Skocz do zawartości

dokumenty w badaniu powypadkowym


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wykonujecie badanie powypadkowe chodzi mi o dokumenty na jednym zaświadczeniu czy na dwóch zaświadczeniach i dwie pozycje w rejestrze badań czy jedna . Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    17

  • Marek1

    13

  • Psuj

    8

  • pentagram

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badanie " dodatkowa po kolizji" -98+94zł ( bez terminu NBT)

lub

" okresowe +dod. po kolizji " - 98+94zł, na jednym dokumencie, jedna pozycja w rejestrze(z terminem NBT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila ze starostwa jak należy kasować.

Przecież w tym dodatkowym jest zakres okresowego. :cool:

 

Wg mnie prawidłowo,u nas też tak jest jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DODATKOWE - 94 zeta.

 

u mnie też - czy po zmianach przepisów "pokolizyjne" nie występuje aby oddzielnie? (wykonujemy zakres obt + dodatkowego), nie przedłużamy OBT

dz.u. 996 par 3.1 pkt 2.

 

 

no i co kraj to obyczaj, szkoda że moje starostwo nie dało papieru jak kasować ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden "kwit" i samo badanie dodatkowe

 

 

u mnie też - badanie które nie przedłuża terminu obt i wykreślone dwie pozycje na zaświadczeniu, ale czy robimy dobrze - bo jaj już zaczynam mieć wątpliwości.

 

zakres jest obt+dodatkowe, czy to nie jest tak jak przy I - że identyfikacja gratis?

 

proszę o wypowiedź znawców prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że "vip'y i władcy postów" robią tak jak ja..........ale ponawiam pytanie: czy aby to jest dobrze? czy nie powinno być na zaświadczeniu obt+dodatk i......... 98 plus 94? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że "vip'y i władcy postów" robią tak jak ja

nie wszyscy :)

Kasa: dodatkowe+okresowe ,98 plus 94

Zaświadczenie:

1.dodatkowe-jak nie wyznaczasz tnbt np:wypadek po dwóch miesiącach użytkowania

2.dodatkowe+okresowe jak wyznaczasz tnbt ,na życzenie klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego - tylko jak już skasowałeś 98 plus 94 - to czemu nie przedłużyć obt nawet o dwa miesiące???

 

.....i dlaczego jedni 94, a drudzy 98 plus 94?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko jak już skasowałeś 98 plus 94 - to czemu nie przedłużyć obt nawet o dwa miesiące???

 

Bo to jest badanie dodatkowe które nie wpływa na tnb. Poza tym nie zawsze klientowi się opłaca, np w prawie nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i dlaczego jedni 94, a drudzy 98 plus 94?

Ponieważ jedni uważają, że badanie "po dzwonie" jest tylko badaniem wymienionych usterek w sposób określony w poszczególnych punktach tabeli; natomiast inni uważają, że powinni wykonać badanie okresowe i badanie dodatkowe, stąd wg jednych 94 a wg drugich 94+98. Przepis jest tak skonstruowany, że z dwóch pkt widzenia jest prawda i nie ma mądrego aby to zapisać jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypomnijcie proszę ,gdzie jest napisane , że badanie dodatkowe powypadkowe

robimy łącznie z badaniem okresowym.Zakres badania tego w/g Dz.U996 mówi ,,obejmuje

sprawdzenie i ocenę spełniania warunków technicznych dotyczących zespołów i układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wykonuję zakres obt + dodatk, ale niestety kasuję 94 ..................i tak robią wszyscy dookoła, jak zacznę kasować więcej to klienci sobie pojadą do konkurencji - niestety, jak tu być mądrym?

 

w 996 ......w sposób określony w pkt 0-10 itd - to jest zakres okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy tylko,,dotyczących zespołów i układów ''

skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym,

...obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu....

 

wszystkich układów :)

 

a tu jest jak zagraza bezpieczeństwu:

"...1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jedni uważają, że badanie "po dzwonie" jest tylko badaniem wymienionych usterek w sposób określony w poszczególnych punktach tabeli;

To też nie jest argument, bo wtedy nie 94, lecz ilość niesprawnych układów razy 20 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robię samo dodatkowe to 94 zł , jeżeli klient chcę jeszcze okresowe to robię dwa badania i dwie pozycję w rejestrze . i kasuję 94 + 98 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zadałem to pytanie w swoim WK i co usłyszałem? "A pan jakby zrobił?" i zaczęła się dyskusja. Na koniec usłyszałem "dopóki Pan wie co pan robi i potrafi pan uzasadnić swoje działanie zgodnie z przepisami, to ja zawsze stanę po stronie takiego diagnosty". I bądź tu człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................a na jakim "pokwitowaniu z policji" możemy zrobić OBT?

jeżeli na dole tegoż pokwitowania pisze (mniej więcej) tak: kieruję na dodatkowe badanie techniczne, to czy można wykonać obt? kiedyś rozmawiałem przy okazji "koń troli" z panami z tdt i wyszło że obt na pokwitowaniu policji tylko, gdy jest zabrany DR za "brak badania" i ja się tego trzymam.

 

jak w czasie naprawy skończyło się obt - to klient po zaświadczenie z WK, że pojazd jest zarejestrowany itd. - "tak samo jakby zgubił DR"

 

przy "pokolizyjnym" robię tylko dodatkowe - bez wyznaczania terminu. (zakres obt+dodatk. oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dopóki Pan wie co pan robi i potrafi pan uzasadnić swoje działanie zgodnie z przepisami, to ja zawsze stanę po stronie takiego diagnosty"

 

Czyż to nie jest dobre podejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.