Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, rurek777 napisał:

rocznie zysk

Wszystko fajnie ale pomijasz jeszcze kwestię rzetelności w tym wyliczeniu bo rzetelna skp w pierwszym roku lub nawet już od razu nie zyska nic bo bedzie miała mniej klientów, a te inne zamiast 30 to wyrobią nawet 60% więcej (procenty to przykład za zobrazowania o co chodzi) Pamiętaj że jak klient ma zapłacić więcej to się dobrze zorientuje gdzie pojechać żeby nie stracić, teraz już tak robią ale potrafią jeszcze zaryzykować.

Przez 4 lata klientów już poznałem, co tam im w głowach siedzi. 90% klientów którzy byli mieli w głowie zapłacone = pozytywne, nie ma nic pomiędzy. Nerwów i przepychanek nie zwróci nic. Jedynie garstka była normalna i dziękowała, a nie się oburzała itp. Pomyśl co czeka Diagnostę jak nagle koszt badania pójdzie X do góry.

 

Edit:

Jedna kobiecina wręcz mi chciała wbić do głowy że została oszukana bo zapłaciła a nic nie dostała w zamian (polecialo N) i trumaczyla że jak się idzie do sklepu i placi to dostaje w zamian towar, tutaj zapłaciła i nie dostała nic tylko straciła kasę...

Edytowane przez Andrzej89
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rurek777 napisał:

a gdzie wolność wyboru

A coś takiego jeszcze istnieje ?

Myślałem, że to z działu baśnie, mity, legendy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Jedna kobiecina wręcz mi chciała wbić do głowy że została oszukana bo zapłaciła a nic nie dostała w zamian (polecialo N) i trumaczyla że jak się idzie do sklepu i placi to dostaje w zamian towar, tutaj zapłaciła i nie dostała nic tylko straciła kasę...

 

było jej się spytać, czy była kiedy w kinie

 

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie jak w kinie ale u lekarza. Tam tak się leczy pacjentów aby nie pomóc na pierwszej czy drugiej wizycie, bo kolejki były by krótkie i kasa mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielg539 napisał:

system sam powinien wybierać SKP

Jedziesz na stację, wychodzi gość, bierze DR, oraz kasę i po chwili wraca z podbitym dowodem. Stacje są różne, ja bym nie chciał trafić na taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała bolączka tego systemu polega na nierównej jakości badań i głównie dlatego sa tak wielkie dysproporcje w ilości wykonanych badań na poszczególnych SKP.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wprowadzenie równej jakości jest proste tylko nikomu to nie na rękę ani klientowi ani stacjom a stronie rządowej chyba najbardziej

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arton napisał:

...pocztowcy robią po 30-40 badań dziennie...

Ja wciąż zastanawiam się jak oni potrafią zrobić w 3 miesiące tyle badań co ja przez rok 🤔😅

 

22 godziny temu, Arton napisał:

A ja wczoraj miałem 3 badania przez cały dzień.

Reszta pojechała tam gdzie ma pewne i "nie czepiają się". Ludzie nie rozumieją sensu tych badań.

 

22 godziny temu, Arton napisał:

... bardzo dużo negatywów jak na naszą okolicę - ok 4 % 🙄 Przez to chyba taki odpływ klientów. 

4% uważam, że to malutko, ja jestem na poziomie 10%- kwestia ilości badań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

21 minut temu, czynastka napisał:

Reszta pojechała tam gdzie ma pewne i "nie czepiają się". Ludzie nie rozumieją sensu tych badań.

 

to diagności ich tego nauczyli

 

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danielg539 napisał:

i wolny rynek...

Dokładnie i jeszcze rządzi patologia , godz. 10.00 badanie z wynikiem ,,N'', usterek na tydzień naprawy ,o godz 11,20 klient ma już u konkurencji ,,P''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mecher napisał:

A coś takiego jeszcze istnieje ?

