Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi



Jak jest kategoria M1 to nie ma problemu. ZK na 5 osobowy (o ile wszystkie mocowania są oryginalne)

Przecież to ciężarowy. Bez oświadczenia producenta albo jednostek, nie przejdzie.


Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kristofsid napisał:

...samochód jest 2-miejscowym samochodem osobowym (M1).

Przy zakupie nie zwróciłem uwagi na te wpisy, bo w samochodzie nie było kratki, tylne siedzenia, pasy itd. wyglądają jakby były tam wmontowane od nowego.

No z tego co pisze autor to samochód jest osobowy M1 , tyle że niby 2 miejscowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd z 2016 roku. Zapewne na tylnej kanapie ładne oryginale ISOFIXY. Producent nie powinien mieć problemu z wydaniem oświadczenia, że kanapa została zamontowana zgodnie z odpowiednimi wymaganiami. Do tego firma z odpowiednim PKD która zamontowała kanapę i spokojnie można robić zmiany ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie keczup po frytkach. Jeszcze nie spotkałem aby ktoś po nowemu z ciężarówki wykombinował osobówkę, a tym bardziej nie widziałem słusznych producenckich papierów. No może z jeden przypadek wala się po forum.

O pato-diagnostach nie mówię, którzy wszystkiemu są w stanie zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uznamy, że jest to pojazd specjalny to dołożenie w nim miejsc i zmiana na osobowy nie podlega przepisom dotyczącym uprawnionej jednostki ani oświadczenia producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uznamy, że jest to pojazd specjalny to dołożenie w nim miejsc i zmiana na osobowy nie podlega przepisom dotyczącym uprawnionej jednostki ani oświadczenia producenta.
To jest klasyfikacja, nie mająca odpowiednika w polskiej. Biorąc pod uwagę sposób wykorzystania pojazdu, należy go sklasyfikować jako ciężarowy. VASP jest równoznaczny z CTTE, tylko powstał przez dostosowanie osobowego M1.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykałem się raczej z tym, że diagności uznawali VASP jako specjalne, posiadające jakieś specjalne wyposażenie. A wtedy droga do zmian stoi otworem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal_k napisał:

diagności uznawali VASP jako specjalne

Tu chyba raczej należałoby skorzystać z dobrego tłumacza i rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J to w francuskim DR Kategoria , czyli M1. J2 to rodzaj pojazdu, czyli na nasze to okienko z PODRODZAJEM. Przepisy par 9 nie mówią nic o siedzeniach w M1. Zresztą zgodnie z dokumentem i stanem faktycznym jest to samochód osobowy a nie specjalny. Co w nim specjalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

J to w francuskim DR Kategoria , czyli M1.

Która jest zawsze zostawiana jako kategoria pierwotna, nawet pomimo tego, że przebudowali go na ciężarowy. Analogicznie jest z rubryką K - zawsze zostawiają w niej pierwotną, osobową homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prędzej bym się skłaniał do "specjalnego" używania tego auta jako firmowe, robocze, no na potrzeby działalności gospodarczej, niż zwykłe rodzinne, wakacyjne, osobowe.

A specjalne wyposażenie to najczęściej plastikowa wkładka wannopodobna/brodzikopodobna na podłodze bagażnika i brak klasycznej kraty/przegrody. Każdy kraj coś tam po swojemu ma. Nie tylko kasetki na pierścionki udawały opancerzone wozy do przewozu wartości. 

Luksusowe pomoce drogowe też były uznawane. Były i się skończyły. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem tak , że skoro diagnosta dostaje na DBT ZK samochód osobowy M1, z dołożoną liczbą miejsc to je sprawdza i się temat kończy? Jeśli nie miałbym tu zdjęcia ZDR to skąd wiem co się tam wydarzyło skoro urząd już mu dał M1 osobowe. Miejsc dołożyć można, ja to sprawdzam i tyle chyba mojej roli. Nie potrzebuje dochodzenia prowadzić. Tym bardziej że bada się samochód już PO zmianach, a nie robi wywiad parę lat wstecz . Zmiany odpowiadają warunkom technicznym to dostaje P

Jak dla mnie to temat jest wyczerpany bo samochód jest już w CEP jako osobowy VAN, w dodatku z bogatą historią badań negatywnych i powypadkowych 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że pojazd VASP / M1 z założenia można przekształcić w VP (pojazd prywatny) i spełnia warunki homologacji? Cieka jestem jak zinterpretuje to urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kristofsid napisał:

Cieka jestem jak zinterpretuje to urząd.

Nie liczyłbym na " cud " tylko :

2 godziny temu, Logen napisał:

Producent nie powinien mieć problemu z wydaniem oświadczenia, że kanapa została zamontowana zgodnie z odpowiednimi wymaganiami. Do tego firma z odpowiednim PKD która zamontowała kanapę i spokojnie można robić zmiany

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że pojazd VASP / M1 z założenia można przekształcić w VP (pojazd prywatny) i spełnia warunki homologacji? Cieka jestem jak zinterpretuje to urząd.
We Francji można, w Polsce są inne regulacje prawne.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, raz robiłem takie zmiany, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to nie jest typowa osobówka :P Widziałem kategorie M1 to zrobiłem zmiany jak dokładanie miejsc w samochodzie osobowym, bez żadnych oświadczeń. Miałem tylko potwierdzenie od producenta, że wyszedł pierwotnie z homologacją 5 osobową. W wydziale przeszło bez problemów ;) 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie widząc ZDR a mając PC z osobowym M1 raczej też bym śledztwa nie prowadził
Czyli nie wydałoby ci się dziwne, że pojazd ma mieć 2 miejsca, a ma 5 czy 7?

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.