Skocz do zawartości

Projekt ustawy o diagnostach.


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • ketiw38

    8

  • danielg539

    8

  • max72

    6

czy za to nie płaci tego nie byłbym pewien.

Z tego co wiem , to nie.

Właśnie to jest b. dziwne.

Nie wszystkie WK decydują się jednak na "przekazanie" kontroli do TDT.

To też jest dziwne - nie? - bo przecież bez kasy .....!?!?!?!?

Mnie z kolei dziwi, że WK podpisują umowy z TDT. Przyjdzie 2 Panów wpiszą jakieś uwagi do protokołu i oddają taki "gorący kartofel" naczelnikowi WK do rąk. Co by z tym dalej nie zrobił to albo po sądach z właścicielem SKP lub diagnostą będzie chodził albo NIK mu wysmaruje protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panów wpiszą jakieś uwagi do protokołu i oddają taki "gorący kartofel" naczelnikowi WK do rąk. Co by z tym dalej nie zrobił to albo po sądach z właścicielem SKP lub diagnostą będzie chodził albo NIK mu wysmaruje protokół.

 

Może też maja usterki drobne :):) i dlatego nic nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie 2 Panów wpiszą jakieś uwagi do protokołu i oddają taki "gorący kartofel" naczelnikowi WK do rąk. Co by z tym dalej nie zrobił to albo po sądach z właścicielem SKP lub diagnostą będzie chodził albo NIK mu wysmaruje protokół.

 

Dokładnie. I tak za to co TDT wypisze, to odpowiedzialność w razie sprawy w sądzie ponosi starostwo. TDT umywa rączki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I tak za to co TDT wypisze, to odpowiedzialność w razie sprawy w sądzie ponosi starostwo. TDT umywa rączki..

 

 

I niektóre starostwa rezygnują ze współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wygodniej jest nie widzieć problemu, bo jak zostanie on wskazany na piśmie to trzeba coś z tym zrobić

 

To nie o to chodzi. TDT pisze uchybienia, kieruje wniosek o cofnięcie uprawnień, a przy zapytaniu za starostwa o jakieś podstawy prawne lub wyjaśnienia, odpisują, że oni nie są od tego... I starostwo zostaje samo, często z góry przegraną sprawą już w pierwszej instancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wygodniej jest nie widzieć problemu, bo jak zostanie on wskazany na piśmie to trzeba coś z tym zrobić

 

To nie o to chodzi. TDT pisze uchybienia, kieruje wniosek o cofnięcie uprawnień, a przy zapytaniu za starostwa o jakieś podstawy prawne lub wyjaśnienia, odpisują, że oni nie są od tego... I starostwo zostaje samo, często z góry przegraną sprawą już w pierwszej instancji...

 

To jest bardzo zastanawiające, po co oni to robią i to za darmo? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zastanawiające, po co oni to robią i to za darmo? :?:

Żeby się nauczyć i być przygotowanym na zmiany, że to tylko oni jedni jedyni się na tym rozumieją i są władni kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zastanawiające, po co oni to robią i to za darmo? :?:

Żeby się nauczyć i być przygotowanym na zmiany, że to tylko oni jedni jedyni się na tym rozumieją i są władni kontrolować.

 

Problemu nie ma, bo większość diagnostów potrafiło by bez problemu skontrolować SKP i to podejrzewam dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem organ nadzoru faktycznie powinien się wyłonić z samego środowiska UDSów? Może tędy droga? Bo jak powtarzam - kogo się z tego UW spodziewacie?? Skąd tam nagle mają powstać struktury, a przede wszystkim ludzie znający się na rzeczy??

 

Ja nie twierdzę, że mam pomysł na wszystko. Nie. Ale krążąc po różnych pomysłach, zapoznając się z nimi nadal widzę tylko jedną metodę. Ten kto szkoli, ten i nadzoruje. I oczywiście za ten nadzór odpowiada - żeby nie było. Pisałem już o tym w temacie komentowania tez... Oczywiście fajnie, jakby to wyszło w skali ogólnokrajowej, a nie regionalnie... Kto wie - może jednak powołanie nowej, osobnej służby/inspekcji pod taką czy inna postacią to jedyne wyjście niż szukać ratunku w podczepianiu się do już istniejących organów?

Ale to raczej marzenie ściętej głowy. Jak powtarzam. Myślę, że na dzień dzisiejszy, jak powiecie NIE starostom, to jedyna alternatywa to TDT. A to dobre też nie będzie, bo nawet w ich oddziałach nie ma jedności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal widzę tylko jedną metodę. Ten kto szkoli, ten i nadzoruje. I oczywiście za ten nadzór odpowiada

Zawsze tak uważałem, dopóki będą różne interpretacje przepisów, inne rozwiązanie nie ma sensu ani przyszłości,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem organ nadzoru faktycznie powinien się wyłonić z samego środowiska UDSów?

:ok

Tylko jak stworzyć taki organ?

Jest pewna droga - samorząd. Swego czasu nawet przymieżyłem się do tego. Jest to ciekawy pomysł, ale droga długa i żmudna i bez szerokiego poparcia w środowisku niewykonalna. Dlatego się wycofałem z rozmów.

Dajcie poparcie jako środowisko, a może da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie poparcie jako środowisko, a może da się zrobić.

