Skocz do zawartości

dokumenty w badaniu powypadkowym


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

pytania dotyczą stricte tematu badania, które wykonałeś a teraz nie potrafisz uzasadnić, dlaczego tak zrobiłeś.[/b]

 

Nie rozumiesz pisanego tekstu?

Napisałem, że nie mam żadnej przyjemności odpowiadać ci na cokolwiek a tym bardziej nie mam takiego obowiązku.

CIACH

Z wielu rzeczy których nie wiesz, okazało się też, że nie wiesz nic sensownego nt zmian konstrukcyjnych, badaniu po zmianach.

a'propo!

Jak tam z odpowiedzią na pytanie Blakopa?

Nie tędy droga w sytuacji, gdy rozwiązanie jest niezwykle proste zgodne z prawem i wystarczy trochę pomyśleć.

To może nam opiszesz jak powinna wyglądać procedura dokonywania zmian - zarówno na SKP jak i w WK? Ale tak króciutko poproszę (skoro sprawa prosta) 8)

Masz coś do dodania czy wolisz nadal wszczynać jałowe dyskusje?

 

 

Niech pozostali diagności ocenią twoją odpowiedź

Jesteś jak widzisz jedynym który nie rozumie tej materii, nikt więcej nie pyta...

Pozostali nie pytają bo po co głupio pytać o rzeczy oczywiste.

U ciebie za to płyną takie pytania jak rzeka!

Nie kompromituj się!

 

Możesz też podać wydział komunikacji, który zrejestrował ten pojazd na podstawie tego, co opisałeś.

To wszystko będzie można zweryfikować, aby mogło się stać przydatne dla wszystkich diagnostów.

Myślę, że chodzi ci po głowie zupełnie inny pomysł na wykorzystanie takiej informacji

 

Ja też jestem uczestnikiem tego forum

CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    17

  • Marek1

    13

  • Psuj

    8

  • pentagram

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

CIACH

 

 

CIACH

Tymczasem nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie w sprawie, która sam opisałeś dobrowolnie i bez przymusu. Myślę, że prędzej sprowokujesz moderatora do wycięcia postów.

 

CIACH

 

CIACH

 

CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie w sprawie, która sam opisałeś dobrowolnie i bez przymusu

 

Nie ma takiej potrzeby!

Tam merytorycznie i praktycznie wszystko gra, a tylko ty jeden /jak widać/ nie jesteś w stanie tego ogarnąć.

A tak BTW to jak idzie z odpowiedzią Blakopowi?!

Żegnam i bez odbioru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie postów straciło sens tego tematu....

 

Nie, to twoje dziecinne zachowanie i kasowanie swoich postów zatraca sens tematu. Ja wycinam tylko argumenty ad personam. Przywróciłem te posty drugi raz, dam rade i trzeci jakby co, cierpliwy jestem...

 

Psuj preferuje mojego adwersarza.....

 

zreszta nie poraz pierwszy.

 

Jego posty są tak samo pocięte, tylko on to bierze "na klatę" a nie zaciera dowody swojej... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie postów straciło sens tego tematu....

 

Nie, to twoje dziecinne zachowanie i kasowanie swoich postów zatraca sens tematu. Ja wycinam tylko argumenty ad personam. Przywróciłem te posty drugi raz, dam rade i trzeci jakby co, cierpliwy jestem...

 

Psuj preferuje mojego adwersarza.....

 

zreszta nie poraz pierwszy.

 

Jego posty są tak samo pocięte, tylko on to bierze "na klatę" a nie zaciera dowody swojej... :razz:

Jakie dowody i czego panie śledczy, no dokończ to co cię męczy od lat ze swoją bezradnością na moje argumenty merytoryczne. Kto ci dał prawo żeby mnie oceniać? Za młody jesteś, popatrz na swoje zachowanie zanim mnie zaczniesz zwracać uwagę. Dziecinnie to się zachowujesz ty.

