Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że jutro trzeba będzie wstać z dwie godziny wcześniej aby zdążyć z tym bajzlem. Własciciel Norcomu powinien jakieś tantiemy pobrać od ITS-u , bo robi się poradnia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję nową wersję programu Patronat . W rodzajach badań zniknęły "GAZ" .W zaświadczeniu nie ma możliwości wyboru paliwa P+LPG . Co wybrać gdy pojazd je posiada? W DIP pojawiły się symbole w rubryce Rodzaj silnika

ND JP DP FF EE H+ H- . Pytanie prozaiczne co oznaczają te symbole? Z góry dziękuję .

Pozwolę sobie jeszcze raz ponowić pytania. Zaczynam od rana i odpowiedzi nie znam ? Może ktoś pomóc w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym co robi ITS to mam nadzieję że będzie NOT GO :D

 

Tak szczerze to jest to przegięcie, do powrotu na 10.28 wystarczy podmiana pliku .exe...

 

No to ja się pytam, czemu nie można było zaktualizować wcześniej i jutro tylko tego .exe podmienić?

 

Nie, dobra, jeszcze jest niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam, czemu nie można było zaktualizować wcześniej i jutro tylko tego .exe podmienić?

Przemyśl jeszcze raz to co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem co napisałem, a Ty?

 

Tak pisze Patronat na swojej stronie:

 

"Tak że może się zdarzyć, że 13.XI. od rana będzie obowiązywał CEP I. Osoby które dokonają wcześniej PRZEJŚCIA na CEP II proszone są wtedy TYLKO O POWRÓT na wersję programu PATRONAT 10...(np do pobrania ze strony (sama wymiana Patronat.exe)), bez konieczności jakichś DEINSTALACJI (niżej na stronie)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie będę wypowiadał bo nie jestem informatykiem. Wiem tylko,że gdyby to było takie proste to CEPiK2 już dawno by ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problem z niedziałającym CEPiK Uploader to należy doinstalować Javę (automatycznie otwiera przeglądarkę) login: cepik, hasło: cepik i ściągnąć oraz zainstalować wersję Instalator-Java-jre-8u151.exe (w wypadku Windows 10 działa).

 

Jeżeli chodzi o samo wdrożenie CEPIK 2.0 i nie chodzi mi o oprogramowanie działające na SKP to:

- dlaczego nie można było uruchomić tego per województwo? Ew grypy SKP. Wdrożenie przeszło by mniej boleśnie.

- czy ktoś przeprowadzał testy wydajnościowe systemu czy klęknie to w pierwszym dniu działania

- dlaczego nie może przez 1-3 miesiące działać równocześnie CEPIK 1.0 i CEPIK 2.0 - stacje mogły by na spokojnie migrować, a oni zobaczyć jak system działa - nie było by od razu "ataku" jednego i to pierwszego dnia na serwery

- nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że osoby wdrażające CEPIK 2.0 nie mają za bardzo pojęcia jak się robi duże projekty. Wiem Assecco ma za sobą sporo takich wdrożeń, ale na serio chodzi mi to u odbiorcę... zresztą pamiętam pierwszy rok Płatnika - to był koszmar...

 

Jutro szykuje się naprawdę ciekawy dzień. Nie wiadomo co pierwsze klęknie: VPN (ciekawe czy testowali to na tych kilkudziesięciu tysiącach użytkowników - tak da się przeprowadzić tanią symulację wykorzystując np Dockera) i jak się zachowa system gdy będzie miał taką ilość zapytań do baz danych, nie mówiąc już o aktualizacjach (ciekawe jakie stawki obstawiają db admini kiedy polecą indexy).

 

Kocham to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dopiero teraz o tym piszesz?Co Cię tak zaniepokoiło?

 

Bo z doświadczenie, że niestety i tak nikt by nie posłuchał tego co pisze się na "jakiś" forach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jutro trzeba będzie wstać z dwie godziny wcześniej aby zdążyć z tym bajzlem. Własciciel Norcomu powinien jakieś tantiemy pobrać od ITS-u , bo robi się poradnia :cool:

 

A ja przychodzę normalnie może 15 minut wcześniej. Nikt mi nie zapłaci za godziny nadliczbowe. Właściciel się tym nie interesuje więc po co wychodzić przed szereg. Klient poczeka bo i tak będzie bajzel na większości SKP albo przyjedzie później lub następnego dnia. Przestańmy panikować bo to nic nie da. Wszystko zależy od łączności i serwerów MC jak dadzą radę to my też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat zaktualizowany, słowniki pobrane, wszystko bezproblemowo śmiga a czasowo to do godziny myślę do ogarnięcia temat aktualizacji. U mnie tylko javę dodatkowo trzeba było zaktualizować. Całość sprowadza się w zasadzie do instalacji i konfiguracji programu CEPiK uploader

 

 

Nic tylko badania robić :cool:

 

te słowniki mam najpierw odnowić a poźniej się je aktualizuje 1 na tydzień ?

