Skocz do zawartości

Ostatnie pytania opisowe


iii

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego cytuję przepis. Masz tam napisane dotyczących zespołów i układów. Ponieważ w załączniku 1 są wyszczególnione "wszystkie" usterki i metody ich weryfikacji, dlatego tak brzmi zapis. Masz zweryfikować, w sposób tam podany, te usterki, na które pojazd został skierowany oraz wykonać załącznik nr 2 pkt 1.

Zwróć uwagę na pkt powyżej (§ 3 ust 1 pkt 1), tam również masz napisane w identyczny sposób. Jak przyjedzie do Ciebie z "nie maniem opon", to wykonasz tylko identyfikację i 5.2.3, a nie cały załącznik 0-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • krzysztofk89

    33

  • Grzegorz Łódź

    28

  • adam1501

    18

  • lok

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozumiem. W tym wypadku jest wyszczególnione "uszkodzona rama". A gdy jest skierowanie z policji "po wypadku" ? Wtedy z załącznika nr 1 wykonuje całość ? ( 0-10 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy naczepa nie posiada układu kierowniczego ten pkt jest aktualny ?

1.3.1. Pomiar geometrii ustawienia kół

przednich:

– pomiar kąta pochylenia koła lewego

i prawego,

– pomiar kąta wyprzedzenia osi

zwrotnicy kół lewego i prawego,

– pomiar zbieżności kół,

– pomiar śladowości kół,

– pomiar nierównoległości osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Rozumiem, że mówiąc o pomijaniu układu kierowniczego miałeś na myśli punkt 1.1.3. (działanie mechanizmu wspomagającego układ kierowniczy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pojazd czegoś nie ma to trudno to weryfikować lub sprawdzać, lub nie daj Boże wystawiać wynik.

Tak jak mówiłeś o zaświadczeniu z samym zapisem "po kolizji" dla naczepy. Nie będziesz badał światłości świateł drogowych, bo ona po prostu ich nie ma, więc to pominiesz, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

13 stycznie w krakowie rano wyprzedzenie sworznia zwrotnicy. po poludniu ustawienie swiatel mijania, pomiar swiatlosci swiatel drogowych i dostosowanie do ruchu lewostronnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam tematy dzisiaj Poznań 8.30 Pojazd N3 badanie hamulców , owalizacja , opory toczenia.13.30 Pojazd z Holandii z gazem badanie okresowe przed pierwszą rejestracją . Wszystko w skrócie ale na gorąco więcej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na 100% chodzi o to drugie ;)

 

Ciśnienie w układzie, ciśnienie w oponach, podłączenie miernika i później wg. działu nr 2 Dz. U. 776 czyli Szczegółowy sposób badania skuteczności i równomierności działania hamulców podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu.

 

Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie pisałem ale gdyby, to napisał bym, że owalizację sprawdzamy na urządzeniu rolkowym w trakcie obracania się kół naciskając na pedał hamulca z siła ok. 1 KN i sprawdzając ich wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskając na pedał hamulca z siła ok. 1 KN
Sprawdzam przód mniej więcej taką wartością

 

3) pomiar sił hamowania powinien być dokonany na granicy blokady któregokolwiek koła, przy czym nacisk na pedał (dźwignię) hamulca nie może

przekraczać poniżej wskazanych parametrów określonych w daN: Samochód osobowy 50

Pomyliła wam się siła wywierana na pedał z tym co jest na zegarach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że tu chodzi o owalizację

 

[ Dodano: 04-03-2016, 13:46 ]

Mam jeszcze pytanie o samochód sprowadzony z zagranicy. Badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju. Dokumenty potrzebne to :

 

dowód rejetracyjny lub : pozwolecie czasowe, karta pojazdu, pokwitowanie.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.