Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wam się co jakiś czas rozłącza VPN Client?? Bo u mnie czasami się rozłączy, nawet w trakcie badania i trzeba łączyć się na nowo ale wszystko idzie sprawnie po połączeniu. Może to kwestia jakichś ustawień... Ktoś coś wie?? No chyba, że po prostu tak ma być.

U mnie się tak działo na XP ale po przejściu na WIN 10 problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdziłem sobie jedną rzecz:

- badanie techniczne rozpocząłem o godz. 9:12

- a w opcji "wyświetl dane BTP z bazy CEPIK" w informacji o zapisanym BTP jest:

Data i Godz BTP: 2017-11-16 08:40:36

 

Zegar w kompie mam ustawiony prawidłowo i tylko jedno BT mam z właściwą godziną

Pracuję na programie Norcomu.

Też tak macie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Patronatu godzina zaciągnięcia danych z CEP i później godzina zapisania badania do CEP jest zgodna z ustawieniami godziny na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat działał prawidłowo w przypadku standardowych badań. Przy badaniu haka się zesrał. Przeszedł w tryb awaryjny i wyświetlał na żółto, przy próbach wysłania, oczywiście nieudanych, podświetla na czerwono. Klient zaświadczenie już dostał. Najwyraźniej to badanie nie chce trafić do CEP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat działał prawidłowo w przypadku standardowych badań. Przy badaniu haka się zesrał. Przeszedł w tryb awaryjny i wyświetlał na żółto, przy próbach wysłania, oczywiście nieudanych, podświetla na czerwono. Klient zaświadczenie już dostał. Najwyraźniej to badanie nie chce trafić do CEP2.

 

U mnie na DMS -e zrobiłem dodatkowe badanie HAK , nie określałem daty następnego badania technicznego . Do CEPA wysłałem , potem sprawdzam a w CEPie widnieje że zrobiłem dzisiaj badanie okresowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat działał prawidłowo w przypadku standardowych badań. Przy badaniu haka się zesrał. Przeszedł w tryb awaryjny i wyświetlał na żółto, przy próbach wysłania, oczywiście nieudanych, podświetla na czerwono. Klient zaświadczenie już dostał. Najwyraźniej to badanie nie chce trafić do CEP2.

 

Badania OKRESOWE GAZ - proszę pisać jako OKRESOWE, GAZ wpisywać w uwagi. Badanie HAK do odwołania jako INNE CZYNNOŚCI bez pobierania danych z CEP. Zapis takiego badania w trybie awaryjnym, bez wysyłania do CEP.

Gdzieś juz o tym pisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba19787, pierwszy składałem w sierpniu i przepadł w ministerstwie. Drugi 11 września wysłałem. We wtorek (14.11) dzwoniłem do ministerstwa porozmawiałem z bardzo miłą panią i 15 miałem link do pobrania.

 

 

2 badania poszły na PATRONACIE bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojej SKP certyfikat otrzymaliśmy po prawie 40 dniach , jednak w między czasie otrzymaliśmy informację ,ze wniosek zaginął , więc wysłaliśmy drugi wniosek już w listopadzie a ten zrealizowano w ciągu trzech dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wniosków to znajdzie się w ogóle ktoś kto wysłał wniosek tylko raz i za pierwszym razem otrzymał drugą część kodu? czytam forum regularnie nei odnotowałem takiego przypadku i sam też nie znajduje się w tej grupie.

 

Wysyłałem badania z 12-11-2017 w dniu 13-11-2017 zaległe wszystkie poszły w patronacie ale wysyłamy paczki tylko po pierwsze wersja patronatu co najmniej 11,2 ( już jet 11,3 ) wchodzimy w baza zestawienie i w generacji pliku do cepik i mamy puste pole a na dole opis wyślij zaległe z CEP , Na górze zaznaczamy daty od do 12-11-2017 ! nie dalej wstecznie możemy zapodać nawet i te daty badań w których już były wysłane paczki - nic się nie stanie utworzy sie wówczas lista badań do wysyłki naciskamy wyślij zaległe badania i wszystkie jedno po drugim sa automatycznie wysyłane co widać na ekranie bo każde badanie przez moment jest widoczne .

 

na 20 badań z 10.11 3krotnie wyrzuciło mi ''błąd nazwy badania'' ? ktoś wie co może być przyczyną? i jak sprawdzić czy te badania zostały poprawnie przekazane do cep2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega robił "inną czynność- tabliczka" i nie chciało się zakończyć badanie bo program SQL żądał podania wpisu lub nie do DR choć pola wyboru były na szaro. Musieliśmy zmienić rodzaj badania na okresowe, zaznaczyć brak wpisu w DR i zmienić rodzaj bad. na inną czynność. Kuleczka w rejestrze jest czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o błędzie 403 możliwe że twój antywirus blokuje połączenie

Błąd 403 to niepoprawnie wydany certyfikat, trzeba to zgłosić. program jest zainstalowany POPRAWNIE, nic nie trzeba robić.

Możemy zrobić to za Was, ale potrzebujemy więcej danych,w tym dane o certyfikacie.

Najlepiej zadzwonić na infolinie CEP-a i niech to wezmą od Was sami, zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega robił "inną czynność- tabliczka" i nie chciało się zakończyć badanie bo program SQL żądał podania wpisu lub nie do DR choć pola wyboru były na szaro. Musieliśmy zmienić rodzaj badania na okresowe, zaznaczyć brak wpisu w DR i zmienić rodzaj bad. na inną czynność. Kuleczka w rejestrze jest czerwona.

Poprawione w nowej wersji, ale BTP do CEP-a nie pójdzie ze względu na rodzaj badania. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kurcze gościu widzę po twojej "aktywności" że wszyscy są be i wszyscy winni aby nie Ty. Mało miałeś czasu, my już w zeszłym roku mieliśmy wszystko technicznie przygotowane. Teraz tylko była zmiana Stacja SQL, posprawdzanie wszystkiego i w miarę działa.

 

 

Piszą że miesiąc na certyfikat a wychodzi dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te zmiany kolejki na SKP bo pół godziny ma trwać przegląd dla nas sporo więcej roboty biurokracji ludzie się wkurzają a nie każdego stać na nowy samochód czy ciągnik a jak ktoś będzie miał niesprawny to wcale nie będzie robił badań bo po co praktycznie i tak za to nie ma kary burdel na kółkach jak to w naszym kraju!!!!!Cały ten Cepik 2 powinni rzucić do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś będzie miał niesprawny to wcale nie będzie robił badań bo po co

Co innego mieć niesprawny z przeglądem. Auto nie musi być nowe żeby być sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu i tego nie zamkną.

Kasa ucieka bo pewnie co 5min. pojazd dawniej robił, a teraz jednak czas się rejestruje i nie ma jak obejść to już ciśnie...

Nastąpił czas, że "poczty" same się zablokują i znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.