Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Teza:

8. Wprowadzenie zapisów w prawie nakładających na właściciela pojazdu sankcje z tytułu użytkowania pojazdu bez ważnych badań technicznych oraz odpowiedzialności posiadacza dowodu rejestracyjnego za stan techniczny pojazdu. Wprowadzenie sankcji za niedotrzymanie terminów PRD w związku z przejściem własności.

źródło: http://osds.org.pl/?cat=3

:oops: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie sankcji za niedotrzymanie terminów PRD w związku z przejściem własności

 

A to po co? Mało Wam jeszcze sankcji?

 

A w jaki sposób chcesz zmusić właścicieli do dbania o swoje pojazdy?

Może masz jakiś cudowny sposób uczynienia tego bez sankcji: N-ek za badanie, zabieranie dowodów rejestracyjnych, karania mandatami.

Znałem takiego jednego, zacny człowiek, ale nieżyciowy. Twierdził, że wszystko da się załatwić modlitwą. Może takie rozwiązanie zastosować? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Michałowi bardziej chodzi o to, że z jednej strony usilnie walczycie (jak chyba całe środowisko SKP) z sankcjami dla diagnostów (podwójne karanie itd.), ale sami bardzo chętnie podpisujecie się pod pomysłami nowych sankcji dla obywateli... Jeśli chcecie akceptacji społecznej, wzrostu świadomości użytkowników pojazdów itd. to są też inne metody chyba...

 

Ot taka polityka wszędzie jak widzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Michałowi bardziej chodzi o to, że z jednej strony usilnie walczycie (jak chyba całe środowisko SKP) z sankcjami dla diagnostów (podwójne karanie itd.), ale sami bardzo chętnie podpisujecie się pod pomysłami nowych sankcji dla obywateli... Jeśli chcecie akceptacji społecznej, wzrostu świadomości użytkowników pojazdów itd. to są też inne metody chyba...

 

Ot taka polityka wszędzie jak widzicie :)

 

Blakop, po Tobie takiego porównania się nie spodziewałem. My nie walczymy o niekaralność diagnostów. Wręcz przeciwnie o zwiększenie wachlarza kar, bo jak pewnie kojarzysz obowiązuje nas tylko jedna.

Ciekawe co powiedzieli by kierowcy, gdyby za każde wykroczenie zabierano prawko na 5 lat. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o walkę z niekonstytucyjnym PODWÓJNYM karaniem diagnosty :) Bo z tym walczą chyba wszyscy...

Gradacja kar to pomysł nie nowy, a gotowe projekty rozp. były już lata temu.

 

A swoją drogą - kierowca w wielu przypadkach jest również podwójnie karany (KW + KK) + nierzadko sankcje z PoRD - skumulowanie tych kar jest często absurdalne i nierealne... czasem na korzyść kierowcy, czasem nie :) To tak na marginesie...

 

Generalnie - co do poprawy BRD ma sankcja za nieprzerejestrowanie pojazdu? Bo do tego zmierza ten postulat... I tylko to się tu czepiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie sankcji za niedotrzymanie terminów PRD w związku z przejściem własności

 

A to po co? Mało Wam jeszcze sankcji?

 

A w jaki sposób chcesz zmusić właścicieli do dbania o swoje pojazdy?

 

Zauważ, że pytałem wyłącznie o sankcje za brak zgłoszenia sprzedaży czy nabycia. Jaką to szkodę wyrządzam społeczeństwu, że miałbym ponosić dodatkową karę?

 

Sankcje za stan techniczny czy brak BT rozumiem - chcecie z czegoś żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient miga się przez 7 lat z przerejestrowaniem i nie płaci podatku od środków transportu .

 

A niech się miga - żadnej krzywdy mi tym nie robi.

 

Starostwa też chcą z czegoś żyć . :)

 

Skoro żyją teraz bez sankcji - to po co grupa sankcji żąda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej krzywdy mi tym nie robi.

Ciekawe co na to zawieszenie w twoim samochodzie . :-D

Skoro żyją teraz bez sankcji

Widocznie zaczęło im to przeszkadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostaniesz premię na naprawę . :lol:

 

Akurat z podatku na rzecz gminy nie mam ani grosza - podobnie jak nie mam choćby najmniejszego % prowizji od rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia szarej strefy demontażu .

Akurat z podatku na rzecz gminy nie mam ani grosza - podobnie jak nie mam choćby najmniejszego % prowizji od rejestracji pojazdu.

Ale jak są pieniądze w "worku" przeznaczonym na drogi to nie trzeba ich brać w razie potrzeby z innego "worka" a to oznacza stabilną sytuację finansową starostwa co równa się "premia" . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równa się "premia" . :)

 

Co najwyżej starosta sam sobie ją da...

Wiesz DARIO - aż się dziwię, że grupa nie postulowała o np. podwyżkę ceny paliwa do 8 zł/litr... Wiesz ile podatków z tego więcej by było? Mam i tłumaczyć jak bardzo jako obywatela tego kraju poprawiłoby to Twoją sytuację? :) To jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? :)

Wszystko przed nami . :lol:

 

 

Mam i tłumaczyć jak bardzo jako obywatela tego kraju poprawiłoby to Twoją sytuację?

Miałbym więcej kasy na boczek ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym więcej kasy na boczek ? :evil:

 

W ogóle dostawałbyś boczek... jako deputaty...

 

Aaaa - uważam też, że dobrym pomysłem byłoby ustalenie ceny za badanie na poziomie powiedzmy... 1000 zł. Co Wy na to?

Biedniejsi ludzie, z gorszymi autami nie przejdą badań i tym samym poradzimy sobie ze szrotem!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedniejsi ludzie, z gorszymi autami nie przejdą badań i tym samym poradzimy sobie ze szrotem!!

Raczej w ogóle nie przyjadą-cena badania przekracza wartość auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał informacje o jakichś drastycznych podwyżkach cen badań?

Odpowiedziałem na propozycję Kolegi blakopa :)

A o podwyżkach cen badań nie słyszałem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o podwyżkach cen badań nie słyszałem :cry:

 

Pewien dyrektor pewnego departamentu na pewnej konferencji wyraził się coś koło tego:

Cennik należy zmienić (w domyśle dopasować do nowego rozporządzenia) co nie oznacza podwyżki cen. :shock:

 

Mija już 9 lat, czy to nie jest irytujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.