Skocz do zawartości

Ostatnie pytania opisowe


iii

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzam przód mniej więcej taką wartością i wydaje mi się ok.

Zakres wartości przy której dokonywany jest pomiar zależy od producenta urządzenia. Jeden producent określa ten przedział od 0,3 - 0,5 kN, inny od 0,5 - 1 kN. Dopóki nie będzie to jasno określone w przepisach to będzie wolna amerykanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • krzysztofk89

    33

  • Grzegorz Łódź

    28

  • adam1501

    18

  • lok

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grzegorz Łódź, ok. chodzi mi o ewentualne pytanie opisowe na egzaminie, ponieważ napisanie "DR, lub dokument mu odpowiadający " będzie już chyba nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O owalizacji wiemy już, ze z niewielką siłą rzędy 5-10 daN naciskamy na pedał hamulca. Wskazówki lub wykres pokazuje nam powiedzmy 1kN siły hamowania. Nie zmieniając nacisku na pedał hamulca obserwujemy wahania siły. Pytanie dla zdających : Jakie jest dopuszczalne wahanie siły by określić czy owalizacja jest w dopuszczalnych granicach czy już jest za duża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie coś łatwego. byłem rano i zaliczyłem :-D

a rozwijając pierwsze pytanie to było xero protokołu z UDT wiec niewłaściwe.

a druga część to warunki techniczne i wyposażenie stacji pod względem przeglądu auta z gazem. czy coś w tym stylu.

nawet trochę osób zdało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zdawałem parę lat temu miałem autobus szkolny.Też miałem opisać warunki techniczne, czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego adamblonsky, co napisałeś na pierwszą część pytania ?

 

Wczoraj we Wrocławiu rano auto z (albo po 1986 r. ) skierowane przez policję po wypadku. Uszkodzona lampa i hamulce. Szczegółowy opis badania.

 

[ Dodano: 10-03-2016, 08:22 ]

kolego adamblonsky, co napisałeś na pierwszą część pytania ?

 

Wczoraj we Wrocławiu rano auto z (albo po 1986 r. ) skierowane przez policję po wypadku. Uszkodzona lampa i hamulce. Szczegółowy opis badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej protokól z UDT niewłaściwy więc auto nie może przejść badania technicznego.

nie pisałem nic o zaświadczeniu bo w pytaniu nie było nic że to przegląd.

było napisane czy mogę przystąpić do badania wedle przedstawionych dokumentów.

druga część : wymieniłem wszystkie czujniki, urządzenie diagnostyczne obd, analizator, dymomierz, przyrząd do badania szczelności obudowy zbiornika i zaworów

no i się udało :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

W kwietniu w Lublinie:pojazd kat N3,hamulec roboczy hydrauliczny, ham. ręczny pneumatyczny. Opisać badanie hamulców za pomocą opóźnieniomierza (pojazd nie mieści się na rolkach). Opisać w jaki sposób sprawdzić opory toczenia, owalizację i bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.05. krk 8.00

opisowe: na bt. przyjezdza samochod osob. rok prod. 87 skierowany na badanie powypadkowe przez policje? zostały naruszone elementy konstrukcyjne itp.. przeprowadz badanie reflektorów swiateł mijania i drogowych przy czy drogowych sa 2 pary, a mijania 1 para.

pozdr.

niestety nie siadło takze powtorka z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogowych sa 2 pary

suma światłości

wszystkich świateł

drogowych nie może

być mniejsza niż

30 000 cd3) (dla

motocykli -12 500 cd)

i nie może przekraczać

225 000 cd (dla

motocykli -120 000 cd)

 

3) Przy czterech światłach drogowych wymaganie to powinna spełniać przynajmniej jedna para świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie i wyregulowanie ciśnienia w oponach

ustawienie regulacji świateł na "zero" (jeśli jest)

wypoziomowanie przyrządu i ustawienie około 30 cm od reflektora pojazdu

ustawienie pochylenia przyrządu równe z pochyleniem świateł podanych przez producenta pojazdu

Pojazd na luzie, zaciągnięty "ręczny"

To są czynności przygotowawcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłość mierzyny na uruchomionym silniku, przy podwyższonych obrotach...;)

 

Dodałbym jeszcze przetarcie reflektorów przed całą zabawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.