Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Albo niech napiszą w ustawie "ciężarowy", a nie "inny niż osobowy".

Jednak specjalny jest wymieniony zaraz po tym w następnym punkcie po "innym niż osobowy"

Czyli ta grup nie zawiera w sobie pojazdów specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jednak specjalny jest wymieniony zaraz po tym w następnym punkcie po "innym niż osobowy"

 

Specjalny o określonym przeznaczeniu, a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak" pomoc drogowa"(ciężarowy) ale nie pomoc drogowa specjalny.
Pomoc drogowa specjalny też,
to napiszą w ustawie a jak nie to "specjalny" to"specjany" -czarne czarne,białe białe
Albo niech napiszą w ustawie "ciężarowy", a nie "inny niż osobowy"
Jednak specjalny jest wymieniony zaraz po tym w następnym punkcie po "innym niż osobowy"
a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

...................................................................................................................................

Ło matko , w tym kraju to już nic klarowne i jasne nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny o określonym przeznaczeniu, a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

 

Tutaj ja też tak to rozumiem. Specjalny o wymienionym przeznaczeniu VAT'u nie sprawdzamy ale specjalny to również" inny niż osobowy" i wówczas VAT-1a, 1b lub Vat-2 jak najbardziej jest dla niego pod warunkiem że spełnia określone wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny o określonym przeznaczeniu, a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

 

Tutaj ja też tak to rozumiem. Specjalny o wymienionym przeznaczeniu VAT'u nie sprawdzamy ale specjalny to również" inny niż osobowy" i wówczas VAT-1a, 1b lub Vat-2 jak najbardziej jest dla niego pod warunkiem że spełnia określone wymagania.

:pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny o określonym przeznaczeniu, a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

 

Tutaj ja też tak to rozumiem. Specjalny o wymienionym przeznaczeniu VAT'u nie sprawdzamy ale specjalny to również" inny niż osobowy" i wówczas VAT-1a, 1b lub Vat-2 jak najbardziej jest dla niego pod warunkiem że spełnia określone wymagania.

:ok :ok :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z busem który ma 1 rzad siedzen i przegrode a w przeznaczeniu ma wpis uniwersalny

Z tabeli Dz.U 137 wynika, że przeznaczenie uniwersalny miały pojazdy o podrodzaju furgon. Poprzez tą analizę masz pewność, że nie jest to wielozadaniowy ani VAN niestety.

Dodatkowo polecam wszystkim korzystanie z katalogów ITS część 3 tam znajdziecie informacje o podrodzaju w jakim były homologowane poszczególne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech napiszą w ustawie "ciężarowy", a nie "inny niż osobowy".

albo niech napiszą autobus zamiast "konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu co najmniej 10 osób..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli Dz.U 137 wynika, że przeznaczenie uniwersalny miały pojazdy o podrodzaju furgon.

 

Miał miał... Ale w chwili homologacji lub pierwszego OBT w kraju. A gdzie (do jakiej grupy) może być klasyfikowany to chyba inna sprawa... Prawda??

 

Dodatkowo polecam wszystkim korzystanie z katalogów ITS

???? :shock::evil:

 

Katalog ITS ma tu taką wiarygodność jak przynależność partyjna Pana Kamińskiego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taki przypadek - samochód ciężarowy transit nigdy nie miał Vat i nie spełnia nowego Vat - US zażyczył sobie potwierdzenia nie spełnienia ustawy o Vat - dla tego moje pytanie - czy wszystkie ciężarowe do 3.5 t mają przejść weryfikacje pod względem nie spełnienia VAT - czy to jakiś lokalny wymysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli Dz.U 137 wynika, że przeznaczenie uniwersalny miały pojazdy o podrodzaju furgon.

 

Miał miał... Ale w chwili homologacji lub pierwszego OBT w kraju. A gdzie (do jakiej grupy) może być klasyfikowany to chyba inna sprawa... Prawda??

 

Dodatkowo polecam wszystkim korzystanie z katalogów ITS

???? :shock::evil:

 

Katalog ITS ma tu taką wiarygodność jak przynależność partyjna Pana Kamińskiego :evil:

Widzę, że mnie źle zrozumiałeś. Zależy mi na tym, aby zgodnie z przepisami pomóc klientowi i zrobić badanie VAT 1a. Jak mnie ktoś spyta dla czego podrodzaj citroena c3 ciężarowego określiłem jako VAN. To pokaże tą stronę katalogu ITS i odpowiem, że ustalenie miało miejsce zgodnie z Dz.U. poz 996 z 2012r

Dział II

"§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źródłach, jak przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach, a w indywidualnych wypadkach, inne wiarygodne publikacje i dokumenty, dotyczące danego pojazdu lub jego zespołów i elementów."

