Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wojteczek napisał:

oświetlenia

 

4 godziny temu, wojteczek napisał:

z przodu

Skąd ja to znam 😁, nie wiem co to się stało z ludźmi w ostatnich latach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bertone122 napisał:

nie wiem co to się stało z ludźmi w ostatnich latach

Powyłączali mózgi i ciągle tylko w ekraniki patrzą a gdyby internet padł to większość była by niezaradna jak małe dzieci.

  • Polub 1
  • Piwo 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Solaris napisał:

Dziś 19 rocznica cennika badań

To najwyższy czas uwolnić cennik, każdy podniesie ile mu pasuje. Na pewno ucieszą się wszyscy tu marudzący B|.

Albo piskp ustali cennik, na poziomie o jakim pisze w petycjach do ministerstwa. I wszyscy zadowoleni będą  :)

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał...
"OBT ustalić w cenie 300 zł i za rok na każdym rogu ulicy mamy budowane nowe SKP". Jednocześnie nie wiem jaki jest złoty środek na rozwiązanie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

za rok na każdym rogu ulicy mamy budowane nowe SKP

Nie było by nowej SKP jakby wymagało to pozwolenia. Rozsądny nadzór wiedziałby ile pojazdów jest zarejestrowanych na jego terenie i podzielił przez ilość SKP. I więcej stacji nie dopisałby do rejestru bo już miałby za duże nasycenie. Narazie póki co średnia badań na Skp jest tylko koło 3000 rocznie więc nie byłoby potrzeby dopisywać kolejnych SKP w większości przypadkow

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Solaris napisał:

więc nie byłoby potrzeby dopisywać kolejnych SKP w większości przypadkow

Powrót do gospodarki socjalizmu rynkowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cennik już mało ?

Teraz będą pisać monity, o ograniczenie ilości SKP. Może mają zostać tylko "Okręgówki" ? To by znacząco ograniczyło ilość stacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też stosować tą metodę co teraz, kolejne lata bez podwyżek to ilość SKP w skali kraju nie powiększy się. A można regulować aby się ilość nie zwiększyła. Odstrzelić miejsca fabryki pieczątek. Bo na razie ta średnia 3000 badań rocznie na SKP to słabizna

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radekd2 napisał:

złoty środek

- Zacząć robić uczciwie badania

- przestać szukać pieczątki jednocześnie zacząć dbać o stan techniczny pojazdów 

3 godziny temu, Mecher napisał:

Może mają zostać tylko "Okręgówki"

Tak miało być już kilka lat temu ale"lobby właścicieli skp jest zbyt silne i na to nie pozwala" cyt. M.Buczyński 

Panowie dziś przyjechała do mnie pani Hyundaiem i 10 z kontrolką ABS świecącą od czasu zakupu, bez okładzin hamulcowych przednich, bez oświetlenia tablicy rejestracyjnej, bez światła przeciwmgłowego tył (nie wiedziała jak to się włącza) i wiecie co? Po godzinie zadzwoniła do mnie z pretensją dlaczego ją tak potraktowałem :) bo ona normalnie jeździ na skp na Naramowicach i tam przechodzi a u mnie była przejazdem, krewniacy mnie polecili bo ja jestem taki fajny ☺️ i co teraz? Z jednej strony komplement a z drugiej zaś pułapka 😁, jedno co wiem to że nie puszczam takich usterek, powiedziałem jej że jak oni do mnie przyjadą samochodem w takim stanie to też nie przejdzie 🙂 

Mam wrażenie że są dwie różne rzeczywistości, moja i ta inna gdzie diagnosta jest niedowidzący, fajny, wymieni żarówkę, poprosi żeby w wolnym czasie naprawić co jest popsute i gdzie przegląd zawsze kończy się pieczątką w dowodzie :)

a i jeszcze pani stwierdziła że nie stać jej na naprawy bo to wszystko drogo kosztuje, ja jej na to że wiem bo sam mam trzy auta, a to pan jesteś bogol, 😳 no i taka dyskusja z kobietą, ja bym to zrobiła, już jestem umówiona do mechanika ale może pan to odwołać ten wynik? Nie nie mogę bo już widnieje w cepiku 😁 

To o o czym my tu rozmawiamy ? Za co podwyżki? Wstawienie pieczątki do dowodu za 98zl to i tak dobry zarobek 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solaris napisał:

Można też stosować tą metodę co teraz

Albo jak pisałem wyżej. Uwolnić cennik. Niech piskp, przy udziale innych, popierających to co Izba wysyła do ministerstwa,  zasugeruje cenę na poziomie jak z monitów. 

Będzie zadowolony np. kuba, którego tylko zmiana cennika interesuje.

Tyle, że wiele stacji, nawet te zrzeszone teraz w piskp, się nie zastosuje, a być może nawet zejdzie poniżej obecnej ceny. Więc zrezygnują z członkostwa, a to mógłby być koniec Izby, bo oni by najwięcej stracili. 

Więc lepiej jak teraz, pisać, biadolić i narzekać na ministra, żeby nikt nie pomyślał o innym rozwiązaniu. 

 

Ot, taka sobie historyjka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bertone122 napisał:

- Zacząć robić uczciwie badania

- przestać szukać pieczątki jednocześnie zacząć dbać o stan techniczny pojazdów

A ja chcę aby wszyscy ludzie byli zdrowi, bogaci i szczęśliwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem we wtorek lub środę na WP lub INTERII artykuł, że wzorem USA i jeszcze jakiegoś europejskiego kraju myśli się o wprowadzeniu na SKP kamer internetowych z widokiem na wyniki analizatorów spalin i dymomierzy do bezpośredniej kontroli wyników w czasie badania. Szkoda,  że nie spisałem linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2023 o 21:35, jast napisał:

Czytałem we wtorek lub środę na WP lub INTERII artykuł, że wzorem USA i jeszcze jakiegoś europejskiego kraju myśli się o wprowadzeniu na SKP kamer internetowych z widokiem na wyniki analizatorów spalin i dymomierzy do bezpośredniej kontroli wyników w czasie badania. Szkoda,  że nie spisałem linku.

Według mnie taka zmiana spowodowałaby zamknięcie większej liczby stacji niż brak waloryzacji cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież o to się rozchodzi, tym co narzekają na dużą ilość stacji. :)

Wystarczy poczytać ... więc dla nich, to zmiana na lepsze. 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do Staszka na gospodare też będzie lada dzień jechać z kasą i terminalem pod pachą robić badanie na podwórku. Nie wiem czy głupszy jest ten kto to wymyśla, czy ten kto o tym pisze...

Można dokupić sprzętu za 200 tyś jeszcze, przecież z badania tyle zostaje że stać SKP na dodatkowe inwestycje

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to, żeby stacje nie powstawały jak grzyby po deszczu bo już teraz średnia badań na jeden SKP jest nie duża i tylko będzie jeszcze większy wyścig po pieczątki. A nie chodzi o to żeby w naszej pracy brać udział w jakiś zawodach na czas i na ilość badań😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.