Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rafi90 napisał:

Ale ja naprawdę dalej nie rozumiem po co w takim razie buduje się kolejne stacje?

Bo jest inflacja i trzeba coś z gotówką zrobić.
SKP to biznes prosty jak budowa cepa. Potrzebna jest tylko kasa na początek aby wybudować i wyposażyć. Dalej się samo nakręca. Nawet jak wychodzisz na zero to nie tracisz, a teksty że właściciel dokłada to ja bym między bajki włożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że o te podwyżki najbardziej walczą dziennikarze i diagności bo właściciele mają to głęboko w d....ie . mój pracodawca zaproponował mi wyjazd na protest na dzień przed , oczywiście nikt nie pojechał z 5 skp. które maja w posiadaniu , jeśli jedna skp ma 2800przeglądów a dwie ulice dalej skp ma ich 12000 to ktoś te przeglądy robi żle problem tylko kto ? i czy podwyżka to uzdrowi na pewno nie . i żeby nie wyszło jak w biblii '' kto ma będzie mu dodane a kto nie ma będzie mu zabrane '' czy jakoś tam

 

 

Edytowane przez rurek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę brak podwyżek odbija się na diagnostach bo w ramach cięcia kosztów są zwalniani. Z 3 zostaje 2 albo tak jak una 1 i 1/2. Na innych SKP z 2 został 1 i pracuje po 10 godzin dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rurek777 napisał:

 i żeby nie wyszło jak w biblii '' kto ma będzie mu dodane a kto nie ma będzie mu zabrane '' czy jakoś tam

 

 

Zauważ że ustrój nasz komunistyczno państwowy dąży do tego w każdej dziedzinie i to coraz szybciej. Biedaki niech mają mniej, a elity niech mają najwięcej. Szlachetnie czynią słowa biblii biorąc sobie aż tak do serca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, markes30 napisał:

został 1 i pracuje po 10 godzin dziennie. 

Jak się na to godzi to ok, zrozumcie że to my dyktujemy warunki pracy, a nie szef. Bez nas skp szefa będzie stała, a nie robiła kasę. Proszę się dalej godzić na takie warunki i stawki czy co tam kto ma :-)

edit:

Dodatkowo tutaj pierwszego lepszego z ulicy do roboty nie weźmie bo trzeba mieć stosowne papiery które nie łatwo zdobyć.

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam pod każdym artykułem na ten temat tekst "100 zł za 10 min to za dużo"  to od razu wiem że pisze go ktoś kto niedawno dostał negatywa, albo nie udało się "załatwić" z diagnostą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kruhy84 napisał:

100 zł za 10 min to za dużo

No nie. Nie wspominając o prywatnej wizycie lekarskiej...😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kruhy84 napisał:

Jak czytam pod każdym artykułem na ten temat tekst "100 zł za 10 min to za dużo"  to od razu wiem że pisze go ktoś kto niedawno dostał negatywa, albo nie udało się "załatwić" z diagnostą.

A ja wiem z długiego doświadczenia że to prawda ,10 min alb krócej

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dlaczego ciągle piszę 100 zł z tego właścicielowi SKP zostaje może ze 20zł,przeciesz w tych 100zł jest już 23% vat dochodowy 19% to już jest 60 zł a zusy,wypłaty,ogrzewanie,prąd,woda,drukarki,urządzenia itp no myślę że i te 20 zł to nie zostanie.

Coś mi się wydaje że w naszym kraju jest postępujące niszczenie prywatnych przedsiębiorców nie tylko w tej branży.Dla rządzących najlepiej by było wtedy jakby wszystko było upaństwowione ale to już było i się nie sprawdziło z tego co widzę w mojej miejscowości to tylko urzędów przybywa a firm ubywa długo to nie potrwa te państwo musi upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pitermlody napisał:

przeciesz w tych 100zł jest już 23% vat dochodowy 19% to już jest 60 zł a zusy,wypłaty,ogrzewanie,prąd,woda,drukarki,urządzenia itp no myślę że i te 20 zł to nie zostanie.

