Skocz do zawartości
rurek777

zagubiony dow.rej

Rekomendowane odpowiedzi

rurek777

klient zagubił dow. rej. po wizycie w wk. powiedziano mu że ma dostarczyć zaśw. z badania które wykonał w innym mieście oddalonym o 200 km miesiąc wcześniej , zaświadczenia z tej skp. nie dostał w chwili wykonywania badania . czy wk. nie ma obowiązku sprawdzić w cepiku. ważnosci badania i wydać nowy dowód , a nie gonić klienta , czy jest na to jakiś przepis? bo coś takiego słyszałem .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

§ 10. 1. W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego pojazdu organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje wtórnik dowodu rejestracyjnego po:

1) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana;

2) przedstawieniu tablic rejestracyjnych;

3) sprawdzeniu terminu następnego badania technicznego pojazdu w centralnej ewidencji pojazdów, o której mowa w art. 80a ustawy, a w przypadku braku informacji w tej ewidencji, po przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów prowadzonego przez stację kontroli pojazdów, określającego termin następnego badania technicznego pojazdu;

4) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań.

 

[ Dodano: 26-08-2014, 19:30 ]

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=212327#212327

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

dzięki o to mi chodziło . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
a nie gonić klienta
3) sprawdzeniu terminu następnego badania technicznego pojazdu w centralnej ewidencji pojazdów, o której mowa w art. 80a ustawy, a w przypadku braku informacji w tej ewidencji, po przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów prowadzonego przez stację kontroli pojazdów, określającego termin następnego badania technicznego pojazdu;

jeżeli nie będzie w ewidencji to i tak klient będzie musiał jechać po wypis z BT do tej stacji gdzie robił OBT :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
dzięki o to mi chodziło

Proszę bardzo :)

Doczytaj jeszcze to

 

3. Przepisów ust. 1 pkt 3 oraz ust. 2 pkt 4 nie stosuje się w przypadku, gdy organ rejestrujący posiada informacje o terminie następnych badań technicznych pojazdu lub właściciel przedstawi zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
klient będzie musiał jechać po wypis z BT do tej stacji gdzie robił OBT

To wielki sukces, że klient w ogóle wie gdzie robił poprzednie OBT, bo często jest tak, że klienci nie maja zielonego pojęcia gdzie wcześniej robili OBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast

Po co ma jechać? Wystarczy wysłać pisemną prośbę o wypis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Niestety nie wszystkie badania są widoczne w CEP z poziomu WK. Ciągle jest to jeszcze loteria... Widocznie w tym przypadku w bazie cisza na temat badania.

Inna sprawa, że klient powinien mieć swój egzemplarz zaświadczenia z OBT. Co z nim zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal
powinien mieć swój egzemplarz zaświadczenia z OBT

 

niestety ,ale wiele stacji nie wydaje kierowcy zaświadczeń ............ może był na takiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Wiem Jacku, wiem... Niestety. A jak widać mści się to później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

właśnie był na takiej w Warszawie . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
właśnie był na takiej w Warszawie .
- no to już dużo wie.

Niech się skupi jeszcze bardziej, to może przypomni firmę, nazwę, adres. Wyczochra się numer może w internecie, zadzwoni, dopyta, naświetli sprawę. Może ktoś wystawi i prześle wtórnik/duplikat(?). Bo to wiadomo jak było naprawdę. Dwieście kilometrów kurierem w mig będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

klient zrobił nowy przegląd :)

3) sprawdzeniu terminu następnego badania technicznego pojazdu w centralnej ewidencji pojazdów, o której mowa w art. 80a ustawy, a w przypadku braku informacji w tej e

widencji, po przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów.

 

skoro tak pisze to raczej termin następnego badania powinien być w cepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
klient zrobił nowy przegląd :)

 

Bez dowodu? Świetnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

skąd wiesz że bez dowodu ? :)

a swoją drogą jak większość wk. nasze panie urzędniczki mówią '' jedż pan zrób przegląd i wydamy dowód , bo do cepa się nie chce zajrzeć albo się nie umie ani zaświadczenia o zarejestrowaniu poj. wypisać się nie chce , o PC już nie mówię bo i tak większość skp . zrobi bad. na podstawie KP. bo tak ustalono z wk. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ciekawe kto w razie wtopy za KP beknie. Te wszystkie osoby "niechcące/nieumiejące" czy ten jeden jedyny, któremu się zachciało/zechciało. :?

