Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli problemem nie jest to, że nie wykonano badania, bo je wykonano.
Problemem jest tylko to, że nie widać jego w CEPiKu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

A jest coś, że wykonano badanie dla taksówki? Inspekcja nie chce badania okresowego, tylko dodatkowego. Badania, którego, zaiste, w cepiku/historii nie ma, jak i w zaświadczeniu. No co odptaszkowano w uwagach nie znaczy jeszcze, że wykonano dodatkowe badanie. 

I to jest clou problemu. 

1 minutę temu, radekd2 napisał:

Czyli problemem nie jest to, że nie wykonano badania, bo je wykonano.
Problemem jest tylko to, że nie widać jego w CEPiKu?

O to dokładnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

Bo nie można inaczej

Jak łączyłem badania, to zawsze było OKRESOWE+DODATKOWE. Jak przyszła era rozdzielania, to nie łączę badań. Tylko tyle, i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Jak przyszła era rozdzielania, to nie łączę badań. Tylko tyle, i aż tyle.

Bo Ty jesteś GOŚĆ, a ja to leń jestem. Porządnie to do wędkowania się przykładam. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radekd2 napisał:

Czyli problemem nie jest to, że nie wykonano badania, bo je wykonano.
Problemem jest tylko to, że nie widać jego w CEPiKu?

#radek@ problemem jest to, że do zaświadczenia nie zapodano dodatkowego badania, bo nie można - twierdzi#cezary. :evil:

No to skoro łączyć nie można, to po jaką chorobę je na siłe cisnąć? - Z łatwizny twierdzi #cezary. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

OKRESOWE+DODATKOWE

jak zaznaczy się oba badania to i na zaświadczeniu i w cep widać , że były wykonane 2 badania nawet podczas łączonego BT z DBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaiste zdążyłeś zauważyć ja badań nie łaczę, więc nie wiem. Ale dzięki za wyjaśnienie. Jeszcze jak byś mógł foto-przykład zapodać, to już byłby miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może na Patronacie SQL jest opcja OKRESOWE + DODATKOWE, na wersji Patronat BDE (taką mam) nie ma takiej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za dyskusję, bo zaczynają się podchody na podminowane sprawy wiadomej apki. :evil:

To nie dla mnie. Wystarczająco nerwów w robocie mi naszarpie. :evil:

#cezary, pogadaj z Dariem, czy czasami nie ma jakiegoś opracowanie ichniego w temacie rozdzielania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moje BT.

Stacja SQL. Na jednym zaświadczeniu wykonane okresowe i dodatkowe taxi. W historiapojazdu.gov.pl widoczne tylko okresowe.

Czyli co? Uświadomcie mnie.
Przyjeżdża na auto na okresowe i dodatkowe taxi. Osobno wykonujemy okresowe i drukujemy zaświadczenie i osobno dodatkowe i drukujemy zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekd2 napisał:

Osobno wykonujemy okresowe i drukujemy zaświadczenie i osobno dodatkowe i drukujemy zaświadczenie?

No od dawna tak. :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekd2 napisał:

Stacja SQL. Na jednym zaświadczeniu wykonane okresowe i dodatkowe taxi. W historiapojazdu.gov.pl widoczne tylko okresowe.

Czyli albo program nie wysyła info o dodatkowym albo CEPiK nie przyjmuje takiego tworu i widzi samo okresowe. W Stacji SQL akurat bez problemu można połączyć wiele badań, tylko czy CEPiK potrafi to potem rozszyfrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cezary napisał:

JEDNO zaświadczenie z nagłówkiem BADANIE OKRESOWE,

Widzisz Norcomie w rodzaju badania, czynności zaświadczeniu widnieje okresowe + dodatkowe - a w uwagach /10/ okresowe + dodatkowe TAXI - zawsze łącze te badania w jedno i polecam taryfiarzowi włożyć je do teczki kierowcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie jak to co jest zapodane luca2008 i wtedy dodatkowe jest widziane w CEP po okresowym jako druga czynność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Robię dokładnie tak jak @luca2008 i w historiapojazdu.gov.pl widać tylko okresowe.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu info jest w CEP info jest a historia... to chyba nas nie dotyczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W CEPIku widoczne tylko okresowe.

 

taxi.jpg

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, radekd2 napisał:

Czyli co? Uświadomcie mnie.

Od stu lat tak robię. Rozdzielam! Każde badanie to osobny wpis do rejestru, osobny numer rejestru, osobne zaświadczenie. Łączenie u nas od około... nie pamietam ilu już lat nie istnieje. Zaleta - wszystko chronologicznie w cepie/historii widoczne. Żaden organ kontroli ruchu nie podskoczy. Poza tym, jak zapodano w przykładach, dobry program sobie radzi, a apka to apka - bez komentarza.

27 minut temu, radekd2 napisał:

Jutro zapodam pytanie do Norcomu.

Ty pracujesz na Norcomie, czy na Patronacie. Bo po wrzuconym zaświadczeniu obstawiam apkę.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam "proste" pytania:

- jaki przepis nakazuje okresowo powtarzać badania dodatkowe?

- jaki przepis reguluje termin, w którym należy powtórzyć badanie dodatkowe?

- nawet jeśli powyższe istnieją, to jaki przepis nakazuje wykonanie badania dodatkowego w tym samym dniu i na tej samej stacji co badanie okresowe???

 

Kontrolerzy się nie popisali - w podstawie prawnej podano art. 81 ust. 1-6 PORD jako naruszony przepis, natomiast badania dodatkowe to ust. 11. Cezary - pierwotnie postąpiłeś PRAWIDŁOWO i zgodnie z prawem.

  • Super 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

Cezary - pierwotnie postąpiłeś PRAWIDŁOWO i zgodnie z prawem.

Prawidłowo to by było gdyby nie ruszał taksówki wcale. Ale skoro podopisywał coś w zaświadczeniu i wziął za to kasę, to powinien ochrzcić te czynności dodatkowym badaniem. A, jak sam napisał wyraźnie, to czynności wynikające z zakresu zostały wykonane. No to co tu jest prawidłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.