 

Ja mam prawo ingerować w treść moich postów wcześniej napisanych i dokonywać w nich zmian w sposób taki, jaki uważam za stosowny w tym czasie, kiedy takich zmian mogę dokonać. To jest zgodne z regulaminem, czy ci się podoba czy nie.

Ty mnie nie zmusisz abym pisał zgodnie z twoim życzeniem. Co najwyżej możesz podopisywać swoje treści, co najwyżej po pewnym czasie możesz usunąć post, co najwyżej możesz usunąć cały temat, no ale to tylko świadczy o twojej słabości.

 

Cytowanie wypowiedzi mojego adwersarza, które sam zamieszcza na forum nie są atakami ad persona i to powinieneś wiedzieć.

Nie musisz mnie lubić jak sam piszesz ale też nie musisz mnie atakować bezzasadnie.

................

Jak pisze się na forum o pewnych faktach to trzeba się z tym liczyć, co się pisze i jak się pisze?

Natomiast nie jest rolą MODERATORA angażowanie się po jednej ze stron w rozstrzyganiu sporu merytorycznego poprzez wycinanie moich postów, w których argumentacja jest nie do podważenia. Nie używałem obraźliwych zwrotów a jedynie cytowałem wypowiedzi, które zostały zamieszczone na tym forum przez autora rzekomego badania i które się wzajemnie wykluczały. Jak do tej pory nie znalazł się żaden diagnosta, aby potwierdził, że przeprowadził podobne badanie jak Marek1.

Zadałem parę prostych pytań i brak odpowiedzi całkowicie i kompletnie zdyskredytowało autora niby takiego badania.

Nie potrafi odpowiedzieć, jakich zmian konstrukcyjnych dokonano w pojeździe sprowadzonym z zagranicy i kiedy a przecież robił badania jak sam twierdzi. Co więcej po takich zmianach robi badanie okresowe z wynikiem pozytywnym i to wszystko mu się zgadza z PC.

Do tego nie potrafi odpowiedzieć, jakie dokumenty załączył do zaświadczenia i na jakiej stacji to wykonał, bo jak sam pisze często zmienia swoje zatrudnienie i który WK taki pojazd zarejestrował. Taką sytuację należy zanegować i nie należy przemilczać.

Jeżeli się czuje zaatakowany niesłusznie to może użyć swojej argumentacji w odpowiedzi na moje pytania.

 

Panowie fachowcy to jest szczyt absurdu badania, jaki został zamieszczony na tym forum. Wiem, co pisze i gdybyście otrzymali odpowiedź na moje pytania to właśnie by to potwierdziło.

Pozdrawiam.

Psuj jest wiecej moderatrów i nikt poza toba nie wycina moich postów i to właśnie świadczy o twojej zemście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dowody i czego panie śledczy, no dokończ to co cię męczy od lat ze swoją bezradnością na moje argumenty merytoryczne. Kto ci dał prawo żeby mnie oceniać? Za młody jesteś, popatrz na swoje zachowanie zanim mnie zaczniesz zwracać uwagę. Dziecinnie to się zachowujesz ty.

 

To jest ostatni przypadek kiedy toleruję twoje rynsztokowe zachowanie na tym forum. Nie usunąłem tej wypowiedzi tylko żeby było wiadomo do czego się odnoszę. Byłeś stąd wyrzucany juz kilka razy, możesz być i następny.

 

Ja mam prawo ingerować w treść moich postów wcześniej napisanych i dokonywać w nich zmian w sposób taki, jaki uważam za stosowny w tym czasie, kiedy takich zmian mogę dokonać. To jest zgodne z regulaminem, czy ci się podoba czy nie.

 

Nie możesz tak modyfikować swoich wypowiedzi, żeby wyglądało, że to ktoś "jedzie" po tobie a ty jak jakieś niewiniątko robisz minki.

 

Ty mnie nie zmusisz abym pisał zgodnie z twoim życzeniem.

 

Przecież to są TWOJE wypociny a nie moje...

