Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt 40 tysięcy na pewno spowoduje, żew właściciel OSKP na której pracuje zamknie stacje. Drugi rok z rzędu dokłada do nas z warsztatu. W tym roku dostaliśmy zmniejszenie zatrudnienia na 1/2 etatu. Także czas się żegnać z ukochanym zawodem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Certus lub jakiś pośrednik dostanie zlecenie na 6000 dymomierzy za 40tys i za 240 mln na koszt podatnika wymieni sprzęt - dla dobra podatnika oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rurek777 napisał:

na skp. pojawi się kolejny nie używany gadżet

Teraz mając dymomierz, który w tej metodzie swobodnego przyspieszania słabo sprawdza się dla Euro 5 i Euro 6 to nie dziwię się że nie chcą diagności używać, ale mając miernik cząstek stałych gdzie jasno powie czy jest filtr i czy działa poprawnie to głupio by było nie używać. Zwłaszcza że z każdym dniem coraz więcej Dieslów będzie Euro 5 i 6 a coraz mniej tych starszych gdzie dobrze sprawdza się dymomierz 

Edytowane przez Solaris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, markes30 napisał:

I ponad połowa pojazdów prawie nowych, badanych po 1-4 latach nie przechodzą pozytywnie badań zadymienia. 

No nie wiem. Mam całkiem inny obraz zadymienia w pojazdach do czterech, pięciu lat. Z tymi [0,5 k] na tabliczce najmniejszego problemu nie ma.

Ale to jako ciekawostka. Co do zadymienia, zaiste, jest gdzieś inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solaris napisał:

to głupio by było nie używać.

Proszę Cię.... na obecną chwilę rozkręcenie benzyny do 2500-3000 obr/min nie jest tak "bolesne" jak kręcenie diesla do odcięcia, a i tak widok takiego urządzenia w użyciu jest równie rzadki co i dymomierza. Więc nie łudź się, że nagle ktoś zacznie używać miernika cząstek stałych. 

Dopóki wyniki pomiarów nie będą na wydruku z urządzenia to za dużo się nie zmieni i można wprowadzać setki nowych urządzeń. 
Przypomnę tylko, że "jutubowi" znaFcy tematów grzmią, że zostanie wprowadzony pomiar spalin w dieslu... ten sam pomiar (może trochę w innej odsłonie) który jest obowiązkowy od ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

W naszym kraju jest raczej tendencja do dalszego obniżania poziomu badań przez brak waloryzacji 

I ty rzeczywiście wierzysz, że po waloryzacji cennika, wzrośnie poziom badań ? 

I nie mam zamiaru dochodzić czy to naiwność czy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dociera coraz bardziej, że im większa będzie podwyżka cennika, tym mniej mi skapnie.

4 godziny temu, markes30 napisał:

Koszt 40 tysięcy na pewno spowoduje, żew właściciel OSKP na której pracuje zamknie stacje. Drugi rok z rzędu dokłada do nas z warsztatu. W tym roku dostaliśmy zmniejszenie zatrudnienia na 1/2 etatu. Także czas się żegnać z ukochanym zawodem....

I to jest rozsądne podejście. Spadam jak mi się pali grunt pod nogami. Nie pierwsza i nie ostatnia grupa zawodowa (branża), która została zaorana. Popatrzcie co się stało z listonoszami po przymuszeniu emerytów i rencistów do założenia kont bankowych. No przestali świadczenia roznosić. Zawód z powodu braku "końcówki dla dla pana" przestał być opłacalny. Teraz kolejna grupa pomału może się zwijać. Bo co konwojenci będę transportować jak zostanie wprowadzony nakaz płatności tylko kartami. Gotówka w dużych ilościach zniknie z rynku. Także szukać grubo płatnej roboty. Bo dobrze to już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Paprock napisał:

Wy wiecie jaki jest spokój na stacji, która używa dymomierza.

Ostatni mój przykład. Przyjeżdża klient na badanie tech. i zadaje pytanie: bada pan spaliny? Odpowiadam mu, że jest to jedno z podstawowych  badań na PT na co obruszony klient informuje mnie cyt. dobra, jadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomekkk napisał:

na co obruszony klient informuje mnie cyt. dobra, jadę dalej.

A najgorze jest to, że nic z tym "jadę dalej" nie robimy. Biję się w pierś, że pomimo wiedzy gdzie, kto i co, to siedzę cicho. To milczenie, to też przyczyna do patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, duża większość ponad 60 procent za podwyżką, jedni na 246 zł a inni za mniejszą ale też podwyżka. Zsumuj odpowiedzi A i B

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież prawie nikt z klientów nie będzie z podwyżką, ceny dla siebie. Ankieta na poziomie ostatniego referendum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz że tu sami właściciele stacji głosowali którzy chcą dla siebie? Ankieta ogólnodostępna, każdy mógł głosować i chcą podwyżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy o tym mówią, to pewno w końcu się doczekamy - 246 to dobra cena - wypłata x 2 i wojna o diagnostę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dominik_z napisał:

Przypomnę tylko, że "jutubowi" znaFcy tematów grzmią, że zostanie wprowadzony pomiar spalin w dieslu

Nie, że zostanie wprowadzony pomiar spalin, tylko będzie trzeba zmienić jego kształt poprzez wprowadzenie licznika cząstek. Będę bronił Pawła Rygasa, bo jako jeden z nielicznych dba o rzetelność swojego przekazu, zarówno na YT, jak i w Interii.

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rurek777 napisał:

a w tej wojnie to o co chodzi

no jak o co? wiadomo

od dzisiaj już proponuję zacząć "męczenie materiału" tym zagadnieniem swoich pryncypałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paprock napisał:

 

 Gotówka w dużych ilościach zniknie z rynku.

Myślę że nie do końca bo Ci na górze dalej będą jej potrzebować żeby kraść i dawać łapówki. Nie da się tego robić przelewami. Myślisz że czemu w domach europosłów 2 lata temu poznajdowano walizki z setkami tysięcy euro, a nie hasła do kont za granicą. Liczby w banku to tylko cyferki i oni dobrze o tym wiedzą.

Zresztą jeśli ta cywilizacja nie będzie potrafiła  obronić prawa do wolnego wydawania pieniędzy na co chcą i jak chcą, to za 10 lat możemy założyć liść na du**ę, łańcuch do nogi i pomalować się na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.