Skocz do zawartości

Skąd diagnosta bierze rok produkcji


Kiya

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie sądzisz, że WK opiera się tylko na danych z programów rozkodowujących?

Wszystkie wątpliwości co do roku produkcji wyjaśniane są u producenta.

To chyba w różnych światach żyjemy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    14

  • Olga

    9

  • blakop

    7

  • biker100

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

To wniosek ,że SKP mają w głębokim poważaniu :?
No nie do końca, bo ja uzyskałem informacje, które mi były potrzebne. Ale sprawa wyglądała tak, że klientowi chciałem pomóc i żeby nie naciągać go na koszty (wyciąg z homo za 200 zł), Pani w Mercedesie poradziła żeby zapytanie skierowało WK, bo im udzielają informacji za darmo. Nie wiem jak to jest usankcjonowane prawnie, ale wydaje mi się, że producenci pojazdów są obowiązani udzielać informacji na temat produkowanych przez siebie pojazdów organom rejestrującym.
sprawdza' date='dzwoni do Ciebie z info ,Ty piszesz w rejestr ,Klient z DIPem w którym są dane(pewne ;) ) pozyskane z WK maszeruje do WK i jest OK!! [/quote']W moim przypadku sprawa dotyczyła czegoś innego, ale tak jak napisałem wyżej mnie się udało pomóc klientowi właśnie dzięki działowi homologacji Mercedesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trza zobowiązać (ustawą w temacie propozycji zmian) Mercedesa i innych aby na takich samych zasadach jak urzędom, a nawet lepszych udzielały wszelkich niezbędnych informacji stacjom. :D

A swoją drogą to widać gołym okiem moc urzędu i jak nijak wypada przy tym Uprawniony Diagnosta na prawach wolnego zawodu wykonywanego w swobodzie działalności gospodarczej... prywatnej. :(

Ze swojego terenu zganię VW - zasłaniają się, że w żadnym temacie, sprawie info nie udzielają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam mnie tylko w jakim celu i komu służy cały ten cyrk?
odpowiem akcyza na 2010 duża pojemność ale badanie na 2011 bo się lepiej sprzeda kupisz to jako 2011 :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem akcyza na 2010 duża pojemność ale badanie na 2011 bo się lepiej sprzeda kupisz to jako 2011 :cool:
bardziej chodziło mi o relację WK, a diagnosta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga strona tematu, która pokazuje, że parametr ten jest potrzebny jak, nie powiem co komu. Pierwsza rejestracja i wszystko. Zawsze do zweryfikowania, w każdym urzędzie, CEPie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ NIE ZAPOMINAĆ O NAKLEJKACH CAM

ale w osobowych takich nie ma :? i z czego określić rp jeżeli producent nie ma takowych info. jedynie chyba z fusów po kawie :x chore to :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że WK opiera się tylko na danych z programów rozkodowujących?

Wszystkie wątpliwości co do roku produkcji wyjaśniane są u producenta.

Oczywiście Olgo, że nie sądzę ;) powiem więcej wiem, że WK sprawdzają dane w sposób opisany przez Ciebie.

Zastanawiam mnie tylko w jakim celu i komu służy cały ten cyrk?

Cyrk?

I Ty nie wiesz w jakim celu?

Naprawdę ustalenie stanu faktycznego za pomocą narzędzi danych organowi rejestrującemu nazywasz cyrkiem? :shock:

 

SKP ma m.in. za zadanie ustalać dane pojazdu sprowadzonego zza granicy podczas wykonywania OBT i wydając zaświadczenie z DIP-em, WK dane na tym zaświadczeniu ma weryfikować (wynika to z rozporządzenia w spr. szczegółowych czynności...).

Jeśli jest w stanie wyłapać błąd, to chyba dobrze, prawda?

I proszę nie doszukiwać się w takim działaniu wrogości WK w stosunku do diagnostów, bo nie o to w tym chodzi. Wiadomo przecież, że nie łatwo jest to czasami ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ale cyrkiem nazywamy raczej fakt umieszczania w dokumentach roku produkcji, który zasadniczo nie ma wielkiego wpływu na podejście do pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ale cyrkiem nazywamy raczej fakt umieszczania w dokumentach roku produkcji, który zasadniczo nie ma wielkiego wpływu na podejście do pojazdu.

Dobra, dobra... Nie usprawiedliwiaj kolegi ;)

 

Też będę szczęśliwsza jak z DR zniknie rok produkcji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk?

I Ty nie wiesz w jakim celu?

Naprawdę ustalenie stanu faktycznego za pomocą narzędzi danych organowi rejestrującemu nazywasz cyrkiem?

 

Olgo źle odczytałaś moje słowa. No chyba, że chcesz droczyć się? ;)

Cyrkiem nazywam kierowanie tylko i wyłącznie na SKP celem ustalenia roku produkcji pojazdu.

 

I proszę nie doszukiwać się w takim działaniu wrogości WK w stosunku do diagnostów

 

W takim działaniu daleki jestem od takich wniosków no i jeszcze w paru innych ale ... ;)

 

Dobra, dobra... Nie usprawiedliwiaj kolegi

 

Też będę szczęśliwsza jak z DR zniknie rok produkcji

 

No i na koniec mówimy tym samym językiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie z DIP-em, WK dane na tym zaświadczeniu ma weryfikować (wynika to z rozporządzenia w spr. szczegółowych czynności...).

Ja natomiast miałem na myśli WK, które przyjmują w ciemno to co napisze diagnosta nie weryfikując nawet przypadków bardzo oczywistych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem na myśli WK, które przyjmują w ciemno to co napisze diagnosta nie weryfikując nawet przypadków bardzo oczywistych ,,,

 

Ja miałem przypadek, że autko było dwa albo trzy lata starsze niż rejestracja i w WK urodził się problem, bo skąd ja to w ogóle wziąłem, że mam udowodnić, a czy nie mogę wpisać jak data rejestracji... Po "grubszej" rozmowie okazało się, że osoba zza okienka pospieszyła się? i za szybko zamówiła KP, no i dym, bo KP do wymiany, tylko kto za to zapłaci ... :evil::evil::evil: to był dopiero cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo KP do wymiany, tylko kto za to zapłaci ...
Mojemu klientowi przestawili znaki w VIN-ie przy pierwszej rejestracji. Po sześciu latach wyszło, że jest błąd. Przejrzeli dokumenty i zrobili nową KP i DR na koszt urzędu. I teraz najlepsze - właśnie się klientowi DR skończył więc nowy ma gratis :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna była prozaiczna. Błąd był taki, że łatwo go można było przeoczyć. Dwa podobne znaki zamienione miejscami. Nawet ja wiedząc o nim trzy razy sprawdzałem VIN żeby go dobrze odczytać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna była prozaiczna.

W moim przypadku w DR wpisano jedną literę inną, niż była w aucie. Auto z salonu, pierwszy właściciel, w DR 5 pieczątek jednego diagnosty (pomijając, że musiał to być już drugi DR),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiem nazywam kierowanie tylko i wyłącznie na SKP celem ustalenia roku produkcji pojazdu.

Ale dostrzegasz różnicę pomiędzy "ustalaniem" a "weryfikowaniem" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.