Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję na SKP PRO, wczoraj i dziś do 10.00 wszystko śmigało potem jak zwykle kolejna aktualizacja na 17.11.25 i wszystko lipa znów wrócił problem z certyfikatami (error code is 100348) problem z kartą enigma. Znów władowali niesprawdzoną aktualizacje (jak zwykle) dzwonisz nikogo niema bo po co. Komp działa jakby zaraz miał paść cały czas gdzieś się łączy. Wypada teraz poczekać na kolejną aktualizację jeżeli ona nie naprawi nic czy kolejna to tylko zaprosić osobiście informatyka odpowiedzialnego za SKP PRO i niech działa, w końcu to po ich aktualizacji padło a potem przez tel że wina po naszej stronie i ew odpłatnie mogą się tym zając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w "trybie asynchronicznym" działa bez zarzutów (PATRONAT).

Łatwiej można zapanować nad kolejką do BT.

- - -

Czy zwróciliście uwagę na brak możliwości podglądu historii za poprzedni okres

(opcja RAPORT ZA DZIEŃ/OKRES)? U mnie wszystko wyzerowane, podgląd jedynie od 13.11 (?!)

Czy tylko ja tak mam z jakiegoś powodu?

 

Tak ja też nie mam historii badan i próbuję to wyjaśnić tylkoo cięzko sie dodzwonić.

w nowinkach programu podali:

Nie wysyłać też proszę starych badań (z 10-go nową wersją).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie wysyłkę badań które były wykonane w trybie awaryjnym ?

Po wejściu w bazę/zestawienia, otwieramy rejestr badań i zaznaczamy haczykiem " tylko z trybu awaryjnego" wtedy wyskakują badania które robiliśmy w trybie awaryjnym i wtedy ukazuje się "WYŚLIJ DANE DO CEP" .

Na filmie :

jest trochę inaczej to pokazane.

 

I u mnie to nie działa...

 

Jak wykonać ponowne sprawdzenie usterek i zrobić badanie po wyniku negatywnym przed 13,11

W zależności jakie usterki. Dodatkowe-ponowne sprawdzenie usterek. Termin od dnia w którym było okresowe, w trybie awaryjnym to wszystko.

Tylko później problem z wysyłką tego...

 

Czy zwróciliście uwagę na brak możliwości podglądu historii za poprzedni okres

(opcja RAPORT ZA DZIEŃ/OKRES)? U mnie wszystko wyzerowane, podgląd jedynie od 13.11 (?!)

Tak jak z poprzednimi wersjami, aby stare badania spojrzeć musiałeś cofnąć się na 7.0 itp.

info.png.62015eebc1bbab5a48295d252282de89.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jest to ponowne badanie.

I też nie okresowe...

"Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki istotne oraz usterki stwarzające zagrożenie zostały usunięte, wpisuje do dowo-du rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też nie okresowe...

 

Jeżeli na okresowym był N to ponowne tez jest okresowe.

 

Widzę, że jak ktoś całe życie tylko P stawiał, to teraz ma problem... :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie - mamy pod sobą parenaście stacji działających na SKP PRO.

 

- Na jednej problemem był czytnik (Gemalto mini....), zmiana na Omni zaskutkowała poprawą i od razu połączeniem.

- 2 mają problem z certyfikatem który nie był dopisany do listy w Cepiku

- 8 stacji leci od początku pełnym ogniem, ale zdarzają się problemy pod tytułem "Błąd połączenia CEPIK", i za którymś razem przechodzi komunikacja (zarówno pobranie danych jak i zapis)

- 1 stacja miała szczęśliwy dzień, 19 badań przeszło wczoraj od ręki za pierwszym strzałem, pełna komunikacja z CEPIK 2.0

- aż 8 stacji miało opisany wcześniej tutaj problem, czyli nieodpowiednia wersja Encard oraz problemy z odpowiednim certyfikowaniem. Po wgraniu wersji z serwera cepiku (4.0.8), wszystko ruszyło (co ciekawe, w 2 przypadkach pomogło wyrzucenie certyfikatu SSL z magazynu "Inne Osoby", przez przeglądarkę certyfikatów Encarda).

 

Reszta w toku, z terenu również:

Parenaście wydziałów komunikacji w kraju nie działa lub nie może zarejestrować aut po właczeniu CEPIK 2.0.

Czyli jedziemy bez trzymanki i mamy nadzieje że się poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, badanie na zmiany konstrukcyjne - wykonuje je łącznie z okresowym, wybrałem ze słownika badanie "dodatkowe zmiany konstrukcyjne" i chciałem tam wpisać termin kolejnego badania ale nie mogę bo przy wysyłce CEP to odrzuca. Jakieś rady jak taki temat przejść? Wpisać jako badanie okresowe i na zaświadczeniu wpisać że wykonano zmiany konstrukcyjne czy podzielić to badanie na dwie pozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z okresowym od razu? Tak się zbiegło, czy co?

Nie ma żadnego przymusu, jakby co. Somo dodatkowe bym zrobił i już.

Tak, zakres tego badania znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może rozdzielić na dwa badania. Poza tym nie widzę sensu robienia tego badania w kulejących warunkach nie tylko na stacjach ale i w WK również.

Cóż, na dzisiaj taki klimat. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisać jako badanie okresowe i na zaświadczeniu wpisać że wykonano zmiany konstrukcyjne czy podzielić to badanie na dwie pozycje?

 

Ja bym zrobił dwa oddzielne badania. Gdzieś obiło mi się o uszy że ma nie być badań łączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jak ktoś całe życie tylko P stawiał, to teraz ma problem... :evil::evil::evil:

- nie żebym tam zaraz był adwokatem czy tego ten, ale coś mi sie zdaję, że Kolega może i z tego powodu zmienił SKP, na której właśnie to mogło być wymagane non-stop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak co nie którzy pytania zadają jakby pracowali jak w przedszkolu badanie negatywne i co on ma zrobić ... dobre pytanie kolego jesteś Diagnosta ?zadzwon tak jak kolega pisze do Starosty on ci powie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.