 

I tak jestem pełen podziwu że ci te 20 zostaje, bo inni to dopłacają :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej ilości badań to może zostanie ale te SKP które mają małą ilość badań pewnie dopłacają 

Myślę że w niejednej skp diagnosta zarabia więcej na miesiąc jak właściciel SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pitermlody napisał:

Dla rządzących najlepiej by było wtedy jakby wszystko było upaństwowione ale to już było i się nie sprawdziło

Historia kołem się toczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 13:56, Andrzej89 napisał:

Jak się na to godzi to ok, zrozumcie że to my dyktujemy warunki pracy, a nie szef. Bez nas skp szefa będzie stała, a nie robiła kasę. Proszę się dalej godzić na takie warunki i stawki czy co tam kto ma :-)

edit:

Dodatkowo tutaj pierwszego lepszego z ulicy do roboty nie weźmie bo trzeba mieć stosowne papiery które nie łatwo zdobyć.

oj Andrzejku w jakim Ty wielkim błędzie jesteś. 

Właściciel nie musi na siłę utrzymywać SKP ( szczególnie takiej do której się dopłaca) Na jednej zamkniętej SKP, wynajęli i robią dealing a na drugiej zrobili 2 stanowiska do szybkich napraw (oleje, klocki, końcówki...). 4 diagnostów zostało bez pracy.  Aktualnie na OLX w całym woj. Łódzkim jest 5 oferty pracy. 2 już nie aktualne, 2 mechanik- diagnosta ( z naciskiem na mechanik), 1 realne ogłoszenie na 10 szukających pracy diagnostów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w błędzie, wszystko zależy od rejonu w jakim mieszkacie. Jedni sobie mogą przebierać w ofertach pracy, inni w pojazdach do przeglądów bo maja ich krocie miesięczne ( może dawać N na potęgę), a kolejny się gimnastykuje żeby klienta przyciągnąć ( puszcza jak leci bo region klepie). Gdzie ja tu jestem w błędzie? Czy ja muszę pracować jako diagnosta? Nie muszę, więc mogę stawiać swoje warunki pracy i nikt mi nie będzie mówił że temu N nie dajemy, masz robić 10 godzin dziennie i to za miskę ryżu. 

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pitermlody napisał:

Przy dużej ilości badań to może zostanie

Z mojej strony, to była ironia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pitermlody napisał:

No nie wiem dlaczego ciągle piszę 100 zł z tego właścicielowi SKP zostaje może ze 20zł,przeciesz w tych 100zł jest już 23% vat dochodowy 19% to już jest 60 zł a zusy,wypłaty,ogrzewanie,prąd,woda,drukarki,urządzenia itp no myślę że i te 20 zł to nie zostanie.

Nie licz kolego w jedną stronę bo większość przedsiębiorców tak liczy, oczywiście rozmawiając z pracownikiem bo maja go za niedorozwiniętego. Jak kupujesz środki czystości, art biurowe czy cokolwiek innego do firmy to faktury nie bierzesz? Płacisz podatek lokalowy też pewnie nie wliczasz go w koszty? Każdy jeden przedsiębiorca ma segregator oznaczony KOSZTY i strzeże go jak oka co by przypadkiem pracownik nie zobaczył.

 

13 godzin temu, pitermlody napisał:

te SKP które mają małą ilość badań pewnie dopłacają

Czyli jak jakaś SKP robi np 1000/rok to ile według właściciela tej skp powinno okresowe kosztować, z 1500zł? Biznes wiąże się z ryzykiem. Nie trafia ktoś w rynek, lokalizacja nieodpowiednia, brak dojazdu czy jakieś inne powody sprawiają że biznes nie idzie trudno, zmienić lokalizację albo przebranżowić.

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteczek napisał:

biznes nie idzie trudno, zmienić lokalizację albo przebranżowić.

