Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Psuj

    8

  • Qnick

    8

  • kowal

    6

Top Posters In This Topic

Napisano

No co się czepiasz, w międzyczasie jakiś olejek się wymieni...

Napisano
Eee określ bardziej szczegółowo Dario o co kaman?

A beczki z olejem ,z zamontowaną pompką :D ,posadzka zapaskudzona olejem.

Napisano
A beczki z olejem ,z zamontowaną pompką ,posadzka zapaskudzona olejem.

Umnie takich nalewaków niema chyba że na serwisie

Napisano

We wszystkim jest jakiś rozsądek i pewne rzeczy można łączyć, inne niestety nie, z różnych względów. Ale to każdy samo sobie ustala. ::hey

  • 1 year later...
Napisano

:shock:Może jeszcze tam z przodu blacharkę robią,tylko nie widać na focie.

Napisano
z przodu blacharkę robią

w ofercie mają ...

Wymiana i wyważanie kół

Diagnostyka komputerowa pojazdów

Naprawy pogwarancyjne

Usługi pogotowia technicznego

Serwis klimatyzacji

Sprzedaż części samochodowych m.in. Daewoo

Części do aut zachodnich na zamówienie

:razz:

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

  • 1 year later...
Napisano

Witam.Co robicie jeśli mechanik wymieni nowe wahacze lecz zapomni dokręcić sworzni-ja wole dokręcić niż wypuścić rozdygotanego klienta.To samo dotyczy kontry końcówki kierowniczej,koła i tym podobne przypadki.Jestem w tym zawodzie dla ludzi nie odwrotnie.Pozdrawiam

Napisano
Co robicie jeśli mechanik wymieni nowe wahacze lecz zapomni dokręcić sworzni

 

Zatrzymujemy DR :D:D:D zgodnie z rozporządzeniem :lol::lol:

Napisano

Na forum nikt się nie przyzna, że robi tak samo.I rgulacji świateł, też rzaden nie robi. :x

Napisano
I rgulacji świateł, też rzaden nie robi.

 

Ja robię regulację świateł podczas przerwy w wykonywaniu OBT :lol::lol::lol: i po regulacji kontynuuję badanie. :D:D

Napisano
i po regulacji kontynuuję badanie

 

No ale to w tym międzyczasie musisz zjechać ze stanowiska kontrolnego - no nie? 8)

Napisano
No ale to w tym międzyczasie musisz zjechać ze stanowiska kontrolnego

 

A gdzie to jest napisane że muszę zjechać na przerwę jak za 2 minuty będę kontynuował badanie :cool:

To jest właśnie taki polski łeb jest przepis ale Polak wykombinuje jak go obejść.

 

A swoją drogą powinna być możliwość regulacji świateł podczas badania bo kto ma to niby robić, kto ma takie maszynki do ustawiania świateł oprócz SKP i nielicznych ASO w zwykłym warsztacie takiego urządzenia nie uświadczysz raczej, no ale zawsze można jeszcze na ścianie może się uda :)

Napisano

Wprost niby nigdzie, ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne :) A skoro można w SKP ustawić światła, to ja pytam - a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę? :)

Napisano
ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne

 

No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk a poza tym na wykorzystywanie stanowiska do innych czynności też chyba paragrafu nie ma :)

a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę?

No też pewnie nigdzie, kto Ci broni wykorzystać SKP do takich napraw, tylko czy stać Cię na zajęcie stanowiska diagnostycznego na tak dłuższy okres czasu co innego szybkie tematy typu ustawienie świateł :cool:

Napisano
No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk

Wszystko w porządku, tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach ,,,

Napisano

Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane.

Napisano
Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane.

Pewnie był to samochód jednego z kontrolujących :);)

Napisano
Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane.

To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie

Napisano
tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach

 

Właśnie wszystko te nasze przepisy. Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze. Tylko muszę pamiętać żeby to robić w przerwie przy OBT :lol::lol::razz:

Napisano
To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie

 

Należy jednak odróżnić czynność polegającą na sprawdzeniu (zbadaniu) stanu technicznego pojazdu – czego ustawa nie zakazuje diagnoście – od wystawienia przez niego zaświadczenia, a tym samym wprowadzenia do obrotu prawnego dokumentu, będącego w tym przypadku dowodem, że pojazd spełnia ścisłe kryteria art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BD6049FE1C

 

Na przyszłość zapytaj się czy mają jakieś "wsparcie"...

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano
Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze.

To kolejny dowód na to, jak durne i nieżyciowe mamy przepisy,,,

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.