Skocz do zawartości

Inne czynności wykonywane na SKP


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno procedura wyglada tak : jezeli sie nie ma na etacie w/w osoby to sie dostaje upomnienie. Wtedy jest miesiąc na zatrudnienie lub przeszkolenie kogos.

 

Czyli tradycyjnie - mozna na razie olac i bedzie sie trzeba zastanawiac po tym jak się PIP niemaniem strazaka na etacie zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Psuj

    8

  • Qnick

    8

  • kowal

    6

Top Posters In This Topic

Wtedy jest miesiąc na zatrudnienie lub przeszkolenie kogos.

 

Nie ma takiej opcji .Słyszałem w lokalnej TV ze w Poznaniu w roku kurs moze ukończyc 120 osób :cry: Zapisy sa na 2010rok. Jest to przepis z gatunku niewykonalnych.Poseł Palikot ma go "pod stopami" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Siemka

A ja wlasnie zebralem zj^&*%y od szefa za to ze (chyba bo sprawa z przed 2 miesiecy) wymienilem klientowi zarowke w reflektorze i wzialem za to kase... Klient przyjechal na BT bez jednego swiatla wiec to zrobilem - zarowke kupil u sasiadow. A trzeba bylo walnac N-ke (to dopiero bylo by gadanie bo to znajomy szefa) albo odprawic z kwitkiem (i kaski nikt by nie zarobil...). I weź tu człowieku bądź mądry :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to normalne, ze wymieniamy spalone zarówki, no chyba że trzeba wykręcić reflektor to wtedy odpuszczam.

 

A co komu szkodzi jak diagnosta wymieni spaloną żarówkę czy ustawi światła

Pewne zakazy są po prostu bez sensu

I weż tu człowieku nie pij :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jak prosta wymiana to wymienię , ale jak np Fiat Stlio lub podobny taki to potrzeba 10 minut na jedna , odpuszczam sobie

 

I co robisz??? Puszczasz bez swiatla, dajesz N czy wyganiasz klienta do serwisu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, wymiana zarówki ja niw widze problemu. Wymieniam i po kłopocie. Panowie klient zadowolony z lepszej obsługi a może jeszce wróci za rok powie konuś ze tu własnie tu w tej stacji wymienili żarówke i nawet ustawili swiatła, ba, a co dobre nie wzieli pieniedzy tylko powiedzeli ze za DARMO !!! czyz to nie jakaś jaks na przyszłośc reklama nawet. Jak ktoś to stwierdził i fakt ten jets prawdziwy że najlepsza reklama to poczta pantoflowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko ta poczta za daleko nie dotarła :-D

 

A myslisz że jakas osoba blisko związana np. z TDT nie była by zadowolona że przy okazji przegladu ktos skoryguje ustawienie świateł czy wymieni żarówkę?

Przeciez tam też zwykli ludzie pracują ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tam też zwykli ludzie pracują

No nie wiem czy zwykli i czy normalni.

 

Było takie zdarzenie. Jeden z kolegów powiedzmy szef firmy szkolącej dignostów zaproponował swojemu koledze pracownikowi jednego z oddziałów TDT aby ten przyjechał na szkolenie okresowe diagnostów i wyjaśnił wątpliwości tychże szkolonych diagnostów. Jednym słowem aby wziął udział w szkoleniu jako wykładowca.

Ponieważ szkolenie odbywało się w dniu roboczym pracownik TDT zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o oddelegowanie go na powyższe szkolenie. Przełożony nie chciał o tym słyszeć. Wtedy szef firmy szkolącej zaproponował pracownikowi TDT żeby wziął urlop na ten dzień. Pzełożony pracownika TDT urlopu oczywiście nie udzielił. Powiedział nawet że TDT nie jest od tego żeby szkolić diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

.... koledzy, czy możecie mi powiedzieć gdzie jest napisane, że na stanowisku kontrolnym nie można dokonywać napraw pojazdów ........ bo gdzieś to czytałem, ale teraz nie moge przypomnieć gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czyja to opinia, kto to podpisał, bo dz u 108 nie zabrania tych czynności ,,,

Na dzień dzisiejszy nie ma tam też słowa "sprawdzenia" tylko w zakresie:okresowego,co prawda w DZ.U 155 zakresie okresowego jest mowa o sprawdzeniu,ale brak też w przepisach wyraźnego zapisu że "zabrania się wykonywania innych czynności".Co nie znaczy że robię na kanale nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brak też w przepisach wyraźnego zapisu że "zabrania się wykonywania innych czynności"

 

Mogę się zgodzić, iż nie powinieneś regulować by dać P w badaniu, ale totalną głupotą jest zabronić sprawdzenia ustawienia a tak to dokładnie brzmi.

TDT zabrania sprawdzenia ustawienia czegokolwiek jeśli nie jest to związane z badaniem wpisywanym do rejestru,,,

 

tak też mamy skonstruowany cennik,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT zabrania sprawdzenia ustawienia czegokolwiek jeśli nie jest to związane z badaniem wpisywanym do rejestru,,,

 

Ale mają jakieś wsparcie??? (czytaj - podają jakieś paragrafy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, przy kontroli nie chciałem drążyć tematu(by nie drażnić lwa) ale nie wolno,,,,

wypadałoby się upomnieć o podstawy prawne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty? Jakiś sklepik z częściami, ubezpieczenia, rozliczenie serwisu. Jak to jest u was funkcjonuje. Czy nie ma jakiegoś konflikty prawnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie ma(chociaż kiedyś chodził im po głowie sklepik) ale kumpel na innej stacji wystawia faktury za legalizację tacho i za mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty?

 

Czasem z kolegą dystrybuujemy kawę dla kolegów z serwisu :D ale to za darmo więc nie wiem czy się liczy...

 

Tak na poważnie to nic innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty? Jakiś sklepik z częściami, ubezpieczenia, rozliczenie serwisu. Jak to jest u was funkcjonuje. Czy nie ma jakiegoś konflikty prawnego?

 

Tak, przecież to nie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.