 

2017-11-12 19:43:03 Aktualizacja słowników zakończona pomyślnie.

najpierw kliknąłem aktualizuj zamiast odnów. jeśli chodzi o baze BT w patronacie to z każdego dnia pustki =0

 

Brak aktualizacji słowników przez tydzień powoduje konieczność ich odnowy, co może trwać od 15

minut do kilku godzin, w zależności od prędkości komputera i jego pamięci masowej (dysku twardego

lub SSD). Dlatego też tą operację nalepiej jest przeprowadzić poza godzinami pracy SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Pana admina. Majac wasze oprogramowanie + vpn itd wystarczy , ze jutro uruchamiam komputer, program i aktualizacja robi sie sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowych symboli w DIP w rodzaju silnika, co wpisali koledzy wyżej

 

JP - jednopaliwowy

DP - dwupaliwowy

FF - Flex fuel

EE - Energia elektryczna

H+ Hybrydowy z opcja plug in

H- Hybrydowy bez plug in

 

Benzyna i Gaz wpiszesz jako dwupaliwowy. Będzie miał paliwo podstawowe i alternatywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przychodzę normalnie może 15 minut wcześniej.

 

Ja przychodzę normalnie. Traktuje to bez nerwów, jak każdy inny dzień.

Jak program jeszcze nie będzie zaktualizowany to po prostu nie zrobię badania. Jutrzejszy dzień poświęcam na rozruch nowego systemu.

 

My się tutaj spinamy, a wiele stacji nawet nie wie, że istnieje Cepik 1 nie wspominając o Cepik'u 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Pana admina. Majac wasze oprogramowanie + vpn itd wystarczy , ze jutro uruchamiam komputer, program i aktualizacja robi sie sama?

Teoretycznie TAK.

Teoretycznie, bo nie mogę oczywiście wykluczyć, że niektóre rzeczy pójdą nie tak, aż tak próżny nie jestem. Okaże się jutro, jak to wszystko będzie wyglądać ...

 

Mnóstwo SKP-ów ma źle zainstalowane certyfikaty i kłopoty z przeglądarkami internetowymi. Mnóstwo :-(

 

Moim celem jest taka aktualizacja oprogramowania, aby nie zakłóciło to normalnej pracy SKP i nie naraziło stacji na ryzyko utraty Klienta i przychodów z tym związanych. Każda stacja ma normalnie pracować, po prostu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Pana admina. Majac wasze oprogramowanie + vpn itd wystarczy , ze jutro uruchamiam komputer, program i aktualizacja robi sie sama?

Teoretycznie TAK.

 

Mnóstwo SKP-ów ma źle zainstalowane certyfikaty i kłopoty z przeglądarkami internetowymi. Mnóstwo :-(

 

No chyba VPN nie jest potrzebny do aktualizacji :)

 

Co ma wspólnego z tym wszystkim kłopot z przeglądarką internetową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać na Patronacie wszystko wygląda :ok .

PS. nawet z CEPIK się połączyłem i pobrałem dane pojazdu.

Jest szansa, że jutro będzie dobrze. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać na Patronacie wszystko wygląda :ok .

PS. nawet z CEPIK się połączyłem i pobrałem dane pojazdu.

Jest szansa, że jutro będzie dobrze. :ok

 

odnawiałeś bądź aktualizowałeś słowniki w ''cloudzie'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać na Patronacie wszystko wygląda :ok .

PS. nawet z CEPIK się połączyłem i pobrałem dane pojazdu.

Jest szansa, że jutro będzie dobrze. :ok

Czyli jutro jednak pójdzie ? Pytam, bo admin miał zapodać i potwierdzić. Nie wiem na która budzik mam nastawić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaandee, aktualizacja słowników w okolicach godziny 19 trwała około 15 minut. Później ściągnięcie danych o samochodzie (w programie Patronat) - jakieś 15-30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaandee, aktualizacja słowników w okolicach godziny 19 trwała około 15 minut. Później ściągnięcie danych o samochodzie (w programie Patronat) - jakieś 15-30 sekund.

 

aktualizowanie tak, kliknąłem może nie potrzebnie 'odnów słowniki' i siedze przed kmputerem juz prawie godzinę -.- zastanawia mnie tylko czemu wywaliło mi baze z badaniami technicznymi. stan na 10.11 jest = 0 i tu jest błąd bo niby skąd mam badania po godzinie 14 przerzucic w trybie awaryjnym skoro ich nie ma :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.