Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Solaris napisał:

Najgorszy jest znikomy napływ młodych.

I mają rację, po co się pchać w szambo, konflikty z prawem za marny grosz. Młodzi myślą i idą tam gdzie dużo zarobią. Tutaj to zależy gdzie trafisz ale zazwyczaj kiepska placa i wieczne narzekania i lincze od klientów. Swoją drogą to jest powalone żeby obca osoba miała pretensję do obcej osoby o to że jej własność jest niesprawna technicznie. Klient powinien się palić ze wstydu przed diagnostą że taki pojazd podstawił, a nie od razu z mordą bo się czepiasz. Nic dziwnego że młodzi dają sobie z tym zawodem spokój. Albo klepiesz, albo jesteś linczowany. Znajomemu dalem N za trumnę na kołach którą jego żona woziła dzieci do szkoły to do tej pory się do mnie nie odzywa, a minęło już 3 lata. Ludzie mają siano w głowie, ale co się dziwić jak spore grono skp ich całuje bo im stówkę przynosi, później wyrzut że moje pieniądze ci śmierdzą. A szkoda gadać...

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cezary napisał:

Po ostatniej kontroli Pan z WK kazał pozostawić na liście tylko tych, którzy są w rejestrze wykonywanych badań.

Zapytałeś o podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kazał pozostawić na liście tylko tych, którzy są

A może pozostała ekipa to bazyliszki i przeganiają klientów wzrokiem ?

W dniu 9.08.2022 o 07:08, aboz napisał:

"służbista", "ch.j w chałacie" itp.? Ja doszedłem do momentu, że otwarcie mówię klientom, że się czepiam. Dzięki temu większość docenia to, że mają bardzo dokładnie sprawdzony pojazd, a inni na sam widok robią w tył zwrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas od początku roku ( po podwyżce prądu i gazu) właściciel nie zarabia a dokłada z własnej 10 zł do każdego badania. 2 diagnostów, 2800 badań/ rok. Od nowego roku prawdopodobnie będę pracował na 1/2 etatu. Dziękuję wszystkim który twierdzili że podwyżki cen za badania nie są potrzebne. Badania robimy rzetelnie i jak tak dalej będzie to z SKP zrobi 2 stanowiska do wymiany płynów i drobnych napraw. Taką mamy przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2800 badań to w ogóle nie ma o czym mówić

39 minut temu, markes30 napisał:

Dziękuję wszystkim który twierdzili że podwyżki cen za badania nie są potrzebne.

Czytając te wpisy to jakby ktoś z zewnątrz patrzył to dom wariatów. Nie mieli podwyżek od 18 lat i nadal twierdzą, że jeszcze nie teraz😀

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markes30 napisał:

U nas od początku roku ( po podwyżce prądu i gazu) właściciel nie zarabia a dokłada z własnej 10 zł do każdego badania. 2 diagnostów, 2800 badań/ rok. Od nowego roku prawdopodobnie będę pracował na 1/2 etatu. Dziękuję wszystkim który twierdzili że podwyżki cen za badania nie są potrzebne. Badania robimy rzetelnie i jak tak dalej będzie to z SKP zrobi 2 stanowiska do wymiany płynów i drobnych napraw. Taką mamy przyszłość. 

A po nowym roku minimalna w górę podwójnie. Z automatu ZUS do góry i koszty rosną. A nie którzy dalej będą się upierać że ceny badań za wysokie. Dziś wymiana 4 opon kosztuje 100 najtaniej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pitermlody napisał:

zapłaciłem 150 zł za wymianę czterech opon a 18 lat temu było 50 zł.

Taki poważny przedsiębiorca i w warsztacie nie ma wymiany opon?  A może skp nie otworzyłeś przy okazji warsztatu tylko przyszedłeś tam np. z aptek/hoteli/spozywczaków/restauracji skrusznu "dużą, szybką, łatwa i bezkarną" kasą?

8 godzin temu, markes30 napisał:

dokłada z własnej 10 zł do każdego badania

Że chce się mu jeszcze dawać te gratisy... Z resztą w Polsce każdy dokłada do interesu. Nie znam prywaciarza co szczerze powie,  że biznes dobrze idzie. 

8 godzin temu, markes30 napisał:

Dziękuję wszystkim który twierdzili że podwyżki cen za badania nie są potrzebne.

Dziękuj tym, którzy nie wprowadzili żadnego bezpiecznika, jeśli idzie o ilość do SKP na danym terenie. Problemem nie jest niska stawka za BT,  tylko olbrzymia, nieuczciwa konkurencja. Patrząc na dane z CEP to każda skp powinna mieć ~5000 badań. Ciekawe czemu tak nie jest? Zupełnie się nie domyślam...

