Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, redek77 napisał:

Dodam, że w podłodze są oryginalne mocowania, dokładany fotel jest oryginalny. 

Używanych foteli ze zintegrowanymi pasami montować niewolno. 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, markes30 napisał:

Używanych foteli

Nie używanych, ale wymontowanych z pojazdów. Jeśli był używany poza pojazdem ("mebel w garażu") to nie ma przeszkód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wojteczek napisał:

Znam przypadek że Renówka odmówiła.  Samochód salonowy, ale że nie było od ręki 3 osobowych to klient kupił 2 osobowy i wymyślił że zrobi zmiany konstrukcyjne a tu odmowa.

W sumie to mnie to nie dziwi bo oni potwierdzają z iloma miejscami pojazd opuścił fabrykę  nad ilością punktów kotwienia się nie zastanwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam , po przeczytaniu przeszło 30 stron ciężko zrozumieć jednoznacznie co kiedy i jak . Mój przypadek Nissan Navara D40 (pickup paka odkryta), niemiecki brief S1:2 LKW GESCHL.KASTEN fizycznie na aucie 4 siedzenia i pasy (wychodziły wersję 4os), jak ugryźć temat żeby zarejestrować w PL jako 4miejscowy ? Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie dowodu bo wydaje mi się, że to

Cytat

stufe PMK 4 ab Tag Erstzulassung

może oznaczać ilość miejsc w dniu pierwszej rejestracji. Jeśli jest numer homologacji, typ, wariant i wersja, to możemy zweryfikować. Najlepiej wklej zdjęcie całego dowodu, może być bez strony z danymi właściciela i zamazanym VIN-em.

Edyta: Dobra, znalazłem info, że to dotyczy emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chce żeby był zgodny z stanem faktycznym tj ciężarowy 4 osobowy zamiast ciężarowy 2osobowy

Edytowane przez misiek1294
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamazałeś VIN w samym tekście, żeby był nie do odczytania to i powinieneś to samo zrobić z tym nieco wyżej po lewej stronie, albo nie zamazywać w ogóle. :rotfl:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ok. W oświadczeniu piszę że było 5, więc trzeba na 5. W oświadczeniu również spełniony jest warunek o potwierdzeniu konstrukcyjnego przystosowania do 5 miejsc

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek1294 napisał:

Auto już zarejestrowane jako 2 os , jest możliwość zmiany w związku z tym oświadczeniem ?

Nie pytaj się o to nas tylko idź z tym papierem do diagnosty i wydziału komunikacji gdzie będziesz zmieniał dowód rejestracyjny.

Wynika to z tego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pracuję na pskp więc badań ZK nie wykonuję,  ale zawsze mniemałem, że w oświadczeniu producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela powinno się znaleźć,  pojazd opuścił fabrykę np. 5-cio miejscowy, (w tzw międzyczasie ktoś tam dokonał zmian i pojazd jest 2 miejscowy, i nabywca chce powrotu do poprzedniego stanu), potwierdzamy że obecnie pojazd posiada odpowiednio wytrzymałe kotwiczenia pasów i odpowiednią do tego ilość miejsc siedzących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

potwierdzamy że obecnie pojazd posiada odpowiednio wytrzymałe kotwiczenia pasów i odpowiednią do tego ilość miejsc siedzących. 

Ale żaden producent tego nie napisze. Kiedyś to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te całe paragrafy dziewiąte jakich typów nadwozi dotyczą, bo pisemko wystawione na wielozadaniowca zdaje się.

Poza tym ktoś pisze kwit o homologacji europejskiej, która dla kategorii N1 nie przewiduje nadwozia o kodzie AF.

Dla mnie masło maślane.

Czary mary hokus pokus i abra kadabra bo z pick-up'a powstała wielozadaniowa buda. Takie rzeczy tylko w...

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.