Myślę, że tu cały problem jest pogrzebany.

Na forum jest około 100 diagnostów czynnych na 10 000.

Na stacji jest od 1 do 4, więc skoro pracują i "jakoś" jest to po co to zmieniać :?:

:shock::shock::shock:

Więc się doczekamy:

"Kontrole przeprowadzane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów nie dają

możliwości do przeprowadzenia kontroli jakości badań technicznych pojazdów w sposób

niezapowiedziany"

A wtedy.................. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie poparcie jako środowisko, a może da się zrobić.

Myślę, że tu cały problem jest pogrzebany.

Na forum jest około 100 diagnostów czynnych na 10 000.

Na stacji jest od 1 do 4, więc skoro pracują i "jakoś" jest to po co to zmieniać :?:

:shock::shock::shock:

Więc się doczekamy:

"Kontrole przeprowadzane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów nie dają

możliwości do przeprowadzenia kontroli jakości badań technicznych pojazdów w sposób

niezapowiedziany"

A wtedy.................. :x

 

Doczekamy się ciekawych rozwiań, ale bez naszej akceptacji i to nie będzie wina OSDS-u, ale Wasza. Parędziesięciu diagnostów nie jest w stanie reprezentować środowiska skutecznie, nie potraktują nas serio i nie będą się z nami liczyć. Jeżeli tego nie rozumiecie, to szkoda mi Was narzekacze.

 

[ Dodano: 14-10-2013, 20:49 ]

Jest pewna droga - samorząd. Swego czasu nawet przymierzyłem się do tego. Jest to ciekawy pomysł, ale droga długa i żmudna i bez szerokiego poparcia w środowisku niewykonalna. Dlatego się wycofałem z rozmów.

Dajcie poparcie jako środowisko, a może da się zrobić.

 

Koledzy, za te słowa zostałem opluty w pseudo branżowym brukowcu przez pseudo dziennikarzynę dP. Oprócz jakichś niezrozumiałych i bezsensowych zarzutów pod moim adresem znalazł się zarzut poważny - kłamstwo. Zaręczam, że mam stosowną dokumentację z prowadzonych rozmów w tym temacie z poważną i poważaną instytucją. I mam nadzieję, że do tych rozmów w niedługim czasie wrócę jeżeli środowisko diagnostów, tych zrzeszonych i nie zrzeszonych, będzie tym zainteresowane. A autorzyna powinien się dobrze zastanowić, bo za obelgi i fałszywe zarzuty można "beknąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
I mam nadzieję, że do tych rozmów w niedługim czasie wrócę jeżeli środowisko diagnostów, tych zrzeszonych i nie zrzeszonych, będzie tym zainteresowane.

Muszę Cię zmartwić – nie musisz o tym pisać na tym forum, bo jak widać zainteresowanie jest żadne. Tylko narzekać potrafią i żądać, ale żeby coś od siebie to już nie.

Nikt tu nie ma zamiaru zmieniać cokolwiek i uważam, że prawie dobrze napisałeś

Doczekamy się ciekawych rozwiań, ale bez naszej akceptacji i to nie będzie wina OSDS-u, ale Wasza.

Bo zadanie powinno brzmieć:

Doczekamy się ciekawych rozwiań, ale bez waszej akceptacji i to nie będzie wina OSDS-u, ale Wasza.

Dalczego tak: Ano dlatego, że naszej akceptacji jako OSDS-u nie ma.

I mogę napisać tu dla wyjaśnienia, że należymy do dwóch opcji na diagnostów zrzeszonych i niezrzeszonych

 

Niestety nie wystarczy usuwać posty na temat szkolenia SAM, należy też takie badanie usunąć z 996, chyba, że was ten DZU nie dotyczy.

Bo na jakiej podstawie nie wykonacie takie badania, jak takie badanie macie w zakresie?

 

I piszcie, że z moich ust takie słowa nie powinny padać, jednakże ja coś robię aby tą sytuacje zmienić, a wy w niej trwacie... i ..... szkoda pisać.

 

Chcę w tym miejscu podziękować wszystkim tym, którzy merytorycznymi wypowiedziami coś wnieśli do dyskusji.

W związku z tym, że temat miał dotyczyć wszystkich diagnostów i był zamieszczony na wszystkich (tak mi się wydaje) branżowych forach, uważam, że szczególne podziękowania za włożony wkład pracy należą się Nataszy i Jaroludowi.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy też takie badanie usunąć z 996, chyba, że was ten DZU nie dotyczy.

Bo na jakiej podstawie nie wykonacie takie badania, jak takie badanie macie w zakresie?

Jesteś pewny :? .Ja nie widzę tego badania w dz.u.poz.996.Tak samo nie ma badania co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych.Jest oddzielne rozporządzenie do tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny

 

3. W rejestrze zamieszcza się, poza danymi i informacjami określonymi w ust. 2, dane dotyczące badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i pojazdów marki „SAM”.
Zniknęło z ustawy ale jest w rozporządzeniu

I to nie w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że ktoś podjął temat bo o badaniu zabytków też nic nie ma, ale za to jest:

3. W rejestrze zamieszcza się, poza danymi i informacjami określonymi w ust. 2, dane dotyczące badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i pojazdów marki „SAM”. :shock:

 

[ Dodano: 20-10-2013, 12:09 ]

Darek byłeś szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.