Edytowane przez Czolgista
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czolgista napisał:

Patrząc na dane z CEP to każda skp powinna mieć ~5000 badań

Chyba nie umiesz liczyć. W Polsce jest 20 milionów pojazdów z czego 4 miliony nie robi badań.

16 milionów pojazdów podzielić na 5000 stacji to jest około 3200 badań średnio na każdą SKP. To za mało by się utrzymać

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Czolgista napisał:

Taki poważny przedsiębiorca i w warsztacie nie ma wymiany opon?  A może skp nie otworzyłeś przy okazji warsztatu tylko przyszedłeś tam np. z aptek/hoteli/spozywczaków/restauracji skrusznu "dużą, szybką, łatwa i bezkarną" kasą?

Że chce się mu jeszcze dawać te gratisy... Z resztą w Polsce każdy dokłada do interesu. Nie znam prywaciarza co szczerze powie,  że biznes dobrze idzie. 

Dziękuj tym, którzy nie wprowadzili żadnego bezpiecznika, jeśli idzie o ilość do SKP na danym terenie. Problemem nie jest niska stawka za BT,  tylko olbrzymia, nieuczciwa konkurencja. Patrząc na dane z CEP to każda skp powinna mieć ~5000 badań. Ciekawe czemu tak nie jest? Zupełnie się nie domyślam...

Kolego Czołgista a może zamiast tak naskakiwać  na tych prywaciarzy to sam otwórz firmę i zakasaj rękawy do pracy,a nie żerujesz na czyjejś niejednokrotnie krwawicy weź się do pracy i nie wymuszaj od klientów gratisów,a od tego pracodawcy coraż więkrzego wynagrodzenia myśle że jakby wiedział to by cie wyrzucił na zbity pysk nierobie i wyzyskiwaczu

  • Lubię 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Solaris napisał:

16 milionów pojazdów podzielić na 5000 stacji to jest około 3200 badań średnio na każdą SKP

Racja przestrzeliłem, dokładnie licząc absolutnie wszystkie SKP i absolutnie wszystkie BT średnio wychodzi ~3585,6 BT/rok na 1 SKP.

33 minuty temu, Solaris napisał:

To za mało by się utrzymać

To chyba klimat tego kraju...

Klechy niby służą, a bez "cołaska" nawet na ciebie nie spojrzą. To samo tutaj. Myślę, że to stanie się prostsze jak napiszę, że SKP w założeniu, w samym swoim sednie NIE MA PRAWA przynosić zysku i funkcjnować przy tym prawidłowo. Normalnie SKP to dodatek do warsztatu, chęć przedsiębiorcy do tego aby otoczenie było bezpieczniejsze i ruch na warsztacie większy. Tak najprościej mówiąc to taki wolontariat,tylko z namaszczeniem państwa, który może, ale nie musi przynosić zyski. Pomoc ludziom, w tym żeby się nie pozabijali przez własną niewiedzę/głupotę. Tyle i aż tyle.

Że w kartonowym imperium zostało to przekształcone w maszynkę do robienia pieniędzy to już urok panującej tutaj wszechobecnej bylejakości. A wszyscy, którzy się w tej karuzeli kręcą nie chcą słyszeć, że może być inaczej. Słowem, wszyscy związani z SKP jak kapnęli się, że są w d... to zamiast próbować z niej wyjść zaczęli się w niej urządzać, że tak sparafrazuję internetowe mądrości.

 

34 minuty temu, pitermlody napisał:

zakasaj rękawy do pracy,a nie żerujesz na czyjejś niejednokrotnie krwawicy weź się do pracy i nie wymuszaj od klientów gratisów,a od tego pracodawcy coraż więkrzego wynagrodzenia myśle że jakby wiedział to by cie wyrzucił na zbity pysk nierobie i wyzyskiwaczu

Jeśli o to chodzi to już dawno nie "żeruję" na prywaciarzu  z SKP. Obecnie robię dużo ciekawsze rzeczy niż narażanie się na niepszyjemności za 100 zł dla "tatusia". To czym się teraz zajmuje jest znacznie bardziej kreatywne i twórcze. I co najważniejsze, wszyscy od bezpośredniego przełożonego po prezesa oczekują ode mnie że to co robię będę wykonywał jak najlepiej, a nie odstawiał jak największą chałturę byle tylko nie zawyżać poziomu. Jest ISO i ma być zgodnie z ISO! Bez pier****ia, że "a ja to rozumiem tak"; "a ustawodawca miał co innego namyśli" etc.

Pieniądze? Na podobnym poziomie, ale przynajmniej 6 min. od domu i wszystko na papierze, urlop bez problemów, a nie fiki miki i fikołki, że na umowie jedno a pod stołem drugie. Podnośniki bez UDTu od blisko dekady i inne tego typu prywaciarskie wybiegi...