A co mondrego się wymyśli jak KP wetnie?

A z resztą nie moja sprawa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Koledzy - proszę nie oczerniać innych.

 

Co to znaczy "nie chce się zajrzeć do CEP"??

Bez przesady!!

Powtarzam. Niektóre badania są widoczne, niektóre nie. To nie jest kwestia chęci, czy widoczności... Więc bez obrażania pracowników WK proszę, bo w tej kwestii, to akurat niewiele mają do powiedzenia.

Informację na temat badania widać od razu na tzw."pierwszej stronie". A że nie wszystkie badania trafiają do CEP to już @firestorm'a pytajcie dlaczego - Norbi dał mu tu duże uprawnienia, więc niech się wypowiada.

 

Nikt z was nie podnosi kwestii dlaczego klient nie ma swojego egzemplarza OBT... Tak jak napisał Jacek (fiodor) - dobrze wiecie, że tego nie dajecie, ale jak problem to wszystkich winnych wokoło widzicie... Oj nieładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Nikt z was nie podnosi kwestii dlaczego klient nie ma swojego egzemplarza OBT... Tak jak napisał Jacek (fiodor) - dobrze wiecie, że tego nie dajecie

 

Też słyszalem,że nie wszyscy wydają,zastanawiam się dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal
,zastanawiam się dlaczego.
to mała kropla w morzu -dlaczego ktoś nie spisuje liczników ,dlaczego ktoś robi przeglądy bez pojazdów lub bije wszystko jak leci ,dlaczego , dlaczego -można tak pytać o wiele tematów i nie ma na nie odpowiedzi i sądzę ,ze długo nie będzie dopóki system badań będzie taki jak jest i niech powstanie jeszcze więcej stacji ,zmniejszy się wymagania na diagnostę ,nadzór nad stacjami udaje że nadzoruje .........................................i wiele wiele jeszcze :cool::x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Nikt z was nie podnosi kwestii dlaczego klient nie ma swojego egzemplarza OBT

Zaświadczenia sa wydawane dopiero od 8 miesięcy a zatem mogło tak być, że OBT było zrobione wcześniej i zaświadczenie zgodnie z prawem nie było wydane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Zaświadczenia sa wydawane dopiero od 8 miesięcy

 

Tak - oczywiście masz rację. Mimo wszystko jest jak jest... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Mimo wszystko jest jak jest... :?

Niestety ale tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

w opisanym przypadku klient zrobił badanie miesiąc temu , o czym pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
a swoją drogą jak większość wk. nasze panie urzędniczki mówią '' jedż pan zrób przegląd i wydamy dowód , bo do cepa się nie chce zajrzeć albo się nie umie ani zaświadczenia o zarejestrowaniu poj. wypisać się nie chce ...(
Cieszę się, że Ty wszystko umiesz i wszystko chce Ci się robić... :razz:

Nie wiem po co tego typu komentarz skoro się nie zna dokładnie sytuacji... :nook

A może faktycznie tego badania akurat nie ma w systemie?

Informację na temat badania widać od razu na tzw."pierwszej stronie"

Te "lokalne" - tak.

Te w CEPiK-u w innym miejscu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
,zastanawiam się dlaczego.
to mała kropla w morzu -dlaczego ktoś nie spisuje liczników ,dlaczego ktoś robi przeglądy bez pojazdów lub bije wszystko jak leci ,dlaczego , dlaczego -można tak pytać o wiele tematów i nie ma na nie odpowiedzi i sądzę ,ze długo nie będzie dopóki system badań będzie taki jak jest i niech powstanie jeszcze więcej stacji ,zmniejszy się wymagania na diagnostę ,nadzór nad stacjami udaje że nadzoruje .........................................i wiele wiele jeszcze :cool::x

A ja zadam pytanie - co zrobili diagności, żeby ten stan zmienić. :?:

I proszę nie zadawać pytania co ja zrobiłem ;):cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.