Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, rurek777 napisał:

do badania prezent średnio ok 20 zł.

Znaczy no widać, że przy obecnym cenniku nawet po dodaniu gratisu za " dwie dyszki"  nadal się opłaca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fuks napisał:

Jak nie przystąpisz to chętni klienci postrzegać Cię będą jako "nieżyciowego"... ja mam lepszy pomysł. W odpowiedzi na zapytanie/pismo o akcji poprosić o refundowanie każdego takiego sprawdzenia/regulacji. Cennik jest jaki jest więc nie będą musieli dużo na to wydawać. Mimo to podejrzewam że wszyscy wiemy jaka byłaby odpowiedź zwrotna...

Nieżyciowe to jest cennik. A my nie musimy się przecież przymilać za wszelką cenę. I znowu nie ma jedności - jak i w proteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 14:41, Solaris napisał:

Do akcji mogą przystąpić ci co nie chcą podwyżek cen badań

Albo ci, którym zależy też na bezpieczeństwie ruchu, a nie tylko na podwyżce cennika (czyli tylko na kasie) B|

Bo jak to mawiał pewien trener "Kasa Misiu, kasa" ... 

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam cały rok za darmo do ludzi się uśmiecham, żeby to samo robili jak mijam się z nimi w sklepie wózkami. Sporo ludzi widząc plakat informujacy o tym, że od 2004 roku stawka za BT nie zmieniła się wyraża zdziwienie i dezaprobatę słowami jak to jest możliwe - to jakieś straszne draństwo? Informuję ich, że to jest cena minimalna - czyli, że BT nie można wykonać za kwotę mniejszą - jeśli tylko szczerze uważają, że kwota jest nieadekwatna to nikt nie będzie ich pohamowywał w przypadku gdy zechcą wnieść w kasie opłatę wyższą tak jak zdarza im się zrobić gdy np płacą kelnerowi - od kilku lat nikt jeszcze tego nie uczynił. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

kelnerowi

Ja mam wyrąbane na ich napiwki, za 20 zł nawet auta nie zatankuję, jakby który 100 na górkę zostawił to inaczej się widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, krzysieknowak napisał:

za ;obowiązkowe;ustawienie świateł,znam takie stacje.

Za co ? 😅

7 godzin temu, DURP napisał:

Tymczasem fajne chłopaki:
1. Bierze 20zł od 20 klientów dziennie.
2. Żyje jak król i w du**e ma wszystko.

 

Wiesz no jak pójdziesz do hydraulika, elektryka czy innego fachowca to za 20zł nawet gadał z Tobą nie będzie, nie mówiąc o jakiekolwiek robocie. Więc ja  np całkowicie rozumiem że kasują za sprawdzenie, ustawienie itd. SKP to nie czerwony krzyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co to oficjalnie klientowi mówią, że albo dopłaci albo samochód nie przechodzi pozytywnie bez znaczenia czy kartą czy gotówką płaci, a nawet do bankomatu potrafią gonić jak klient przy sobie na dopłacenie nie posiada
A skąd wiem nie powiem

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzysieknowak napisał:

Kasują każdego klienta i jest to oczywiście bez paragonu.I co tu rozumieć?20 aut x 20zł=400zł dziennie do pensji dochodzi.I żyje jak król.

Do czasu aż, nosił wilk ...

Wtedy z króla będzie błazen patologi socjalnej.

 

Więc ja nie zazdroszczę mu, nie będę wyliczał, i nie mam też zamiaru naśladować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zł ja kasuje 50 zł za ustawienie świateł za 20 dychy to niech klienci sami sobie ustawiają.

20 zł to biorę za sprawdzenie ciśnienia w kołach.

szanujmy się panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pitermlody napisał:

20 zł ja kasuje 50 zł za ustawienie świateł za 20 dychy to niech klienci sami sobie ustawiają.

Jako właściciel możesz sobie tak wymyślić i stosować.  

 

20 godzin temu, pitermlody napisał:

szanujmy się panowie

kuba, to do diagnostów, czy właścicieli się odnosi ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 20:03, pitermlody napisał:

ja kasuje 50 zł za ustawienie świateł za 20 dychy to niech klienci sami sobie ustawiają.

20 zł to biorę za sprawdzenie ciśnienia w kołach.

Gdybyś tak zsumował wszystkie czynności, to ciekawe ile by OBT kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

Gdybyś tak zsumował wszystkie czynności

Zapytaj się w byle jakim ASO ile biorą za sprawdzenie auta przy podobnym zakresie czynności jak na OBT. 300zł od @Rafi90 byłoby zdecydowanie za mało.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, radekd2 napisał:

Zapytaj się w byle jakim ASO ile biorą za sprawdzenie auta

To akurat wiem, boi tak się składa, że pracuję w ASO.

20 lat temu gdy OBT kosztowało 82 zł roboczogodzina w ASO kosztowała 80 zł, gdy OBT zdrożało do 98 zł to ASO życzyło sobie 100 zł/h. Obecnie stawka w najtańszym ASO w Lublinie wynosi 220 zł netto a średnia stawka oscyluje w granicach 300 zł.

Czy zatem OBT powinno kosztować 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

średnia stawka oscyluje w granicach 300 zł.

Czyli stawka 50zł za 10 min roboty.
Na wielu SKP również jest taka stawka :) 
Myślę, że dalsze wyliczenia są zbędne :) 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

średnia stawka oscyluje w granicach 300 zł.

Z lektury forum wynika, iż średni czas OBT wynosi 20 minut. Czyli w przeliczeniu do roboczogodziny ASO 100zł.  😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.