pkt2. że nie spełnia warunków dla TAXI.???? Jakoś tego nie widzę.
.

 

Pewnie użytkownicy będą musieli okazywać się zaświadczeniem z OSKP o spełnieniu dodatkowych warunków :shock:. i będą wozić takie samo grube teczki jak kierowcy ADR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi zdjęcia do opisu zmian konstrukcyjnych?

 

A kto wystawia ten dokument?

 

Szanowny kolego.W "SAM"- kach jest to jednoznacznie określone.Wniosek,zdjęcia,szkic techniczny.Z kolei w opise zmian trudno powiedzieć jakie zdjęcia?A gdzie zmiana w Dz.U o wyposażeniu stacji w aparat fotograficzny?.Jakim wymaganiom ma on spełniać.Ja wiem że wystawiam dokument na podstawie oświadczenia uprawnionego warsztatu i stanu faktycznego zmian.Ale jak zarchiwizować fakt przed zmianami.Uważam że może jest to dobry kierunek na udokumentowanie zmian ale nie doprecyzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my musimy mieć tablice do samochodu niezarejestrowanego?

 

Koledzy poczekajcie spokojnie,na "bank" będzie rownież od 08.10. robić bez tablic. :)

Zgadzam się z tym stwierdzeniem i od poniedziałku po staremu :evil::x

Pozdrawiam.

Zgadzać się można,tylko czy jakieś podstawy prawne są żeby tak robić?.Opinie z ministerstwa dotyczące zmian z 2009 roku to trochę za mało,jak i również materiały z szkoleń.Można oczywiście na HURA,wszyscy tak robią to i ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po praniu mózgu-szkoleniu- co nam przekazano:

-bez tablic -lipa

-dla warunków TAXI.L,specjalny, uprzywilejowany - dwa badania pierwsze okresowe drugie warunki- nie można ich łączyć-- dwie pozycje w rejestrze

 

Nam na szkoleniu przekazano też taką interpretację

 

 

Tylko jak to fizycznie ma wyglądać? Okresowe to zrozumiałe określamy wynik badania np.P i wpis do dowodu.I co dalej? Robimy dodatkowe gdzie nie określamy terminu badania i wyniku.Wystawiamy zaświadczenie dodatkowo??A co jeśli np.nie spełnia warunków dla TAXI? Co wtedy z okresowym jeśli mają być robione dwa badania.Damy wynik P na okresowym a na dodatkowym w zaświadczeniu w pkt2. że nie spełnia warunków dla TAXI.???? Jakoś tego nie widzę.

 

Jeśli damy za okresowe "P"- ,wyznaczymy termin , musimy dać pieczątkę - to my już klienta nie zobaczymy na badaniu. :lol:

Po co mu zaswiadczenie? z wynikiem "NIE SPEŁNIA" :-P i był bez wpisu w DR-"TAXI" ;)

 

Okresowe -N ,taxi -N -ile za poprawkę ,co i jak wpisać rejestr? i za ile?

Może macie jakieś rozwiązania?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam na szkoleniu przekazano też taką interpretację
A co znaczy jeśli można wiedzieć -bez tablic -lipa
Może macie jakieś rozwiązania??
Myślę,że to zmartwienie klienta jak jego pojazd nie spełnia warunków dodatkowych,bo diagnosta wykonał juz swoją pracę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to zmartwienie klienta jak jego pojazd nie spełnia warunków dodatkowych,bo diagnosta wykonał juz swoją pracę

Ja natomiast myślę, że to nasz problem jak zwykle, gdyż znowu klient pójdzie tam gdzie zrobią bez tablic. Już widać niestety, że jedni będą wymagać tablic czasowych, inni zagranicznych stałych a jeszcze inni żadnych,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to zmartwienie klienta jak jego pojazd nie spełnia warunków dodatkowych,bo diagnosta wykonał juz swoją pracę

Ja natomiast myślę, że to nasz problem jak zwykle, gdyż znowu klient pójdzie tam gdzie zrobią bez tablic. Już widać niestety, że jedni będą wymagać tablic czasowych, inni zagranicznych stałych a jeszcze inni żadnych,,,

Tak odwieczny problem diagnosty:podłożyć się czy też nie podłożyć lub pracować czy też zmienić pracę(w nawiasie może być-zostać bez pracy za to w domowych pieleszach)Zostaje też problem różnych WK,jak do zmian podejdą.Z szkolenia w perfecie wynika jednoznacznie,że tablice muszą być,jak również muszą odpowiadać zapisowi w DR czy też PC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to zmartwienie klienta jak jego pojazd nie spełnia warunków dodatkowych,bo diagnosta wykonał juz swoją pracę :)

 

wykonał-dał"P" (pieczatka w DR) ,a pojazd nie spełnia war.dodatkowych :razz:

 

A co znaczy jeśli można wiedzieć -bez tablic -lipa

 

Na "Moim" szkoleniu to"N" :)

 

Okresowe -N ,taxi -N -ile za poprawkę ,co i jak wpisać rejestr? i za ile?

:?:

Czy dodatkowe jest przesyłane do cepiku,kto sprawdzi że nie spełnia taxi?(taxi jest tu tylko przykładem"osobnego" dodatkowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonał-dał"P" (pieczatka w DR) ,a pojazd nie spełnia war.dodatkowych
Masz podkładkę w rejestrze badań o wyniku negatywnym.Opłatę myślę,że 20 zeta należy pobrać za -usterki tzw.inne. jeśli się zgłosi :( No cóż jak klient zechce to i na trzech kołach może jeżdzić..co tam przegląd,jest czy go nie ma ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe -N ,taxi -N -ile za poprawkę ,co i jak wpisać rejestr? i za ile?

 

Dodatkowe nie ma określonego wyniku. Dlatego jest to argumentem aby robić okresowe i dodatkowe pod jednym numerem rejestru. I nie widzę przeszkód prawnych aby tak było.

 

A gdzie zmiana w Dz.U o wyposażeniu stacji w aparat fotograficzny?

 

Jaja sobie robisz? A jakim przyrządem sprawdzisz czy opony nie wystają za zarys nadkola?, a jakim sprawdzasz czy chlapacze są ok? i gdzie są one wymienione w rozporządzeniu?

Wymagania długopisu którym podpisujesz DR też doczytałeś? bo ja np mam pisak permanentny zamiast długopisu. Kartki w drukarce też masz zgodne z rozporządzeniem o wyposażeniu? albo drukarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontrolę ze Starostwa wraz z TDT i w rozmowie pan z TDTu stwierdził że badania robimy tak jak robiliśmy i o żadnym dzieleniu badań nic nie mówił. Nie wyobrażam sobie jak mam zrobić okresowe i Taxi pod 2 pozycje skoro wpiszę w DR okresowe i jest w tym dowodzie wpis Taxi to jak mam mu teraz dać za dodatkowe N? Wystawię zaświadczenie że nie spełnia warunków dodatkowych to klient żuci je do kosza bo przecież ma wpis w DR na rok. Pan powiedział żeby w przypadku wyniku P z usterkami drobnymi zapisywać je w uwagach na wypadek zatrzymania DR po badani za te właśnie usterki drobne. Zaznaczam że to była luźna rozmowa a nie stanowisko TDT czy starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.