Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Vat1b czy Vat2 , samochód Sprinter.

Według mnie VAT-2

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń

i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

znalazłem dziś rano dziennik według którego pojazdy specjalne w rozumieniu przepisów o VAT to pojazd pogrzebowy i bankowóz. O lawetach ani słowa.

Panowie. Nie rozumiem dlaczego zajmujecie się Art. 86a ust 9 pkt 3 (czyli specjalnymi), roztrząsacie temat że coś tam zostało dodane i na podstawie analogii wyciągacie wnioski, że jakiś rodzaj pojazdu ( przysłowiowa "Laweta" ) został wyłączony z VAT.

Punkt 3 nas nie dotyczy, a spełnienie jego warunku potwierdza się innymi dokumentami niż zaświadczenie z BT.

My mamy się wypowiedzieć w kwestii spełnienia warunków określonych w ust 9 pkt 2, czyli -

czy jest pojazdem innym niż samochód osobowy i czy posiada jeden rząd siedzeń.

Jaki ma rodzaj nadwozia przeznaczonego do przewozu ładunków, jest w zasadzie kwestią drugorzędną, gdyż na tej podstawie my zaznaczamy punkt 1a, 1b lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika IVVO chyba bardziej trafna. Na tej stronie co podałeś mirek, to de facto dwa ostatnie przykłady są identyczne. Skrzynia co prawda jest otwarta, ale przede wszystkim jest oddzielnym elementem. Co w przypadku, gdy skrzynię nakryjemy plandeką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku, gdy skrzynię nakryjemy plandeką??

 

Nic to nie zmienia.

Ps.Proszę zwrócić uwagę na dopiskę na dole strony ,"badania ciężarowe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza,powtarzam grafikę z mojej zaprzyjaźnionej Firmy:

To przekaż tej zaprzyjaźnionej firmie, żeby nie rozpowszechniali takich bubli, bo przykład z otwartą skrzynią to Vat 2 a nie 1b ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekaż tej zaprzyjaźnionej firmie, żeby nie rozpowszechniali takich bubli, bo przykład z otwartą skrzynią to Vat 2 a nie 1b ,,,

 

W kwestii formalnej,to ja to wstawiłem. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekaż tej zaprzyjaźnionej firmie, żeby nie rozpowszechniali takich bubli, bo przykład z otwartą skrzynią to Vat 2 a nie 1b ,,,

Bubel bublem ale i tak VAT spełnia

W kwestii formalnej,to ja to wstawiłem. :) .

proszę nie wstawiać więcej takich bubli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-1b jeśli nie jest pojazdem - SPECJALNYM

 

A na jakiej podstawie chcesz wykluczyć SPECJAJNY, wszak 1b ma być INNY NIŻ OSOBOWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój z tymi specjalnymi - jak ktoś taki robił i przeszedł w US to niech napisze - to będzie najlepszy sprawdzian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie telefon też by wystarczył o ile Sz.P. urzędniczka zechce podać o sam osobiście spotkałem się z odmową i ZONK :-(
u mnie Panie oraz Panowie z WK bardzo życzliwe i zawsze pomogą kiedy jest potrzeba (chociaż w kuluarach troszkę narzekają :P ) także lesli współczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w praktyce robię tak /nie wiem czy dobrze ale jak na razie nikt się nie skarżył/

Jeśli pojazd ma np VAT-4:

- przy samym Vat - wpisuje - "VAT-4 - nie spełnia ustawy o VAT" i określam nowy

- okresowe + Vat - "VAT-4 - nie spełnia ustawy o VAT" i określam nowy - wysyłam klienta do WK celem zmiany VAT - wraca i wbijam OBT + cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwilą miałem citroena jumper podwójna kabina i skrzynia, w programie od ITS dałem gotową regułkę o VAT2, w polu że spełnia dodałem tylko "NIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden pieniądz "nie śmierdzi" - ale ja nie kasuję tylko wyjaśniam jeśli sam VAT - przy okresowym dobrze postąpiłeś - trza być uczciwym w/g klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie, czy w ferworze walki ktoś to "nie" zauważy 8)
Jak najbardziej trafna uwaga,dlatego zawsze opisuje problem dodatkowo w pkt.1 zaświadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełnia dodałem tylko "NIE"

 

I teraz pytanie, czy w ferworze walki ktoś to "nie" zauważy 8)

 

może i tak być, z jednej strony mogę się upierać że ja zrobiłem dobrze :D

a z drugiej, korona mi z głowy nie spadnie żeby dopisać krótką regułką żeby uniknąć nie porozumień, i chyba tak dla spokoju będę robił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas W.K. zażyczył sobie aby przy okresowym b.t. robić dodatkowe na VAT (jeśli ma jakikolwiek wpis),brać po 50zl,jeśli nie spełnia vat to dawać negatywny na 14 dni bo to,,nie zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym", klient wykreśla vat w W.K i wraca po pieczątke do dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas W.K. zażyczył sobie aby przy okresowym b.t. robić dodatkowe na VAT (jeśli ma jakikolwiek wpis),brać po 50zl,jeśli nie spełnia vat to dawać negatywny na 14 dni bo to,,nie zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym", klient wykreśla vat w W.K i wraca po pieczątke do dowodu.
A u nas przy okresowym, gdy nie spełnia VAT-u "P" a w uwagach że nie spełnia i do WK aby wykreślili dotychczasowy wpis :) . ( a gdy tego klient nie zrobi to jego sprawa, jest dorosły) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas W.K. zażyczył sobie aby przy okresowym b.t. robić dodatkowe na VAT (jeśli ma jakikolwiek wpis),brać po 50zl,jeśli nie spełnia vat to dawać negatywny na 14 dni bo to,,nie zgodność zapisów w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym", klient wykreśla vat w W.K i wraca po pieczątke do dowodu.
A u nas przy okresowym, gdy nie spełnia VAT-u "P" a w uwagach że nie spełnia i do WK aby wykreślili dotychczasowy wpis :) . ( a gdy tego klient nie zrobi to jego sprawa, jest dorosły) :)

 

 

u nas podobnie,

 

 

ale czy klient chce czy nie, i czy pojazd spełnia czy nie to 50 pobierać?

przy OBT czy klient chce czy nie chce to weryfikujesz VAT,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.