 

Cytowanie wypowiedzi mojego adwersarza, które sam zamieszcza na forum nie są atakami ad persona i to powinieneś wiedzieć.

 

Nie musisz mnie lubić jak sam piszesz ale też nie musisz mnie atakować bezzasadnie.

 

................

 

Nie cytaty są zastąpione słowem "CIACH", oj nie cytaty...

 

Psuj jest wiecej moderatrów i nikt poza toba nie wycina moich postów i to właśnie świadczy o twojej zemście.

 

Na dzień dzisiejszy modów aktywnych jest praktycznie dwóch, widać ja jestem szybszy. A co do osobistej zemsty, to nie radzę ci abyś kiedyś jej zaznał ode mnie...

 

Dla "zdrowotności" powtórzę: To jest ostatni przypadek kiedy toleruję twoje rynsztokowe zachowanie na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "zdrowotności" powtórzę: To jest ostatni przypadek kiedy toleruję twoje rynsztokowe zachowanie na tym forum

Przeholowałeś, bo ja tego tolerować nie zamierzam bo nic cię nie uprawnia do obluzgania mnie błotem bezkarnie tylko, dlatego że jesteś moderatorem.

Musisz mieć świadomość, co oznacza postawienie innej osobie zarzutu „rynsztokowego zachowania „.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć świadomość, co oznacza postawienie innej osobie zarzutu „rynsztokowego zachowania „.[/b]

Ja mogę potwierdzić ten zarzut.

CIACH.

Są na to stosowne posty.

 

[ Dodano: 30-01-2013, 08:13 ]

No to może jedna /z wielu podobnych/ praktykowych rewelacji w sprawie zmian konstrukcyjnych:

Diagnosta nie może dokonywać zmian konstrukcyjnych w żadnym wypadku, powodując zmianę zapisów w DR, jeżeli pojazd takich zmian nie miał uwzględnionych w homologacji.

całość tutaj: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=144523#144523

 

Oczywiście zmiany takie można przeprowadzać:

Dz. U. 32:

§ 9a. W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów,

mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

1) liczba miejsc nie przekracza osiem (bez kierowcy) i

2) P - ((M +75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M - masa własna pojazdu,

N - liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

 

Czy ma sens jakakolwiek dyskusja z kimś kto jednoznaczne brzmienie przepisów zastępuj wydumanymi przez siebie interpretacjami ignorującymi przepisy?

Tu praktycznie każdy post w sprawie zmian konstrukcyjnych wymagałby ciągłego ripostowania, kto ma na to czas???

A zacząć należałoby od tego stwierdzenia, które pojawia się wielokrotnie a świadczy o kompletnym nierozumieniu tematu:

Diagnosta nie może dokonywać zmian konstrukcyjnych

 

Diagnosta nie dokonuje zmian konstrukcyjnych.!!!

Diagnosta bada i ocenia zmiany konstrukcyjne już przez kogoś dokonane w pojeździe.

 

Ktoś kto tak jednoznacznie myli się w temacie zmian konstrukcyjnych w pojazdach chce być wyrocznią w tych sprawach i oceniać, podważać innych?

Myślę, że moderatorzy powinni kasować nie tylko złośliwe posty ale i weryfikować te tak jednoznacznie mijające się z obowiązującymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na pewno nie dostaniesz, bo to już technicznie nie możliwe. Decyzja końcowa należy do admina.

Miałem jakies dziwne przeczucie, że to się tak zakończy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy wrócić do tematu ?? Skąd bieże się przeświadczenie że przy pokolizyjnym robimy cały zakres okresowego ?? Przecież przy DR zabranym za usterki też jest zgodnie z pkt 1-10 Ale tylko wymienione w skierowaniu. Wg mnie robiąc czynność z tabeli trzeba zrobić ją zgodnie DZ.U. ale to nie znaczy, że trzeba zrobić wszystkie punkty.

