Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

PS.

Dlaczego TE SAME certyfikaty były OK jeszcze w piątek, a już teraz są złe?

Dlatego, że zaczęliśmy wykorzystywać je w taki sposób, w jaki wykorzystywane być powinny.

Pamiętajcie, że dotychczas chodziły na nieaktualnej Javie z nieaktualnym FireFoxem (jak myślicie - dlaczego nie wolno było się aktualizować?).

 

Przez domniemanie przyjęliśmy, że wszyscy mają certyfikaty zainstalowane poprawnie - co okazało się duuuużym błędem (patrz instrukcja naprawy Encarda, dostępna na stronach producenta). A że Encardów poszło onegdaj w Polskę blisko 4.000 sztuk, do każdej SKP jedna - to powstał problem, którego skali nie przewidzieliśmy :-(

 

Zauważcie Państwo, że z nowymi kartami lub kartami innych producentów mamy sporadyczne problemy ...

 

Ok, nie tłumaczę się - bardzo ubolewam, że powstało takie zamieszanie, a do nas nie idzie się dodzwonić :-(

Sytuacja pomału się stabilizuje, mam nadzieję, że teraz pójdzie już z górki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 jeśli jest błąd certyfikatu (tzn. brak ptaszków PK, Aktywny w wyborze certyfikatu StacjiSQL) to tak, zainstalowanie wersji 32 bitowej na systemie 64 bitowym może rozwiązać problem (raz tak miałem i podana instrukcja zadziałała, dlatego ją podałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostów nie tykamy - to nie diagnosta ma swój własny certyfikat SSL, a KOMPUTER.

Więc ikonka KOMPUTER.

 

Ok. Kumam.

 

A jest możliwość żeby (w przyszłości) umożliwić dodanie dwóch certyfikatów w sql-u na jednym komputerze. Czy jest to fizycznie niemożliwe?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy mozna inną kartę wsadzić w inny czytnik, czy to jest komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu programu SQL można wysłać BT z 10/11. Na razie wszystko działa bez problemów,wszystko na zielono. Nie miałem jeszcze "Hak-a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po aktualizacji programu problem 007 ustąpił wysłałem 90 % badan bez problemu jednak... :)

w nie których badaniach mam komunikat :

" Komunikat do Cepik

W bazie danych nie znaleziono pojazdu [sKP 20032/] "

oraz

"Nie znaleziono pojazdu ! Pre-rejestracja będzie dostępna w kolejnej wersji programu ! "

i one nie przechodzą. Rozumiem że mam czekać na aktualizację programu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie - czy mozna inną kartę wsadzić w inny czytnik, czy to jest komplet?
żaden producent nie zagwarantuje, że jego karta będzie działać w innym czytniku (głównie mam na myśli czytnik innego producenta) dlatego, też lepiej i pewniej traktować to jako komplet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po aktualizacji programu problem 007 ustąpił wysłałem 90 % badan bez problemu jednak... :)

w nie których badaniach mam komunikat :

" Komunikat do Cepik

W bazie danych nie znaleziono pojazdu [sKP 20032/] "

oraz

"Nie znaleziono pojazdu ! Pre-rejestracja będzie dostępna w kolejnej wersji programu ! "

i one nie przechodzą. Rozumiem że mam czekać na aktualizację programu ?.

 

Tak czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 jeśli jest błąd certyfikatu (tzn. brak ptaszków PK, Aktywny w wyborze certyfikatu StacjiSQL) to tak, zainstalowanie wersji 32 bitowej na systemie 64 bitowym może rozwiązać problem (raz tak miałem i podana instrukcja zadziałała, dlatego ją podałem)

 

A czy nie jest tak, że te bez ptaszków to są certyfikaty infrastruktury (VPN) lub te które utraciły ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta certum

http://norcom.com.pl/download/cepik/CERTUM_rejestracja_certyfikatu.pdf

 

Nic to nie daje.

Wykonałem wszystkie możliwe procedury naprawcze i nadal:

Szybka weryfikacja poprawności konfiguracji i dostępu do CEPIK 2.0

a) Uruchamiamy przeglądarkę Internet Explorer i uruchamiamy stronę

https://skp.api.cepik/cepik/api/skp?wsdl lub https://172.25.254.34/cepik/api/skp?wsdl

strona pyta się o PIN, a dalej się nie otwiera.

 

Edit.

Zadzwoniłem do infolinii serwisowej CERTUM z prośbą o procedurę naprawczą. Zrobili duże oczy, nie ma takiej procedury. Jak certyfikat jest zarejestrowany to musi być wszytko ok. No ale nie jest i nie tylko u mnie...

