Skocz do zawartości

Ostatnie pytania opisowe


iii

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy napisać że taki pojazd wg. klasyfikacji nie może być "specjalny" tylko powinien być ciężarowy/pojemnik/asenizacyjny? i dalszą część pytania opisywać?

Trzeba zajrzeć kiedy zmieniła się klasyfikacja, ponieważ wcześniej był to pojazd specjalny i jeżeli był taki to w dalszym ciągu nim pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • krzysztofk89

    33

  • Grzegorz Łódź

    28

  • adam1501

    18

  • lok

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Klasyfikacja weszła w życie bodajże 26-27 marca 2001 roku.

Zatem podana w pytaniu, jeśli istotnie tak brzmiała, jest błędna. Wynik badania N niezależnie od metodologii samego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jakie dokumenty potrzebne?

Jaki rodzaj badania?

Opisz szczegółowo zakres badania?

Jakie dokumenty wystawi diagnosta?

 

A gdzie w pytaniu (ach) coś o wyniku badania ?

 

nie ma pytania, nie ma odpowiedzi (takie moje rozważania) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kraków-21.09. Na stację obsługi przyjechał pojazd z obniżonym zawieszeniem i ospojlerowany. podaj w jaki sposób dokonasz pomiaru wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. jakoś tak ;) to mój pierwszy egzamin, i poległem na opisówce, gdyż zapomniałem napisać o przedłużaczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stację obsługi przyjechał pojazd

I kto powiedział,że diagnosta pracuje tylko na SKP?

Ja bym odpowiedział,że diagnosta w tym czasie siedzi ,pije kawę na SKP i czeka na pojazd skierowany na dodatkowe badanie techniczne:

"który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały

uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego

ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu,

mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego"

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam

4.11.15 - warszawa - egzamin o 13:30.

pytanie opisowe:

pojazd cysterna - naczepa po wypadku, uszkodzone elementy ramy

jakie dokumenty powinien sprawdzić diagnosta

jak sprawdzić zbierzność

jakie elementy poinno się sprawdzić

jakie to bedzie badanie

i jakie dokumenty wystawi diagnosta

jakoś tak.... no i opisowka w plecy

 

opisalem

dowód rej. lub jesli zostal zabrany to zaświadczenie od policji

dok od tdt na cysterne

zbierznosc sprawdza sie na płycie najazdowej

bedzie to badanie dodatkowe powypadkowe

sprawdzane będą elementy które zostały uszkodzone podczas wypadku.

sprawdzić wyrywkowo kluczem dynametrycznym łączenia śrubowe

diagnosta wystawia zaś. o badaniu dodatkowym powypadkowym.

i już...

myślałem że dobrze. ma ktoś jakiś pomysł na odp??

 

[ Dodano: 04-11-2015, 18:18 ]

a rano o 8:00 04.05.15 w Warszawie

 

na badanie przyjechał samochód sprowadzony z instalacja lpg, pierwszy przegląd na terytorium RP

jak bedzie wyglądało badanie.

jakie dok.

co sprawdza

co wystawia diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rano o 8:00 04.05.15 w Warszawie

 

Na badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju, przyjechał z Holandii samochód osobowy wyposażony w instalację LPG. Opisz przebieg badania i wykonane czynności.

 

Na trzydzieści osób zdało trzy w całości, sporo oblało tylko moduł opisowy (wśród nich moja skromna osoba), dużo osób z dwoma modułami do poprawki i raptem ze trzy, które "oblały" moduł podstawowy.

 

A wystarczyło napisać, że badania nie przeprowadza się ze wzgl. na brak dokumentów TDT na zbiornik :)

 

A tak na poważnie to jakieś sugestie? WIDZIAŁEM to badanie n-razy i wydawało mi się że po opisaniu badania dla LPG + identyfikacja danych do DIP oprócz podstawowej identyfikacji i weryfikacji z kwitami wystarczy a jednak się pomyliłem a TDT nie jest tak uprzejmy aby od ręki skorygować moją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś pomysł na odp??
- tam są opisówki do pobrania, może i odpowiedź będzie: :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=140313#140313

Ode mnie tak na szybko to w przypadku tego badania leci się po zakresie dosłownie wszystko plus powypadkowego zakres. Z pierwszych zonków rzuca się "zbieżność na płycie" i że "będą sprawdzone elementy uszkodzone podczas wypadku". Tylko te, a co z całą resztą cysterny/pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło napisać, że badania nie przeprowadza się ze wzgl. na brak dokumentów TDT na zbiornik

Za daleko idące twierdzenie....Z treści pytania to nie wynika:

Na badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju, przyjechał z Holandii samochód osobowy wyposażony w instalację LPG.

Podobnie można napisać-badania nie przeprowadza się ze względu na stwierdzenie nieszczelności instalacji LPG........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z treści pytania to nie wynika:

 

Podobnie można napisać-badania nie przeprowadza się ze względu na stwierdzenie nieszczelności instalacji LPG........

 

To też nie wynika z treści pytania ale również nie wynika że tak nie jest. Nieprecyzyjne pytanie daje szeroki wachlarz możliwych odpowiedzi.

 

Wracając do tematu, jakieś podpowiedzi do odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, jakieś podpowiedzi do odpowiedzi?

Napisz w miarę dokładnie jak napisałeś,to bedziemy w stanie coś pomóc.Bo na razie jest jak sam napisałeś

szeroki wachlarz możliwych odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dok od tdt na cysterne
Dokument z badania doraźnego z datą po wypadku
zbierznosc sprawdza sie na płycie najazdowej
Procedura kontroli zbieżności jest opisana na forum. I nie chodzi o płytę szybkiej zbieżności. To chyba dwa podstawowe błędy w Twojej odpowiedzi. Nie podałeś konkretów więc nie ma się jak odnieść do reszty.
To też nie wynika z treści pytania ale również nie wynika że tak nie jest. Nieprecyzyjne pytanie daje szeroki wachlarz możliwych odpowiedzi.
Ty masz napisać czego wymagasz do badania i jeśli te dokumenty są, to opisujesz przebieg badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-wa 04.11 13.30 Podaj procedurę postępowania i zakres badania dodatkowego ,dla autobusu M3 ,masa18000kg zarejestrowany w 2002r.Autobus zasilany CNG.

Podaj kryteria stanu technicznego niezadowalające.Tak zapamiętałem pytanie .

Napisałem,jakie dokumenty są potrzebne,wyposażenie, Rozporządzenie - warunki techniczne dział 3 rozdział 6

Kryteria ,dodatkowe badanie ,załącznik nr 2 tabela pozycja nr8

Pragnę podziękować wszystkim którzy mieli chęci i pomogli mi na tym forum.

Nareszcie się udało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz napisać czego wymagasz do badania i jeśli te dokumenty są, to opisujesz przebieg badania.

 

Moja odpowiedź:

1. Weryfikacja dokumentów ze stanem fakytycznym w tym TDT na zbiornik.

2. Przebieg badania podstawowego i dodatkowego dla LPG (chyba wszyscy znają)

3. Określenie dodatkowych parametrów do DIP

4. Papierologia w postaci zaświadczenia z wynikiem pozytywnym i adnotacją w uwagach odnośnie dokumentów TDT dla zbiornika oraz DIP

5. Pobranie opłaty za badanie bez opłaty ewidencyjnej.

 

Na pewno popełniłem błąd w kwocie za badanie bo zamiast 161 PLN, napisałem 98.

Pytanie czy jeszcze coś spieprzyłem? Już nawet nie dla mnie, dla potomnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.