Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w każdym biznesie o to idzie maksymalne zyski przy jak najmniejszych inwestycjach. Zobaczymy co będzie jak wprowadzą podatek ekologiczny od starych samochodów o którym rząd przed wyborami nie mówi, podobno zgodzili się na niego w negocjacjach o pieniądze z unią, kamienie milowe czy coś w tym stylu mówili o tych negocjacjach. Kto wie czy ludzie nie będą ograniczać liczby samochodów w rodzinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Solaris napisał:

. A nie chodzi o to żeby w naszej pracy brać udział w jakiś zawodach na czas i na ilość badań😀

Żeby było tak jak piszesz to SKP musiałyby być pod logiem ORLENU, żeby całość ze wszystkich SKP płynęła w jedne ręce. Dziś jak ktoś inwestuje bańkę w biznes, to nie po to żeby zarabiać na nim 5 czy 10 tyś na miesiąc. Niestety. Piszę jako pracownik a nie właściciel, ale trzeba patrzeć realnie na świat, bo chcieć sobie możemy ale życie weryfikuje potrzeby rynku niestety inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Dziś jak ktoś inwestuje bańkę w biznes, to nie po to żeby zarabiać na nim 5 czy 10 tyś na miesiąc. Niestety.

No właśnie, więc te nowe które by powstały to też nie po to aby zaraz upaść tylko aby dołączyć do zawodów na czas i na ilość. Więc przy podniesieniu cen trzeba by regulować ilość SKP aby tamte w ogóle nie powstały. Niestety może to głupie, że ktoś ma pieniądze a nie mógłby otworzyć nowego SKP ale tak bywa. Nikt nie mówił, że zawsze zrealizujesz swoje marzenia😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kruhy84 napisał:

zamknięcie większej liczby

Moim zdaniem nic nikomu się nie stanie, wszyscy przetrwają tylko klienci będą musieli wydawać więcej ciapu ciapu na naprawy :) mechanicy zarobią 

40 minut temu, Solaris napisał:

marzenia

Z marzeniami to jest tak że dopiero jak je zrealizujesz to dowiadujesz się czy będzie tak jak sobie marzyłeś:) czy marzenie nie stanie się koszmarem i czy spełni wyobrażenia, oczekiwania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafi90 napisał:

Dziś jak ktoś inwestuje bańkę w biznes, to nie po to żeby zarabiać na nim 5 czy 10 tyś na miesiąc.

Jest jeszcze coś takiego jak "nietrafiona inwestycja".  Poza tym to kto komu kazał inwestować akurat w branże SKP, żeby później płakać? Branża SKP to niestety "biznes" uregulowany prawnie, od cennika badań, wymagań co do lokalu, poprzez pracownika aż do samego właściciela. 
 

Więc czy tej bańki nie można było zainwestować w 15-20 budek z kebabami?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bronie tych którzy otwierali SKP  jedna po drugiej nie mając o tym biznesie pojęcia. Mówię że chcemy czy nie, jako UDS będziemy brali udział w tym bajzlu, bo przyzwolenie polityczne jest na obecny stan rzeczy. Bierze się to stąd że takiego obrazu SKP i badań oczekują obywatele . Właściciele samochodów chcą jechać na SKP po pieczątke, która wpadnie do DR bez problemu, właściciele nie chcą remontować samochodów a chcą przegląd. Skoro tak chce klient, to przedsiębiorca dostosowuje swój biznes pod klienta żeby czerpać maksimum zysku. My przy okazji jesteśmy w to wciągnięci. To jakby otworzyć sklep i nie sprzedawać w nim rzeczy zrobionych w Chinach bo ludzie tam pracują niewolniczo. Twój konkurent nawiezie koszulek z Chin po 10zł, i to Ty zamkniesz biznes i będziesz w plecy a nie On.

Póki świadomość i mentalność użytkownika pojazdu się nie zmieni, to oczekiwał będzie obywatel łatwej pieczątki. SKP mu to zapewni albo rękami Twoimi, albo Twojego kolegi.

  • Polub 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

Więc czy tej bańki nie można było zainwestować w 15-20 budek z kebabami?

No nie, przecież trzeba by tylu niewolników zatrudnić, kłopot niemały, a tak 1 skp jeden pracuś wystarczy. Dzisiejsza rozmowa z moim pryncypałem oraz powyższe wpisy świadczą, że ci co powinni być zainteresowani nie są bo wiedzą, że nic się nie zmieni, jedynymi którzy napędzają temat są diagności, a ci z kolei nic nie mogą. Kwadratura koła. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wszedłem na jakieś forum motocyklowe i zacząłem czytać o Jawkach które fabrycznie nie miały numery nabitego na ramie. Stwierdzenia "diagnosta de**l" " jakiś niedouk"  "nadgorliwy buc" itd są w każdym poście. W dodatku właściciele tych pojazdów jawnie się chwalą że noszą dowód sam na SKP i każdy klepał nagle jeden nie chce. Że nabijają numery w garażu itd itd. Później dzwoni mi klient na SKP czy mu zrobie bez numeru bo na forum pisali to i tamo. W końcu nie wytrzymałem i mówię że gó**o mnie obchodzi forum internetowe jakichś podlotków i jak chce to niech napisze do kogoś z forum o badanie. Diagnosta ma do stosowania przepisy a nie jakieś herezje z forum, gdzie jesteśmy nazywani debilami, robimy problemy, pod górkę, na złość itd itp

