Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2023 o 18:05, pitermlody napisał:

dalej nie zmieniam zdania że ta banda nierobów nazywanych nauczycielami to powinna zarabiać nie więcej jak najniższa krajowa pół roku mają wolnego a jak łaskawie są w szkole to góra od 8 do 12 i do domu banda nierobów i darmozjadów.

A Ja nie zmieniam zdania że dla takich jak Ty aborcja powinna być do 60 roku życia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nadchodząca nowa wraz z marszałkiem deklaruje że każdy projekt obywatelski będzie głosowany w sejmie. No to może wszystkie organizacje, właściciele stacji, diagności, zdziwieni klienci zbiorą razem 100 tys. podpisów i wprowadzą pod głosowanie do sejmu projekt ustawy waloryzującej opłaty za badania techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to jakaś droga skoro minister nawet o tym nie pomyśli. Dodatkowo do ustawy można wrzucić coroczną waloryzację o wskaźnik inflacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I  jeszcze z 2000+(a może więcej?) miesięcznie, i zapomnieć o zmianie w systemie badań (bo komu to potrzebne), żeby zadowolić @pitermlody i jemu podobnie rozumujących. 🤣

 

Tak łatwo i prosto temat załatwiony i po co było tyle stron zapisywać na forum 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co bedą rządzić też już byli i mogli podnieść ceny za badania a jednak do tej pory każda opcja polityczna to olała.

Więc czy to ustawa, czy rozporządzenie, jak nie będą chcieli podnieść cen to nie podniosą.

Przez pierwsze 2 lata raczej mają inne sprawy na głowie, będą rozliczać poprzedników 😀, komisje śledcze

Temat podwyżki cen badań jest daleko daleko pod względem spraw ważnych niestety

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zbitur napisał:

Zagraniczny cennik jest wyższy!

Znaczy się niemiecki. :giggle: Ale tam po pierwszych 3 latach następne chyba co 2 lata. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyle było szkoleń i zachodu, petycje do Premiera i proponowanie cennika za BT, że zdjęcia będą bryły pojazdu i diagnosta zostanie fotografem 🤣

Kilka razy jeździłem na szkolenia organizowane przez PISKP i SITK Krosno, zwracałem im uwagę aby szkolenia przeprowadzali po wejściu w życie zmian a nie jak są to tylko projekty. Projekty do kosza a kasa za szkolenie zgarnięta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Galaxy_13 napisał:

zwracałem im uwagę aby szkolenia przeprowadzali po wejściu w życie zmian a

Chciałeś, żeby głodni dobrowolnie odeszli od koryta ... :?: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacdiag napisał:

głodni

Spokojnie, szkolenia są potrzebne i swoje zarobią, ale informacje podawane nam powinny już obowiązywać lub ustawowo wiemy, że wejdą w życie. Ale nie odbiegajmy od tematu: myślę, że cennik zostanie zmieniony i głowa do góry Panie i Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby czekali na zmianę przepisów to by nie mieli o czym gadać na szkoleniach bo o zmianach PORD już się gada od paru lat i ludzie to łykają jak pelikany😀 a na razie nic się nie zmieniło

Cennik według mnie nie drgnie przez pierwsze 2 lata nowej władzy bo to nie jest ważny temat dla rządzących

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markes30 szybki jesteś, mi wystarczyły 2 lata, żeby dość do wniosku, że szybko (jeżeli w ogóle) cokolwiek się w tym bagnie zwanym polskim systemem BT zmieni.

Bardzo się cieszę, że w porę podjąłem właściwą decyzję. Pomijając kwestię finansowe w pierszym okresie, to opuszczenie SKP było dla mnie progresem pod każdym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 28.11.2023 o 13:49, cezary napisał:

Znaczy się niemiecki... Ale tam po pierwszych 3 latach następne chyba co 2 lata

Takie pytanie co do powyższego ... ktoś się orientuje jaka jest tam dopłata do badania pojazdu z instalacją gazową ?

Chciałem zweryfikować informację od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie wie ... klient powiedział, że dopłata wynosi 6 euro (słownie - sześć) za instalację gazową w pojeździe, i nie wpływa to na skrócenie terminów badań, jak u nas na coroczne. więc jest 3-2-2

 

Tak dla tych, co chętnie podają za przykład, ile to się płaci za badania w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze pytanie co niemiecki diagnosta sprawdza za te 6 euro?

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cezary napisał:

140 euro/2 lata, czyli ok 600 zł

koszty życia podobne... a że zarobki mają wyższe to tylko chwalić ich pryncypałów 

a my nie chcemy być tak pazerni i starczy - 200 pln / rok -cena by była uczciwa.

jeszcze do tego  dobra praktyka z Itali  "Dla pojazdów o masie maksymalnej do 3,5 tony okresowe badanie techniczne nie może trwać krócej niż dwadzieścia minut, wymóg ten jest egzekwowany w ten sposób, że nie można zapisać kolejnego badania przed upływem tego czasu. Jest to jedno z narzędzi służących dyscyplinowaniu i utrzymaniu właściwej jakości wykonywanych badań.

PS . do badania z gazem tam nie dopłacają i nie interesuje ich nic poza ważnym badaniem zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140e - niemiec pobierający minimalną krajową musi pracowac ok 14 godzin by odłożyć na przegląd, u nas 4 godziny...

a zapis we włoskich przepisach o czasie trwania badania wprowadzić u nas, jestem za.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.