 

[ Dodano: 01-02-2013, 08:35 ]

Na koniec usłyszałem "dopóki Pan wie co pan robi i potrafi pan uzasadnić swoje działanie zgodnie z przepisami, to ja zawsze stanę po stronie takiego diagnosty". I bądź tu człowieku mądry.

Chyba sie przeprowadzę do Krakowa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie robiąc czynność z tabeli trzeba zrobić ją zgodnie DZ.U. ale to nie znaczy, że trzeba zrobić wszystkie punkty.

Które punkty uwzględnisz w badaniu, jeżeli w skierowaniu jest napisane "pojazd uczestniczył w kolizji drogowej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele źródeł przeświadczeń niektóre biorą się z nadgorliwości inne z chęci zysku, a jeszcze inne z niewiedzy lub niejednoznacznych zapisów ustawodawcy. W tym przypadku o którym mowa w temacie moim osobistym zdaniem słowem kluczem jest słowo "dotyczących podzespołów i układów". Osobiście czułbym się oszukany gdybym miał zapłacić 94+98. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając DR bądź PC nie możemy dokonać pełnej identyfikacji pojazdu, w szczególności porównania zapisów tam zawartych z faktycznymi danymi, co w mojej ocenie wyklucza pobieranie opłaty za OBT, które de facto nie miało miejsca. Badanie po kolizji drogowej jest badaniem dodatkowym i na takie właśnie klient dostał skierowanie więc dlaczego ma płacić za nie wykonaną usługę :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając DR bądź PC nie możemy dokonać pełnej identyfikacji pojazdu,

Jeśli to ma być argumentem, nie mógłbyś wykonać żadnego badania ,,,

Badanie po kolizji drogowej jest badaniem dodatkowym i na takie właśnie klient dostał skierowanie więc dlaczego ma płacić za nie wykonaną usługę

Wytłumacz to tym, którzy uważają inaczej,,,

Zaznaczam, że wykonuję tylko dodatkowe choć po sąsiedzku mam WK, które żądają tak i tak,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle prosta, że ustawodawca źle skonstruował zapis. I wszystkie wasze interpretacje są paradoksalnie zgodne z rozporządzeniem. Jeśli ktoś ma na piśmie wykładnię ze swojego WK to powinien się tego trzymać dla świętego spokoju. Jeśli, tak jak u mnie WK przyjmuje wykładnię diagnosty gdy ta jest w zgodzie z prawem to róbcie jak wam podpowiada rozum(i właściciel SKP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle prosta, że ustawodawca źle skonstruował zapis

 

Jesteś tego pewien?

Patrząc na opis dot badania po zmianach konstrukcyjnych, gdzie opłatę za okresowe pobieramy, bo to jest tam wyraźnie napisane:

 

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu,

 

natomiast w przypadku powypadkowego mowa jest o :

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I zał. nr 1 i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego

Wykonujemy okresowe+dodatkowe

 

w sposób określony w pkt 0–10 działu I zał. nr 1 i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia

Wykonujemy samo dodatkowe.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego

 

Wykonujemy okresowe+dodatkowe

 

Wykonujemy tylko dodatkowe, ale z zakresem okresowego. Okresowe możemy wykonać na wniosek klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w przypadku powypadkowego mowa jest o :

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I zał. nr 1 i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia

 

pkt 0–10 działu I zał,

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

 

Od pkt.:

0. IDENTYFIKACJA POJAZDU.................

....................do 10.6. Pojazd wyposażony w „HAK”

 

Jest to zakres okresowego czy nie?

 

w jednym punkcie rozporzadzenia ustawodawcy nazwali- "zakres okresowego" a w innym -"zakres od 0-10"

 

czym sie różni wykonanie badania z zakresem okresowego ,a zakresem od 0-10 ?

 

Dodam, WK Poznań traktuje zapis "zakres 0-10" tak samo jak "zakres okresowego".

 

 

Na wniosek klienta możemy okreslić tnbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.