  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badania techniczne w Polsce robią się coraz bardziej śmieszne i niepotrzebne:) klient wie lepiej co się dzieje z autem i co powinno działać i co jest mu potrzebne a co nie:D a najlepsze w tym jest to że diagności ich w tych przekonaniach utwierdzają a jak któryś przypadkiem trafi na uczciwego diagnostę to zdziwiony i oburzony że pieczątki nie dostał 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafi90 napisał:

Kiedyś wszedłem na jakieś forum motocyklowe

Przestałem czytać takie wpisy. Albo wrzucam co lepsze riposty dla śmiechu. To samo na grupach złomiarzy samochodowych czy zabydkowców. Osłona zarzygana olejem, że tunel tymże cały zakonserwowany, a towarzystwo jedzie po diagnoście jak po burym psie. Najgorsze jest to, że nie widząc pojazdu na oczy, tylko zdjęcia, nawet diagnosta, którego znam pisał, że to nie wyciek. Witki opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nesiasps napisał:

zatrudnienia członka rodziny jako diagnosty we własnej firmie zapewne nie zwiększa bezpieczeństwa na polskich drogach

Obawiam się że masz rację, nie w naszym kraju, mieszkałem niegdyś w UK i tam była na placu stacja prywatna, robili badania uczciwie, mieli klientów na zapisy, niczego nie dało się zamataczyć z nimi :D nie było takiej opcji,  moim zdaniem to kwestia naszej polskości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, markes30 napisał:

zwolnili

I chłop pójdzie do normalnego zakładu gdzie nie płacą pod stołem i nie będzie słuchał ciągłego narzekania właściciela.

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już 2 lata nie bierzemy udzialu w takich akcjach, nie ma podwyżek to nie ma udziału,  możemy wziąść udział jak policja zapłacić i później już nie proponują 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę przyłożyć rękę do szkolenia policjantów i podniesienia ich sprawności, aby sami mogli to robić - czyli kontrolować . bo mają przecież ku temu kwalifikacje i sprzęt. Tak jak im, również nam formalnie niczego prócz ciśnienia w ogumieniu regulować nie wolno. A i to zagłębiając się w unijne dyrektywy to do wartości nie przekraczającej 3,5 bar. Mogę też pokazać im też jak zidentyfikować pojazdy z zamontowanymi źródłami światła bez homologacji, wskazać pojazdy w, których należy sprawdzić w szybach % przepuszczalności światła oraz pojazdy z dwurzędowymi TR zamontowanymi z przodu. Mogę też pokazać im jak za pomocą autka z aliexpres z kamerą łączącą się ze smartfonem wykryć pojazdy, z których cieknie olej albo motocykle pozbawione obowiązkowego światła odblaskowego barwy czerwonej i przekraczające normy hałasu. Jak sobie z tym dadzą radę to myślę, że pojazdów mających światła wymagające regulacji ubędzie zdecydowanie więcej niż w wyniku takiej sezonowej akcji regulowania. 

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

aby sami mogli to robić - czyli kontrolować

O to chodzi. Mogliby sami kontrolować, wiem że cel jest szczytny, ale to kolejna rzecz darmowa gdy stacje jadą na oparach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Vercyngetoryks napisał:

aby sami mogli to robić - czyli kontrolować . bo mają przecież ku temu kwalifikacje i sprzęt. 

Ta na pewno, dla nich to też 

 

3 minuty temu, Solaris napisał:

kolejna rzecz darmowa

Dlatego jest jak jest. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 13:22, wolf napisał:

Rozpoczęły się wysyłki pism odnośnie akcji Policji i SKP dotyczącą sprawdzania świateł. W ramach protestu proponuję nie przystępować...

 

Jak nie przystąpisz to chętni klienci postrzegać Cię będą jako "nieżyciowego"... ja mam lepszy pomysł. W odpowiedzi na zapytanie/pismo o akcji poprosić o refundowanie każdego takiego sprawdzenia/regulacji. Cennik jest jaki jest więc nie będą musieli dużo na to wydawać. Mimo to podejrzewam że wszyscy wiemy jaka byłaby odpowiedź zwrotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2023 o 09:28, markes30 napisał:

Znowu mi kolegę diagnostę zwolnili. Niestety bez podwyżek cen badań najlepsi odpadają !!!

a u mnie nowa skp. powstaje, a maja ich już chyba ze cztery i do badania prezent średnio ok 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.