Skocz do zawartości

Skąd diagnosta bierze rok produkcji


Kiya

Rekomendowane odpowiedzi

OK tylko, jeżeli opinia może być wykorzystana tylko do zamierzonych celów [a takie przeważnie zastrzeżenia piszą rzeczoznawcy], to w innym celu jej nie możesz użyć.

 

Absolutnie się mylisz IMHO. To że jest to np. opinia do ustalenia wartości pojazdu dla UC nie oznacza, że tak obiektywne cechy jak np. rok produkcji, który nie może się zmienić z uwagi na cel opinii są nie ważne również w innych celach. Art 75 kpa - POWTARZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    14

  • Olga

    9

  • blakop

    7

  • biker100

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podtrzymuję zdanie, że w sądzie to nie przejdzie. Jest zastrzeżenie, że tylko jest to do określonego celu. Art kpa nie koniecznie ma tutaj w tym przypadku zastosowanie.

A jak będziesz miał np. dwie opinie na ten sam pojazd i w jednej będzie inny rok produkcji [wycena wartości] i w drugiej opinii np utrata wartości pojazdu inny rok produkcji- to którą weźmiesz pod uwagę?

Pewnie będziesz się nadal spierał Blakop, ale po to jest forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz miał np. dwie opinie na ten sam pojazd i w jednej będzie inny rok produkcji [wycena wartości] i w drugiej opinii np utrata wartości pojazdu inny rok produkcji- to którą weźmiesz pod uwagę?

Pewnie będziesz się nadal spierał Blakop, ale po to jest forum ;)

 

Jak mi gość przedstawi obie??

To z jednej strony powołam się na obie, że sprzeczne + plus zawołam tej jednej konkretnej na rocznik. A i tak napiszę w uwagach do na zaśw.do WK, że sugerowane pośw.danych u producenta.

 

Inna sprawa - w tej sytuacji jako osoba pełniąca funkcje o charakterze publicznym powinieneś złożyć chyba stosowne doniesienie. 8) Mówię poważnie.

 

Z każdej sytuacji jest jak widać wyjście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Daniel. Opisana przez mnie sytuacja to niby jakie konsekwencje?

 

Trzecia dodatkowa opinia + uwaga o WK o korektę roku produkcji... Już nie przesadzajmy... Ja już i tak dałem taki przykład "świętszy od Papieża"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli te słowa:

powinieneś złożyć chyba stosowne doniesienie.

A potem zaczną się wezwania przesłuchania a na koniec okaże się, że zgłaszający jest winien całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie Polska :(

Bierzemy papiery przeznaczone na inny cel i podajemy jeszcze gościa do prokuratury.

Wystarczyłoby wziąć opinie o ustalenie roku produkcji i po sprawie, a tak to dochodzenia, przesłuchania.......... i z gó..na robi się problem. ;)

 

Z Tobą Blakop to współpracownicy mają ciężko byle ci i donos :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Są głosy, że rok produkcji powinien pozostać w DR. Tu pismo do projektu z innymi ciekawymi propozycjami http://bip.msw.gov.pl/download/4/22546/Uwagaosobyfizycznej.pdf :x

Etapy projektu zmian w PORD, których dotyczy owo pismo http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2014/23016,Projekt-zalozen-do-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-Prawo-o-ruchu-drogowym-oraz-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głosy, że rok produkcji powinien pozostać w DR.
MIiR jednak optuje za zniesieniem obowiązku zamieszczania roku w DR oraz co za tym idzie i w CEP. Słusznie tutaj powołują się na dyrektywę 1999/37/WE. MSW nie przekreśla takiego stanowiska co więcej informują, że jest do rozważenia na etapie szczegółowych uzgodnień i prac.

 

W związku z powyższym proszę Szanownych Kolegów o wypełnienie ankiet zamieszczonych na forum. Ankiety są anonimowe także ... ;) a głos oddany w nich da obraz tego, czego pragnie środowisko diagnostów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.