Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Być może nic,właśnie dlatego, iż OSDS- owi na tym nie zależy,,,
Janusz z całym szacunkiem, tylko proszę o szczerą odpowiedź:

- czy uważasz, że OSDS działa na niekorzyść diagnostów w przeciwieństwie do ITS, PISKP;

- OSDS nie powinien w swojej działalności wypowiadać się za środowisko diagnostów ale tylko i wyłącznie za członków zrzeszonych w stowarzyszeniu?

- wskaż organizację, która według Ciebie stawia zagadnienia związane bezpośrednio z diagnostą i jego obowiązkami na SKP jako cel swojej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

Być może nic,właśnie dlatego, iż OSDS- owi na tym nie zależy,,,
Janusz z całym szacunkiem, tylko proszę o szczerą odpowiedź:

- czy uważasz, że OSDS działa na niekorzyść diagnostów w przeciwieństwie do ITS, PISKP;

- OSDS nie powinien w swojej działalności wypowiadać się za środowisko diagnostów ale tylko i wyłącznie za członków zrzeszonych w stowarzyszeniu?

- wskaż organizację, która według Ciebie stawia zagadnienia związane bezpośrednio z diagnostą i jego obowiązkami na SKP jako cel swojej działalności.

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znów OSDS-owi nie zależy, za to zależy ITS-owi i PISKP

Dokładnie ! i nie ważne jak bardzo się starasz, ważniejsze, że widać i słychać Ich,,,

Janusz z całym szacunkiem,

No najlepiej, jak byście mnie tu zlinczować wpadli, a prawda jest taka jak wyżej, choć niekoniecznie z winy OSDS ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie ważne jak bardzo się starasz, ważniejsze, że widać i słychać Ich,,,
Janusz chodzi o efektowność czy efektywność?

 

 

No najlepiej, jak byście mnie tu zlinczować wpadli
nie, zaraz linczowanie. Jesteśmy cywilizowani, potrafimy rozmawiać co więcej potrafimy też wybaczać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znów OSDS-owi nie zależy, za to zależy ITS-owi i PISKP

Dokładnie ! i nie ważne jak bardzo się starasz, ważniejsze, że widać i słychać Ich,,,

Rozumiem, że to z opinii PISKP oraz ITS dowiedziałeś się z jakimi problemami spotkasz się od 1 kwietnia :x

Podobno większy może więcej - ale wygląda na to, że malutki OSDS może dużo więcej i dalej nie jest wspierany przez swoje środowisko tylko linczowany przez podobnych do Ciebie.

 

[ Dodano: 30-03-2014, 19:57 ]

PS. Może to otworzy wam oczy, kto co robi dla środowiska:

 

OSDS - członkowie zajmują się społecznie problemami w wolnym czasie

 

ITS - 40 godzin tygodniowo na jednego zatrudnionego zajmującego się stacjami, który ma za to płacone

PISKP - 40 godzin tygodniowo na jednego zatrudnionego zajmującego się stacjami, który ma za to płacone

 

To czyja praca jest efektywniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyja praca jest efektywniejsza?
ketiw38 czepiasz się ;) , a nic nie wspomniałeś o satysfakcji oraz imperatywie kategorycznym :x

 

OSDS - członkowie zajmują się społecznie problemami w wolnym czasie
może dlatego nie darzą nas sympatią i nie chcą się przyłączyć - no bo kto za darmo będzie ... co ja plotę jeszcze składki trzeba opłacić :faint:

 

Rozumiem, że to z opinii PISKP oraz ITS dowiedziałeś się z jakimi problemami spotkasz się od 1 kwietnia
:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja założyłem ten temat
Grześ z całym szacunkiem dla Ciebie i zasług Twych ale Dario64 szybszym był:

 

Wysłany: 2014-03-13, 20:48 Ustawa o podatku VAT - http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=178&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Wysłany: 26-03-2014, 19:14 Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014 - http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=204725#204725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ z całym szacunkiem dla Ciebie i zasług Twych ale Dario64 szybszym był:

Ja nawet nie równam się z Dario64 bo za cienki jestem :) A o zasługach to nawet nie myślę :)

Chodziło mi tylko o samą kwestię poruszenia problemu :)

http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=2513#2513 Wysłany: 2014-03-26, 22:03

Ale wcale o to mi nie chodziło :) Chciałem troszkę rozluźnić atmosferę :)

Bo co to ma za znaczenie kto był pierwszy :? Wiem tylko że to nie ten temat na takie rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to z opinii PISKP oraz ITS dowiedziałeś się z jakimi problemami spotkasz się od 1 kwietnia

Źle rozumiesz, bo PISKP oraz ITS w niczym mi jeszcze nie pomogły. Mało tego, instytucje te reprezentują tak różnorakie interesy, że ulżenie diagnostom stawiają chyba na końcu.

Bulwersujący jest fakt, że im jest w górze łatwiej, bo słuchanie diagnostów jest niemodne, czy może niewygodne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo słuchanie diagnostów jest niemodne, czy może niewygodne,,,
Janusz już wielokrotnie było poruszane, kto będzie słuchał tak rozproszonego środowiska jak nasze?