 

Poprosili o info na meila z szerszym opisem problemu. Przyjrzą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciągle wyskakuje błąd "Brak odpowiedzi ze środowiska Cepik.Spróbuj ponownie pózniej".Czy ktoś wie jak rozwiązać problem z tym komunikatem?

 

czy ktoś wie gdzie jest problem? mam to samo i po aktualizacji "dzis" do 11,0,0,6982 nie da sie wysłać nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wszystko ładnie działa, poszły zaległe BT. Problem jest z trzema wisielcami, okresowe przed I rejestracją:

Komunikat od Cepik:

W bazie danych nie znaleziono pojazdu [sKP 20032/]

Nie znaleziono pojazdu! Pre-rejestracja będzie dostępna w kolejnej wersji programu !

(wczorajsze poszły, dotyczy pojazdu z 13.11)

 

dodatkowe na zmiany:

Komunikat od Cepik:

Nie znaleziono kodu "DICT124_ZM" w słowniku "DICT_124". [sKP-20907/]

 

I słynny HAK, nie znaleziono rodzaju badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przechodzą jak na razie tylko pierwsze z zagranicy

 

Chyba nie wszystkie, wczorajsze "świecą" mi się na zielono :D Jedna sztuka uparta jakaś nie ma zamiaru się wysyłać z 13.11 z przed godziny 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podczas próby wysyłki badania do Cep miał błąd typu " IS NOT VALID INTEGER VALUE" ? Pracownik norcomu nie umiał mi wczoraj odpowiedzieć co to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10 też idą tylko brak czerwonej - ale po przesłaniu przy badaniu zapala się zielona - trzeba tylko pamiętać kiedy się wysłało paczkę / o której godzinie/ ale profilaktycznie wyślę cały 10/11

 

[ Dodano: 15-11-2017, 08:06 ]

I jeszcze jedno -jeśli pojazd jest już zarejestrowany w WK - te pierwsze - to przechodzą i na zielono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podczas próby wysyłki badania do Cep miał błąd typu " IS NOT VALID INTEGER VALUE" ? Pracownik norcomu nie umiał mi wczoraj odpowiedzieć co to jest...

 

Witam po aktualizacji programu problem 007 ustąpił wysłałem 90 % badan bez problemu jednak... :)

w nie których badaniach mam komunikat :

" Komunikat do Cepik

W bazie danych nie znaleziono pojazdu [sKP 20032/] "

UWAGA!!!

W takich przypadkach ("dziwne błędy") proszę przesyłać na mój adres e-mail ( n.jezierski@norcom.pl ) skan DR pojazdu - lub wyraźne 2 zdjęcia - jeden całego DR, drugi samego kodu.

Koniecznie z opisem zaistniałego błędu.

 

Z góry wszystkim Państwu dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystko wysłane i na zielono oprócz jednego negatywa z zabranym dowodem. CEPIK odpowiada że potrzebuje ID dowodu bo taki już istnieje w bazie danych. Nie za bardzo wiem jak to ugryźć. Ale może później dam radę. Musiałem natomiast dwa razy uruchomić komputer bo wyskoczył mi błąd certyfikatu za pierwszym uruchomieniem.

A zapomniałem sprecyzować, CEP przyjął mi poprawkę natomiast pierwsze badanie N+Dowód wywalił z powyższym komunikatem (o podanie id dowodu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co w przypadku wysyłki do CEP-a i otrzymujemy informację następującej treści

1. w bazie nie znaleziono pojazdu [ SKP-20032] - próba wysyłki pojazdu z badaniem okresowym przed pierwszą rejestracją

 

2. Nie znaleziono kodu " DICT124_ZM" w słowniku " DICT_124" [ SKP-20907/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów na forum może potwierdzić, iż działa cepik 2 na kartach CERTUM?

 

Na wszystkich stacjach gdzie ja zadzwoniłem lub kolega diagnosta czy szef to nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mimo zastosowania wszystkich rozwiązań z nadal jest problem podczas wysyłki do cepik tj. brak odpowiedzi cepik, spróbuj później. Strona skp.api przez ie jest niedostępna a przez firefox działa..... gdzie jeszcze szukać problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie nadal tryb awaryjny kod błędu key error 0002 oraz =========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://172.25.254.34/cepik/ping/aaa): OK

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

Forbidden (403) - 'https://172.25.254.34/cepik/ping/aaa'

=========================================

Co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.