Skocz do zawartości

Przegląd okresowy z nową instalacją gazową


mcgyver555

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku zbiornika zamontowanego w pojeździe gdzie uszkodzony był zderzak i dwa reflektory przednie?

niekoniecznie, właśnie robiłem przegląd na takim protokóle, pojazd z gazem, w 2011 sprowadzony do Polski (osobiście robiłem "zerówkę") z zamontowanym zbiornikiem STAKO oczywiście bez TDT-u, zbiornik z 2007 badanie doraźne w 2011, decyzja ważna do 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    13

  • michal_k

    11

  • blakop

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszystko w porządku, tylko czemu badanie doraźne, na jakiej podstawie ???
JANUSZ60

"Instalację LPG da się zalegalizować w Polsce

Zanim udamy się na pierwszy przegląd techniczny, należy załatwić formalności dotyczące zbiornika LPG. Musimy go "zalegalizować". Może to się odbyć na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli mamy do czynienia z młodą, kilkuletnią instalacją, wystarcza tzw. badanie doraźne, czyli przegląd w wyspecjalizowanym punkcie, gdzie otrzymamy stosowny certyfikat. Jest on ważny przez 10 lat od daty produkcji zbiornika. Warto podkreślić, że wiek zbiornika liczy się nie od daty montażu, ale od daty produkcji. A zatem, jeśli samochód był przerabiany na LPG w roku 1999, sam zbiornik może mieć np. 7 czy 9 lat, jeśli wcześniej np. leżał długo w magazynie.

Jeżeli mamy do czynienia ze zbiornikiem starszym, potrzebne jest pełne badanie okresowe."

http://www.fakt.pl/Auta-z-gazem-z-zagranicy,artykuly,85930,1.html

 

 

Doraźne:

Badanie powłoki zewnętrznej zbiornika oraz szczelności zaworów. Badanie to stosujemy w przypadku zbiornika LPG młodszego niż 10 lat posiadającego znak TDT stanowiący o odbiorze zbiornika po produkcji. W przypadku zbiornika CNG badanie doraźne wykonuje się co trzy lata (nie ma potrzeby demontażu z samochodu).

http://www.czakram.pl/legalizacja.php

 

Tylko nie rozumiem po co robić badanie doraźne zbiornika tzw jak to piszą legalizacja jeżeli można wystąpić do TDT-u o duplikat Protokołu i Decyzji, oczywiście zbiornik z Polski jeżeli od dnia produkcji zbiornika LPG nie minęło więcej jak 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację LPG da się zalegalizować w Polsce

To akurat nie nowość dla mnie ,,,

Widzę, że wierzysz pismakom, którzy często nie mają pojęcia co piszą.

Pytam, na jakiej podstawie doraźne, skoro produkowane na eksport nie posiadają odbiorczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli mamy do czynienia z młodą, kilkuletnią instalacją, wystarcza tzw. badanie doraźne, czyli przegląd w wyspecjalizowanym punkcie, gdzie otrzymamy stosowny certyfikat. Jest on ważny przez 10 lat od daty produkcji zbiornika. Warto podkreślić, że wiek zbiornika liczy się nie od daty montażu, ale od daty produkcji.
I patrzaj waść co za bzdury popisali :x:razz::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że u Grzegorza zbiornik dostał dopuszczenie na 10 lat od daty badania, a nie daty produkcji :cool:
i bardzo dobrze widzisz aboz to mi oczy .... zarosły. :x
I patrzaj waść co za bzdury popisali :x:razz::cool:
:ok

 

[ Dodano: 21-10-2013' date=' 21:23[/i'] ]

Ja tam widzę, że u Grzegorza zbiornik dostał dopuszczenie na 10 lat od daty badania, a nie daty produkcji :cool:
a nie czasem ponad 10 lat?? Data badania to 16.10.2013r. - termin następnego badania do dnia 31.10.2023r. :? Wg mnie 10 lat upływa z dniem 16.10.2023r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim protokóle identyczna sytuacja data badania 12-07 a protokół ważny do 31-07, widocznie stosują sposób wyznaczania terminu badania podobnie jak GUM

 

[ Dodano: 22-10-2013, 07:46 ]

tak jak tu, decyzja z 24-06 a ważna do końca miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.