Skocz do zawartości

Skąd diagnosta bierze rok produkcji


Kiya

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    14

  • Olga

    9

  • blakop

    7

  • biker100

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziękuję :)

 

A czy ktoś pokusiłby się o taki wpis na zaświadczeniu: "w związku z brakiem możliwości ustalenia rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji"? Ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji

ale to nie to samo :? bo rp może i często tak jest że nie pokrywa się z datą 1-szej rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji

ale to nie to samo :? bo rp może i często tak jest że nie pokrywa się z datą 1-szej rej.

 

O tym to ja wiem :-)

 

Czyli jak nie ma innej możliwości to diagnosta POWINIEN posłać klienta do rzeczoznawcy?

Jakie w ogóle powinno być postępowanie w takiej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to ja wiem

skoro mamy określać rp pojazdu i ustawodawca tak każe :? choć każdy z nas wie że to chory pomysł to:

"w związku z brakiem możliwości ustalenia rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji"? Ma to jakiś sens?

nie ma jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Diagności, potrzebuję informacji.

W jaki sposób diagnosta robiąc pierwsze BT pojazdu sprowadzonego określa rok produkcji pojazdu?

Kiedyś zadałam podobne pytanie :D

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=112985&highlight=#112985

 

[ Dodano: 24-06-2014, 19:30 ]

Czyli jak nie ma innej możliwości to diagnosta POWINIEN posłać klienta do rzeczoznawcy?

PoRD Art. 81 ust. 13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD Art. 81 ust. 13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

i wszystko na ten temat :)

Kiedyś zadałam podobne pytanie

Olu kiedy to było :P jak ten czas upływa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, zwróć uwagę, że

badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego
, a to nie to samo co
POWINIEN posłać klienta do rzeczoznawcy
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD Art. 81 ust. 13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

 

Właśnie, a czy rp można uznać za parametr pojazdu?

Może głupie pytanie ale już się zamotałam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, zwróć uwagę, że
badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego
' date=' a to nie to samo co
POWINIEN posłać klienta do rzeczoznawcy
.

Ależ ja to widzę. :)

 

Poza tym prawda jest taka, że jedynym wiarygodnym źródłem informacji o dacie produkcji jest producent pojazdu (jego przedstawiciele).

 

[ Dodano: 24-06-2014, 19:46 ]

PoRD Art. 81 ust. 13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

 

Właśnie, a czy rp można uznać za parametr pojazdu?

Oj tam! Można pod to podciągnąć ;)

 

A tak poważnie, nie uznałabym zapisu na zaświadczeniu "w związku z brakiem możliwości ustalenia rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też właściciel a on parametrem nie jest :D
Może czas zacząć wprowadzać parametry właścicieli :-P A tak poważnie, rok produkcji jest parametrem charakteryzującym pojazd, nie technicznym ale to nadal parametr.
Poza tym prawda jest taka' date=' że jedynym wiarygodnym źródłem informacji o dacie produkcji jest producent pojazdu (jego przedstawiciele).[/quote']A jak nie istnieje? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym prawda jest taka, że jedynym wiarygodnym źródłem informacji o dacie produkcji jest producent pojazdu (jego przedstawiciele).
A jak nie istnieje? :P

Jak nie ma, to nie ma :) trzeba sobie jakoś poradzić...

Jak dobrze pamiętam to z Rover-em chyba jest taki problem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach nawet przedstawiciel producenta nie pomoże.

Suzuki - w ogóle nie koduje w vin-ie - serwis nie rozkoduje

Honda - serwis poda tylko modelowy, honda motor polska poda już produkcji

 

Co do wpisu

"w związku z brakiem możliwości ustalenia rp pojazdu, rp przyjęto z daty pierwszej rejestracji"

 

To diagnosta ma rubrykę rok produkcji i takowy ma ustalić, jeśli nie może to musi odesłać klienta do rzeczoznawcy. W praktyce klient pójdzie na inną stacje gdzie mogą lub gdzie jest diagnoście jeden uj co wpisze... Nie raz spotykamy się z tym gdy handlarz chce odmłodzić auto. Jeździ wtedy od stacji do stacji i szuka jelenia... A takie wpisy to jest kręcenie bata samemu na siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ wtedy od stacji do stacji i szuka jelenia...
nie jeździ po stacjach, ma "swoją" stację i "swojego diagnostę". :razz:

 

Chyba, że wchodzi na rynek :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach nawet przedstawiciel producenta nie pomoże.