5ae1a608e6827_DSC04374(Kopiowanie).thumb.JPG.da696755c0867dd74628833e40c61952.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj robiłem VAT 1a dla VW T4, który sprowadzony z zagranicy był jako furgon. Poprosiłem właścicielkę aby napisała do Volkswagen Polska Jak dany NR VIN był homologowany na Polskę i przysłali, że VAN (BB). Xero pisma z Działu Homologacji mam w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj robiłem VAT 1a dla VW T4, który sprowadzony z zagranicy był jako furgon. Poprosiłem właścicielkę aby napisała do Volkswagen Polska Jak dany NR VIN był homologowany na Polskę i przysłali, że VAN (BB). Xero pisma z Działu Homologacji mam w dokumentach.

 

y że jak w podrodzaju miał furgon ale ty zrobiłeś vat bo na papierze z WV było BB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny o określonym przeznaczeniu, a inne specjalne mogą być albo w rozporządzeniu ministra albo spełniać warunki dla "innych niż osobowe".

 

To te specjalne są też w podrodzaju VAN-ami czy też wielozadaniowymi, że można dla nich określać VAT 1a ?

Bo ja dla specjalnego takiego podrodzaju nie znam!

 

[ Dodano: 09-04-2014, 10:57 ]

który sprowadzony z zagranicy był jako furgon

to chyba z francji bo oni tak to określają :P

 

No i tu się właśnie ocieramy o paranoję bo każdy VAN np. Sprinter czy Crafter z pełnym nadwoziem z Francji ma napisane "furgon"

Więc żadnego takiego nie zrobimy na VAT pomimo, że w dokumentach z innego kraju, także z Polski taki pojazd ma wpis VAN?

 

Czy ten pojazd jest rzeczywiście furgonem w rozumieniu naszej klasyfikacji podrodzaju?

 

Dla pojazdów z Francji, jest to tylko niefortunność nazwy i jej zbieżność z tym co jest u nas furgonem.

Francuski furgon, furgonette, w tłumaczeniu na angielski znaczy to samo co VAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te specjalne są też w podrodzaju VAN-ami czy też wielozadaniowymi, że można dla nich określać VAT 1a ?

Bo ja dla specjalnego takiego podrodzaju nie znam!

Bo takowego nie ma i wszyscy o tym dobrze wiemy ,ale przy VAT1b lub VAT2 masz wymieniony jakikolwiek podrodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy VAT1b lub VAT2 masz wymieniony jakikolwiek podrodzaj.

Nie ma.

I tu na VAT2- łapie się laweta rejestrowana na pomoc drogową

 

 

Bo takowego nie ma i wszyscy o tym dobrze wiemy

No nie wiem czy "wiemy" bo jakoś nikt nie napisał, że:

żaden specjalny nie spełnia warunków dla VAT 1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakoś nikt nie napisał, że:

żaden specjalny nie spełnia warunków dla VAT 1a.

 

Nikt nie napisał, bo to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli Dz.U 137 wynika, że przeznaczenie uniwersalny miały pojazdy o podrodzaju furgon. Poprzez tą analizę masz pewność, że nie jest to wielozadaniowy ani VAN niestety.

Ja kiedyś zadałem pytanie dlaczego nie określa się przeznaczenia dla wielozadaniowych i vanów a określa dla furgonów, cystern, pojemników i innych i dostałem odpowiedź, że uniwersalność wielozadaniowych i vanów wynika z ich definicji. (Cokolwiek miało to oznaczać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeznaczenie uniwersalny miały pojazdy o podrodzaju furgon. Poprzez tą analizę masz pewność, że nie jest to wielozadaniowy ani VAN niestety

 

I co z tego? Przepis mówi, że masz ocenić możliwość takiej klasyfikacji, a nie ustalić klasyfikację konkretnego egzemplarza pojazdu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Zadajmy sobie 2 pytania:

1. Czy wielozadaniowy i van może mieć przeznaczenie uniwersalny? - moja odpowiedź nie.

2. Czy jeszcze inny pojazd może mieć przeznaczenie uniwersalny? - moja odpowiedź tylko furgon.

Podstawa prawna Dz.U 137 załącznik 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Tu nawet nie ma co dochodzić.

 

Powiedzmy, że wiemy, że ten egzemplarz ma homologację na furgon. OK. Tak ma w homo.

Pytanie moje brzmi - czy taki typ pojazdu jest też klasyfikowany jako VAN/ lub BB ?? 8)

No to w czym problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.