Skocz do zawartości

Nowe rozporzadzenie Dz.U pozycja 2066 zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu badań technicznych


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze. Nadzór nadzorem, zamotane przepisy przepisami. Pytanie: jakie badanie można wykonać nie dysponując pokwitowaniem, a mając dane w cepiku podane.

Piję do tego, co ktoś wspomniał, że podobno organom nie chce się kwitów wypisywać. Co, lecieć po całości z każdym badaniem? A jak dowód za opony zatrzymany, albo za lusterko urwane, albo za odprysk na szybie i nigdzie to nie jest odnotowane. Wszystko do jednego wora za 94 złote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja i tak nie potrafi określić na jakie badanie kieruje. W rubryce wpisują na odwal się - jak wyżej , albo puste miejsce zostawiają. 

Tak jakbyś pokwitowania nie miał bo musisz się domyślać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

... organom nie chce się kwitów wypisywać. Co, lecieć po całości z każdym badaniem? A jak dowód za opony zatrzymany, albo za lusterko urwane, albo za odprysk na szybie i nigdzie to nie jest odnotowane. Wszystko do jednego wora za 94 złote?

Wtedy robię tak jak piszesz. Badanie po całości, bo skąd mam wiedzieć co znaczy PZB jak nic więcej nie piszę. Może być zbita szyba albo gleba w drzewo

Do badania po skierowaniu tak czy siak nie podchodzę bez pokwitowania. Powiedzmy że za brak badań to raczej dość jasna sprawa, ale w innych wypadkach jak klient kryje pokwitowanie to brama się nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie tyle że ukrywa pokwitowanie ale sytuacja coraz częściej spotykana że policja w ogóle nie wystawiła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, jeszcze się nie spotkałem, żeby pokwitowania nie było! Już nie róbcie z policji nierobów, co to pokwitowań nie piszą. Jak piszą, tak piszą, ale piszą. To jest ustawowy obowiązek! Już prędzej uwierzę, że badanie bez pokwitowania przechodzi na stacji kontroli. Z tych samych powodów przechodzi, co wiele sprawek przechodzi.:silent:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Solaris napisał:

coraz częściej spotykana

Rzeczywiście od około pół roku jest fala braku pokwitowania, ale to fala cwaniaków, bo jak się przyciśnie to pokwitowanie zawsze się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że mają obowiązek jak nie wystawili, coraz częściej spotykany przypadek i nadzór sam o tym mówi.

A zmieniony paragraf daje możliwości identyfikacji pojazdu w przypadkach zatrzymanego dowodu także przez organ kontroli ruchu

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie trafiłem na brak pokwitowania z winy policjanta, zawsze to  klient myślał że jest bystrzejszy niż "system" i najczęściej pokwitowania się cudownie znajdowały. Zresztą w cepie jest zawsze wpisany numer można dać klientowi i za niewielką opłatą wystawiają nowe na komendzie. Policja się wycwaniła albo widocznie dużo było takich spraw skoro zaczęli brać opłatę za to. Dwa czy trzy razy w okolicy ktoś klepnął bez pokwitowania kolesiowi którego ja pogoniłem ale to normalka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Solaris napisał:

Co z tego że mają obowiązek jak nie wystawili, coraz częściej spotykany przypadek i nadzór sam o tym mówi.

Solaris, sorry, ale patrz wyżej. Jednak większość twierdzi, że te kwity się odczarowują, a tylko tobie hokus-pokus i nie ma, nie wychodzi.

Bądź uprzejmy nie cisnąć tej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje fakty kończą się tam, gdzie zaczynają nasze.

I wyjaśnij uprzejmie fakt, jak sobie radziłeś bez okazywania pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Tak jak każdy sobie radził w większości przypadków bo tylko z 10 procent pokwitowań jest wystawionych zgodnie ze sztuką. A w reszcie przypadków idą na łatwizne i musimy się domyslać jakie badanie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Solaris napisał:

Co z tego że mają obowiązek jak nie wystawili

Nie spotkałem się by pokwitowania nie wystawiono. Być może się spotkam.

Więc po co pisać o czymś jako codzienności, skoro na razie jeden od pługa oderwany, do policji przeniesiony, nie wystawia PP, bo pisać nie umie ?

Mało tu na forum takich, co po naszemu pisać nie umieją. A norma to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja taka gapa, że nie radziłem sobie bez pokwitowania. 

Może jakbyś odmówił wykonania badania bez stosownych dokumentów, to miałbyś to szczęście się przekonać, że one jednak się odnajdują, a tak... Napisałeś, co napisałeś. No i kto to jest "każdy"?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak sobie radziłeś w przypadkach gdy zgadywałeś jakie badanie masz wykonać bo z pokwitowania nie wynikało. Nie mów, że trafiasz na same super wystawione i nie musiałeś nic się domyślać

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu...

wystawiają te pokwitowania, czy nie, skoro masz problem z rozczytaniem jego ?

Czy tylko nie wpisują na jakie badanie kierują, bo dla mnie to jednak duża różnica ...

W sumie też bym miał problem z rozczytaniem pokwitowania, którego nie ma

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris! Krótko i na temat! Robiłeś badania bez pokwitowń, czy nie? Nie mydlij mi oczu co w nich było naskrobane, bądź nie. Chodzi o sam FAKT przedstawienia do badania PO-KWI-TO-WA-NIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Solaris napisał:

Sam wiesz,

Nie wiem, bo jest odwrotnie ...  rzadko się zdarza bez opisu na jakie badania kierują, czy tez bez opisu usterek (kody z naszej tabeli). A jak już się zdarzy bez wpisu na jakie badanie, to jest wypisany powód zatrzymania DR, i na jego podstawie robię badanie

 

I nie ma co więcej teoretyzować, co tam tobie się wydaje

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem znajomego kiedyś z OKRD, mówi że zawsze muszą wystawić, i nie ma możliwości żeby nie było bo wszystko jest raportowane, a oni też muszą mieć kopię gdyby sobie ktoś życzył w razie W. Zawsze wymagam, poza brak obt, ale jak jest to zerknę. Pokserowane też mam na czarną godzinę (wiem wiem RODO) . Jeśli niedokładnie wypisane to jadę po całości nawet się nie pytam. Jeśli usterki są wymienione to kasuję za usterki. Sztuki tu wielkiej nie ma. A co do paragrafu odnośnie badania "na cep" to według mnie ( podobno tak mówiono na konsultacjach) że autor miał na myśli zatrzymanie papierowego DR przez SKP, czyli wtedy kiedy to zatrzymanie nie jest potwierdzone odpowiednim POKWITOWANIEM (nie zaświadczeniem z BT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub co próbujesz wylansować (miało być do mojego powyższego postu - jako kontynacja) ale nei dopisało

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś zapytać ustawodawcy, jakie badania masz wykonywać.

 

Ja bez PP nie robię i problemu nie mam z rozczytaniem, czy też "niemaniem" przez właściciela, niby nie wydanego pokwitowania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiem jakie to bym zrobił powypadkowe a nie za usterkę. Tu akurat trafił się brak badań.

Chodzi o sam fakt, że w rozporządzeniu zapisali identyfikację przy zatrzymanym dowodzie na podstawie CEP a nie że tylko jak zatrzymany przez SKP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie jak pojazdy lesingowe ...

Wcześniej leasing zatrzymywał sobie KP pojazdu, teraz wielu zatrzymuje DR, i taki chłopek roztropek, czyli uzytkownik wierzy , że skoro bez DR można jeżdzić, to i badanie się wykona bez niego. Skoro mu tak naopowiadali.

A ile przy takiej odmowie wykonania badania oburzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.