  • Polub 1
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pitermlody napisał:

Kolego Czołgista a może zamiast tak naskakiwać  na tych prywaciarzy to sam otwórz firmę ...

Tak, tak, to już znamy, bo rok temu pisałeś, i to chyba też do tej samej osoby

Cytat

A u ciebie jaki cwaniaczku żerujesz tylko na czyjeś pracy jeszcze urzędnikami chcecie być śmiech na sali dopiero byście się prężyli.

A jednak nie dużo wcześniej niż powyższe, wypociłeś

Cytat

Można a czemu nie ale radze sobie nie wejść na głowę bo dla właściciela skp to najlepiej jakbyś był diagnostą,
mechanikiem,sprzątaczką.

Dwa, czy trzy miesiące różnicy, a jak ci zmienił punkt widzenia. "Nawróciłeś" się jak Morawiecki, z po do pis  8)

 

4 godziny temu, pitermlody napisał:

No ja dziś w swoim Audi A4 koła 17 zapłaciłem 150 zł za wymianę czterech opon

A  nie pisałeś że masz też warsztat ?

Skoro płacisz za wymianę opon, może trzeba było doinwestować do dwóch dodatkowych maszyn. W porównaniu do kosztów budowy skp, to taka wisienka na torcie. I dwa razy w roku spory dodatek. 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

A  nie pisałeś że masz też warsztat ?

Pisał, ale wiesz, pisał też że ma nerwicę. A to już takie spektrum zaburzeń, że i grubszego "kalibru" można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 22:33, michal_k napisał:

Zapytałeś o podstawę prawną?

Nie, ale dla mnie to też oczywiste, z tym że doprecyzuje - na liście uprawnionych mają być wpisani diagności którzy są w jakiś sposób zatrudnieni w danej skp i fizycznie wykonują badania. 

P.S. Za poprzedni tzw. skrót myślowy - przepraszam. :pwned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cezary napisał:

na liście uprawnionych mają być wpisani diagności którzy są w jakiś sposób zatrudnieni w danej skp i fizycznie wykonują badania. 

Ale ja nic złego w dopisaniu diagnostów "rezerwowych" nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

nic złego w dopisaniu diagnostów "rezerwowych" nie widzę

A ja i owszem. Pryncypał ma większe ego i na zewnątrz widać jaki to on "dobry" pracodawca. To tylko fikcja i obłuda. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

A ja i owszem.

Nie Tobie decydować kogo zatrudnia Twój pracodawca i na jakie stanowisko, a już w szczególności nie powinno to interesować kontrolującego. Ustawa mówi o zatrudnieniu uprawnionych diagnostów a nie że mają obowiązkowo pojawiać się w rejestrze BT.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adam1501 napisał:

Nie Tobie decydować kogo zatrudnia

Zgoda całkowita, z małym "ale", napisałem "ZATRUDNIENI", czyli mający jakąś formę zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie, o dzieło itp.), a "wiszą" np. tacy którzy rozwiązali umowę o pracę 1.5 roku temu, albo nie mający nigdy żadnej umowy na piśmie, no chyba że są ustalenia "na gębę",  jeżeli w/g Ciebie to jest ok. przepraszam, mea culpa. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cezary napisał:

a "wiszą" np. tacy którzy rozwiązali umowę o pracę 1.5 roku temu

To masz tylko tablicę nieuaktualnioną a nie fikcyjnych ludzi na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adam1501 napisał:

To masz tylko tablicę nieuaktualnioną

Tak, zgadza się, na polecenie pryncypała. Po odejściu z pracy diagnosty na pytanie, czy wykreślić padła odpowiedź - NIE, może jeszcze będzie przychodził. :hah:. Zasięgnąłem języka u źródła, odpowiedź - moja noga tam więcej nie postanie. Ot cała prawda o wiarygodności tablicy ogłoszeniowej. :faint:

P.S. Na tym kończę ten temat. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

na liście uprawnionych mają być wpisani diagności którzy są w jakiś sposób zatrudnieni w danej skp

U nas pytali czy wszyscy na liście są zatrudnieni.

Jeden nie był, kazali poprawić, wpisali w uwagach, rok póżniej sprawdzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 15:18, cezary napisał:

Zasięgnąłem języka u źródła, odpowiedź - moja noga tam więcej nie postanie.

Podpowiedz koledze, bo widzę, że nie pała miłością do byłego pracodawcy, żeby zgłosił w nadzorze, że widnieje bezprawnie na liście. Ja tak zrobiłem w jednym przypadku i temat się bardzo szybko wyprostował. Tu chodzi o bezpieczeństwo jego danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.