Tylko na braku podwyżek w pierwszej kolejności cierpią najlepsi diagności. Dziś dowiedziałem się, że zamykają następną SKP i dwóch kolejnych diagnostów idzie na bruk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojteczek napisał:

 bo większość przedsiębiorców tak liczy, oczywiście rozmawiając z pracownikiem bo maja go za niedorozwiniętego. Jak kupujesz środki czystości, art biurowe czy cokolwiek innego do firmy to faktury nie bierzesz? Płacisz podatek lokalowy też pewnie nie wliczasz go w koszty? Każdy jeden przedsiębiorca ma segregator oznaczony KOSZTY i strzeże go jak oka co by przypadkiem pracownik nie zobaczył.

 

 

Nic dodać nic ująć. Gadka o płaceniu VATu  który przepada bezpowrotnie i wciskanie że z 100zł badania zostaje 10 jest tak samo żenująca jak właściciel biznesu.  Nie mówię że trzymanie firmy dla 5 tyś zł zysku na czysto się opłaca, ale niektórzy naprawdę uważają że ich pracownik jest niepełnosprytny i nie rozumie biznesu, a w wielu przypadkach ten pracownik zarządzał by firmą 5 razy lepiej niż oceny właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojteczek napisał:

czy jakieś inne powody sprawiają że biznes nie idzie

Inne powody czyli na przykład sąsiednia stacja która robi 15000 badań rocznie. W kolejce pięć aut a i tak wszyscy czekają.

Edytowane przez Boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten co robi te 15000 po podwyżce będzie chciał zainwestować, może w kolejną stacje (zna branżę, wie co jak)) bo kto ma kurę znoszącą złote jaja nie zarzyna jej tylko chce mieć drugą. Przecież nie zaniesie do skarbowego tych pieniędzy jak to robi kolega pitremlody. Natomiast ten co robił 1000 przez chwile się nacieszy że mu się polepszyło, a za rok czy dwa będzie miał jeszcze większą konkurencję i zacznie robić 700 badań/rok. Ja pracuję u kogoś na etacie i nie mam nic przeciwko żeby więcej zarabiać, jeżeli będzie podwyżka cennika to prawdopodobnie i  ja dostanę, tylko przy obecnym systemie badań moim zdaniem będzie jeszcze większa patologia bo w grę wejdą większe $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia by sie skończyła z wprowadzeniem ograniczen ilości badan na jednego diagnostę. Jak pocztowcy robią po 30-40 badań dziennie to mogą sobie pozwolić na prezenty, kupony , rabaty dla klientów. A ja wczoraj miałem 3 badania przez cały dzień. Na ostatniej corocznej kontroli dowiedziałem się że mamy bardzo dużo negatywów jak na naszą okolicę - ok 4 % 🙄 Przez to chyba taki odpływ klientów. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że będzie podwyżka o 30% to skp. która ma te słynne 2800 badań rocznie zyska jakieś 85000 zł .średnio rozleci się to po stacji i kosztach . natomiast ta która ma badań 12000 zyska

ok 360000 zł . i kto jest górą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. Klient chcąc wykonać BT powinien rejestrować się przez jakąś stronę internetową, wybierać odpowiadający mu termin wraz z godziną a system sam powinien wybierać SKP. Wszyscy mieli by po równo i konkurencji między SKP by nie było. Wszyscy właściciele pojechali by na protest bo wszystkim by było tak samo mało ;)  Do tego można by zredukować godziny pracy SKP, bo z góry wiadomo by było o jakich godzinach będą klienci na przeglądy.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też dostaję gęsiej skórki na słowo "system" (obecnie to słowo zastępowane jest zwrotem sztuczna inteligencja) ale skoro można być przypisanym do konkretnego urzędu to i można być skierowanym na konkretną SKP. Są kraje, gdzie BT wykonywane są dopiero po listownym przywołaniu klienta na wybraną SKP w z góry określonym dniu i godzinie.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.