wolf Napisano 4 Sierpień 2011 Napisano 4 Sierpień 2011 Eee określ bardziej szczegółowo Dario o co kaman? Cytuj
adam1501 Napisano 4 Sierpień 2011 Napisano 4 Sierpień 2011 No co się czepiasz, w międzyczasie jakiś olejek się wymieni... Cytuj
DARIO64 Napisano 4 Sierpień 2011 Napisano 4 Sierpień 2011 Eee określ bardziej szczegółowo Dario o co kaman? A beczki z olejem ,z zamontowaną pompką ,posadzka zapaskudzona olejem. Cytuj
darkdog Napisano 4 Sierpień 2011 Napisano 4 Sierpień 2011 A beczki z olejem ,z zamontowaną pompką ,posadzka zapaskudzona olejem.Umnie takich nalewaków niema chyba że na serwisie Cytuj
wolf Napisano 5 Sierpień 2011 Napisano 5 Sierpień 2011 We wszystkim jest jakiś rozsądek i pewne rzeczy można łączyć, inne niestety nie, z różnych względów. Ale to każdy samo sobie ustala. Cytuj
kowal Napisano 18 Wrzesień 2012 Napisano 18 Wrzesień 2012 Stacja kontroli pojazdów http://s1.e-grajewo.pl/firmy/motoryzacja/polmozbyt/autoMG_2716.JPG Cytuj
mirek.g Napisano 18 Wrzesień 2012 Napisano 18 Wrzesień 2012 :shock:Może jeszcze tam z przodu blacharkę robią,tylko nie widać na focie. Cytuj
Jacdiag Napisano 18 Wrzesień 2012 Napisano 18 Wrzesień 2012 z przodu blacharkę robią w ofercie mają ... Wymiana i wyważanie kółDiagnostyka komputerowa pojazdów Naprawy pogwarancyjne Usługi pogotowia technicznego Serwis klimatyzacji Sprzedaż części samochodowych m.in. Daewoo Części do aut zachodnich na zamówienie Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
66jacek66 Napisano 1 Listopad 2013 Napisano 1 Listopad 2013 Witam.Co robicie jeśli mechanik wymieni nowe wahacze lecz zapomni dokręcić sworzni-ja wole dokręcić niż wypuścić rozdygotanego klienta.To samo dotyczy kontry końcówki kierowniczej,koła i tym podobne przypadki.Jestem w tym zawodzie dla ludzi nie odwrotnie.Pozdrawiam Cytuj
Qnick Napisano 1 Listopad 2013 Napisano 1 Listopad 2013 Co robicie jeśli mechanik wymieni nowe wahacze lecz zapomni dokręcić sworzni Zatrzymujemy DR zgodnie z rozporządzeniem Cytuj
darkdog Napisano 1 Listopad 2013 Napisano 1 Listopad 2013 Zatrzymujemy DR zgodnie z rozporządzeniem Cytuj
skpauto Napisano 4 Listopad 2013 Napisano 4 Listopad 2013 Na forum nikt się nie przyzna, że robi tak samo.I rgulacji świateł, też rzaden nie robi. Cytuj
Qnick Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 I rgulacji świateł, też rzaden nie robi. Ja robię regulację świateł podczas przerwy w wykonywaniu OBT i po regulacji kontynuuję badanie. Cytuj
blakop Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 i po regulacji kontynuuję badanie No ale to w tym międzyczasie musisz zjechać ze stanowiska kontrolnego - no nie? Cytuj
Qnick Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 No ale to w tym międzyczasie musisz zjechać ze stanowiska kontrolnego A gdzie to jest napisane że muszę zjechać na przerwę jak za 2 minuty będę kontynuował badanie To jest właśnie taki polski łeb jest przepis ale Polak wykombinuje jak go obejść. A swoją drogą powinna być możliwość regulacji świateł podczas badania bo kto ma to niby robić, kto ma takie maszynki do ustawiania świateł oprócz SKP i nielicznych ASO w zwykłym warsztacie takiego urządzenia nie uświadczysz raczej, no ale zawsze można jeszcze na ścianie może się uda Cytuj
blakop Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 Wprost niby nigdzie, ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne A skoro można w SKP ustawić światła, to ja pytam - a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę? Cytuj
Qnick Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk a poza tym na wykorzystywanie stanowiska do innych czynności też chyba paragrafu nie ma a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę? No też pewnie nigdzie, kto Ci broni wykorzystać SKP do takich napraw, tylko czy stać Cię na zajęcie stanowiska diagnostycznego na tak dłuższy okres czasu co innego szybkie tematy typu ustawienie świateł Cytuj
JANUSZ60 Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk Wszystko w porządku, tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach ,,, Cytuj
Tomek D Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane. Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane. Pewnie był to samochód jednego z kontrolujących Cytuj
IVVO Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane. To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie Cytuj
Qnick Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach Właśnie wszystko te nasze przepisy. Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze. Tylko muszę pamiętać żeby to robić w przerwie przy OBT Cytuj
Psuj Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie Należy jednak odróżnić czynność polegającą na sprawdzeniu (zbadaniu) stanu technicznego pojazdu – czego ustawa nie zakazuje diagnoście – od wystawienia przez niego zaświadczenia, a tym samym wprowadzenia do obrotu prawnego dokumentu, będącego w tym przypadku dowodem, że pojazd spełnia ścisłe kryteria art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym. http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BD6049FE1C Na przyszłość zapytaj się czy mają jakieś "wsparcie"... Cytuj "Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
JANUSZ60 Napisano 5 Listopad 2013 Napisano 5 Listopad 2013 Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze. To kolejny dowód na to, jak durne i nieżyciowe mamy przepisy,,, Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.