Myślałem, że to z działu baśnie, mity, legendy ...

każdy ma jakąś wolność wyboru , a jak komu nie pasuje ,zawsze może zadzwonić do M Lempart i ona powie co zrobić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pewnego czasu obserwuję zachowania Polaków i stwierdzam, że większość ma rozum dziecka. Jak ktoś, coś im obieca lub da, to skaczą pod sufit, a nie myślą, co w zamian i to samo jest z badaniami pojazdów, narzekają, że płacą stówkę za 5-10 minut usługi i nie widzą tego, że mogą jechać do innej stacji i za te same pieniądze będą mieli wykonane  badanie dużo wyższej jakości trwające 30-50 minut, które być może uratuje zdrowie lub życie ich samych i innych. Niestety, już taka nasza mentalność jest, Polaków. Co do zmiany cennika, to już ktoś wcześniej zauważył, że "małoprzerobowym" stacjom to na chwilę pomoże, ale klepacze będą liczyć zyski. Przy obecnej cenie na naszej stacji wystarczyłoby średnio jedno badanie na godzinę i by było ok, a czasem są 4 przez 14 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek1 napisał:

jeszcze rządzi patologia , godz. 10.00 badanie z wynikiem ,,N'', usterek na tydzień naprawy ,o godz 11,20 klient ma już u konkurencji ,,P''

a ja już chciałem pisać że idzie na lepsze : Bolid młodzieży  wiejskiej : negat z progi , opony , drążki kierownicze - będzie tak jeździł (ponoć się nie znam) , ponad 2 tygodnie później nagroda od drogówki (grubo) , nieudane podejście do nas na stację (zostały drążki) , do konkurencji i następny negat... Można ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybrali zła konkurencję albo konkurencja u Ciebie w regionie nie robi baboli. 😃 Bo u mnie u konkurencji to by na pewno dostał P nawet by nie musiał autem przyjeżdżać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć dalej zdarzenia drogowe/wypadki przez zły stan techniczny pojazdu to malutka kropla. Większość to 18-20 letnie ameby co wyprzedzają pod górkę na zakręcie, kręcą bączki Mustangiem od taty albo 200 na 50-tce. Znajomy z OKRD mówi że mandat 1500 płacą z usmiechem na twarzy. Jedynie punkty sa nie do przeskoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2023 o 09:41, jarek1 napisał:

Dokładnie i jeszcze rządzi patologia , godz. 10.00 badanie z wynikiem ,,N'', usterek na tydzień naprawy ,o godz 11,20 klient ma już u konkurencji ,,P''

No to nie ma co się chwalić, tylko zgłosić policji. Przecież mają dostęp do cepa i w mig stwierdzą, że to nie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paprock napisał:

No to nie ma co się chwalić, tylko zgłosić policji.

To lokalnych układów nie zmieni i po paru przesłuchaniach umorzą śledztwo. Dopiero jak zadziała komórka zajmująca sie przestępstwami gospodarczymi to sprawa może się rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawki są w cepiku czarno na białym. No nie ma opcji, żeby ktoś ulepa w pół dnia usprawnił. Poświadczenie nieprawdy i tyle w temacie. A co do kary... cóż, są i diagności jak celebryci bezkarni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tacie słowo w języku staropolskim "nieporachuje". W wolnym tłumaczeniu:

Nie czas panowie na takie teksty. 

Kolejna OSKP się zamknęła a wy takie bezsensowne brednie teraz piszecie:

https://forum.norcom.pl/index.php?/profile/8772-jarku69/content/

Zwolnieni diagności na pewno nie należeli do marginesu o którym piszecie. 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2023 o 09:41, jarek1 napisał:

Dokładnie i jeszcze rządzi patologia , godz. 10.00 badanie z wynikiem ,,N'', usterek na tydzień naprawy ,o godz 11,20 klient ma już u konkurencji ,,P''

Zmieni sie niebawem ,po przejeciu kontroli nad SKP przez TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ARTUR2214 napisał:

Zmieni sie niebawem ,po przejeciu kontroli nad SKP przez TDT

Ale zmiany nie wchodzą więc się nie zmieni. Chyba że mówimy o perspektywie za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.