Suzuki - w ogóle nie koduje w vin-ie - serwis nie rozkoduje

Honda - serwis poda tylko modelowy, honda motor polska poda już produkcji

Ale ja nie mówię o serwisach! Serwisy nie zawsze mają dostęp do tego typu danych.

 

Przedstawiciel producent, o ile istnieje, zawsze udzieli dokładnych danych. Znam to na co dzień. :)

 

W praktyce klient pójdzie na inną stacje gdzie mogą lub gdzie jest diagnoście jeden uj co wpisze... Nie raz spotykamy się z tym gdy handlarz chce odmłodzić auto. Jeździ wtedy od stacji do stacji i szuka jelenia... A takie wpisy to jest kręcenie bata samemu na siebie...

Nie zgodzę się z Tobą. Nie wszędzie przechodzi "odmładzanie". Nasze WK sprawdza każdy sprowadzony pojazd przy pierwszej rejestracji. I takich WK jest więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze WK sprawdza każdy sprowadzony pojazd przy pierwszej rejestracji. I takich WK jest więcej :)
u producenta?? czy za pomocą programu xxx??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u producenta?? czy za pomocą programu xxx??
Często u producenta. Dla WK to jest kwestia jednego maila czy telefonu. Wiem, bo miałem rozmowę z Panią od homologacji z Mercedesa i polecała żeby kontakt z nimi był z WK, bo wtedy udzielają wszystkich informacji potrzebnych przy rejestracji i robią to za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo miałem rozmowę z Panią od homologacji z Mercedesa i polecała żeby kontakt z nimi był z WK, bo wtedy udzielają wszystkich informacji potrzebnych przy rejestracji i robią to za darmo.

 

To wniosek ,że SKP mają w głębokim poważaniu :?

Nie tylko ta pani tak traktuje stacje kontroli :-(

A tak poza tym to masz fajnie ,dzwonisz do WK i prosisz o sprawdzenie roku produkcji w Mercedesie ,no bo pani udziela info tylko WK.WK dzwoni DO PANI OD MESIA

Dla WK to jest kwestia jednego maila czy telefonu
,sprawdza,dzwoni do Ciebie z info ,Ty piszesz w rejestr ,Klient z DIPem w którym są dane(pewne ;) ) pozyskane z WK maszeruje do WK i jest OK!!

Jaki to kraj???? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze WK sprawdza każdy sprowadzony pojazd przy pierwszej rejestracji. I takich WK jest więcej :)
u producenta?? czy za pomocą programu xxx??

Chyba nie sądzisz, że WK opiera się tylko na danych z programów rozkodowujących?

Wszystkie wątpliwości co do roku produkcji wyjaśniane są u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że WK opiera się tylko na danych z programów rozkodowujących?

Wszystkie wątpliwości co do roku produkcji wyjaśniane są u producenta.

Oczywiście Olgo, że nie sądzę ;) powiem więcej wiem, że WK sprawdzają dane w sposób opisany przez Ciebie.

Zastanawiam mnie tylko w jakim celu i komu służy cały ten cyrk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wątpliwości co do roku produkcji wyjaśniane są u producenta.

to po @#$% :?::?::?: jest gonienie petenta na SKP, w celu ustalenia (w większości) RP, skoro potem to jest weryfikowane u producenta :shock:

 

chyba, że po ...

1 - klient 60 zł w plecy ( w tym 23% vat) = zysk US

2 - diagnosta - możliwość poświadczenia nieprawdy = :shoot:

 

:x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.