Kto będzie słuchał kogoś, jak nam samym nie zależy aby stworzyć organizacje silną i zwartą?

 

Pytań podobnych di tych było już stawianych wiele i ... "ręka cały czas w nocniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat trochę się rozjechał może wrócimy do postępowania UDS a o jutra

A co podstawa się zmieniła (specjalnie dla Ciebie napiszę USTAWA)?

No to szukaj w tej USTAWIE podstawy VAT-2, VAT-3 czy VAT-4 :) po 01.04.2014 r

 

[ Dodano: 26-03-2014, 22:17 ]

a od kiedy :x prawo działa wstecz :x

Dlatego, nie musimy się tymi wpisami przy OBT w ogóle zajmować 8)

 

a co z:

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową

stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego

pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

co z pojazdem Vat 1a dawne VAT-1 gdy przyjedzie jutro na podstawową?

 

[ Dodano: 31-03-2014, 19:17 ]

Art. 9. 1. Dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 86a ust. 10 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu

nadanym niniejszą ustawą, powinno być przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego okresowego badania

technicznego, nie później jednak niż przed upływem 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy

 

OBT dla fiskalnych tylko na okręgówce???????

poz. jb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z pojazdem Vat 1a dawne VAT-1 gdy przyjedzie jutro na podstawową?

 

Dobre pytanie - koledzy zjawia się klijent na Podstawową i chce zrobić OB , lecz w DR ma wbity VAT [obojętnie jaki] i co ??? sprawdzamy czy spełnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z pojazdem Vat 1a dawne VAT-1 gdy przyjedzie jutro na podstawową?

 

Dobre pytanie - koledzy zjawia się klijent na Podstawową i chce zrobić OB , lecz w DR ma wbity VAT [obojętnie jaki] i co ??? sprawdzamy czy spełnia ?

 

Na podstawowej chcesz VAT sprawdzać?

 

Ja będę odsyłał na okręgówkę - zapraszam za rok.

 

Jak ma wpisany VAT1...4 to zgodnie z nowym rozporządzeniem musi wykonać przy najbliższym BO dodatkowe VAT nie później niż 3 .... - także taki to jest mój tok postępowania dopóty, dopóki ministerstwo nie zajmie stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Pojazdy do 3,5 T z wpisem VAT nie mają racji bytu na Podstawowej ????

 

[ Dodano: 31-03-2014, 20:21 ]

coś tu nie kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Pojazdy do 3,5 T z wpisem VAT nie mają racji bytu na Podstawowej ????
u mnie od jutra nie, nie wiem jak pozostali koledzy będą czynić, jak dla mnie zbyt duży "burdel" na barki diagnosty spadł przez ministra finansów, a nasz MIR śpi, no sorry zmiana czasu i przesilenie wiosenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawowej chcesz VAT sprawdzać?

Ja będę odsyłał na okręgówkę - zapraszam za rok.

A jak robiłeś do tej pory?

 

Jak ma wpisany VAT1...4 to zgodnie z nowym rozporządzeniem musi wykonać przy najbliższym BO dodatkowe VAT nie później niż 3 .... - także taki to jest mój tok postępowania dopóty, dopóki ministerstwo nie zajmie stanowiska.

Póki co to VAT 1 zachowuje swoją ważność.

Natomiast jeśli dobrze przeczytać ten zapis:

Art. 9. 1. Dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 86a ust. 10 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, powinno być przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego okresowego badania technicznego.

 

To wymóg przeprowadzenia tego badania dodatkowego na VAT, ciąży na właścicielu pojazdu a nie na diagnoście.

Więc klient robi OBT na PSKP a " w dacie badania okresowego" na DBT VAT jedzie na OSKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klient robi OBT na PSKP a " w dacie badania okresowego" na DBT VAT jedzie na OSKP...

 

Może i tak będą robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klient robi OBT na PSKP a " w dacie badania okresowego" na DBT VAT jedzie na OSKP...

proszę o wybaczenie ale tego to nie kumam :razz: głupi już jestem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klient robi OBT na PSKP a " w dacie badania okresowego" na DBT VAT jedzie na OSKP...

proszę o wybaczenie ale tego to nie kumam :razz: głupi już jestem :?

No zamotałem ;)

Powinno być że "w terminie najbliższego badania okresowego"

Więc jak robi okresowe dzisiaj na PSKP to także i dzisiaj robi VAT na OSKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klient robi OBT na PSKP a " w dacie badania okresowego" na DBT VAT jedzie na OSKP...

proszę o wybaczenie ale tego to nie kumam :razz: głupi już jestem :?

No zamotałem ;)

Powinno być że "w terminie najbliższego badania okresowego"

Więc jak robi okresowe dzisiaj na PSKP to także i dzisiaj robi VAT na OSKP...

 

 

A swoją drogą co nas obchodzi kiedy klient to badanie wykona :? Według mnie to jest w gestii klienta.Znając życie to i tak najwięcej badań wykonamy 30.06.2014r.Podobnie jak ze składaniem PITów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak robi okresowe dzisiaj na PSKP to także i dzisiaj robi VAT na OSKP...

a :) bo już myślałem że mi krosty na mózgu wyrosły :oops: i nic nie ogarniam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.