Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla wszystkich diagnostów - jestem ukarany


ArekNJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    17

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

  • markes30

    15

  • andy68

    10

wk zawsze informuje wcześniej o kontroli :-?
Zapewniam cię że nie zawsze. U nas kontrole WK są niezapowiedziane i trwają min. 6godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że nie zawsze
U mnie tez nie bylo info o kontroli, ale teraz juz musza informowac( od 7 marca obowiazuje nowelizacja ustawy o swobodzie dzial. gosp.). W ubieglym tygodniu otrzymalismy piekna informacje :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza

Nawet powiem więcej powinni mieć ze sobą pismo które upoważnia ich do kontroli. Bo przecież do kontroli upoważniony jest np: starosta ale przecież on nie będzie naginał po kontrolach także wyznacza osoby które są upoważnione do kontroli :) no i na to muszą mieć upoważnienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?,muszą informować?

 

Zmiany w zasadach kontroli przedsiębiorcy

7 marca 2009 weszła w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.), która wprowadziła m.in. zmiany w zasadach kontroli przedsiębiorcy oraz nowy wzór książki kontroli przedsiębiorcy.

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadziła wiele korzystnych dla przedsiębiorców zmian. Przede wszystkim zwiększono prawa przysługujące przedsiębiorcom w związku z przeprowadzaną u nich kontrolą. Dla najmniejszych firm znacznie skrócono limit czasu kontroli w roku. Przykładowo - mikroprzedsiębiorca może być kontrolowany tylko 12 dni roboczych (poprzednio mógł być kontrolowany przez 4 tygodnie). Tak krótki czas kontroli w roku dotyczy przedsiębiorców, którzy co najmniej w jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniali średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnęli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekraczający równowartości w złotych 2 milionów lub sumy aktywów ich bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.

Według nowych przepisów kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o takim zamiarze. Jeżeli kontrola nie zostanie wszczęta w terminie 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, potrzebne jest ponowne zawiadomienie. Na wniosek przedsiębiorcy kontrola może być wszczęta przed upływem wspomnianych 7 dni. Organ kontroli nie ma obowiązku zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli tylko w określonych przypadkach wymienionych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej np. gdy przeprowadzenie kontroli jest uzasadnione bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia lub środowiska naturalnego lub przeprowadzenie kontroli jest niezbędne dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego lub zabezpieczenia dowodów jego popełnienia

Po zmianach, obowiązek zawiadamiania przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli rozszerzono na wszelkie kontrole innego rodzaju przeprowadzane na podstawie przepisów innych ustaw niż Ordynacja podatkowa. Po nowelizacji pewne już jest, że kontrola skarbowa powinna się mieścić w limitach czasu kontroli przewidzianych w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Dowody pozyskane w czasie bezprawnej kontroli nie mogą już stanowić podstawy odpowiedzialności przedsiębiorcy.

Zmiany w ustawie powodują także taki skutek, że nieobecność przedsiębiorcy w firmie, a także nieobecność pracownika wyznaczonego do reprezentowania przedsiębiorcy w trakcie kontroli nie wstrzymuje już czynności kontrolnych (art. 79a ust. 9 ustawy). Nowa regulacja nie pozwala blokować czynności kontrolnych przez celową nieobecność kontrolowanego i nie wyznaczenie przez niego osoby go reprezentującej lub nie udzielenie odpowiednich pełnomocnictw pracownikom.

Czynności kontrolne powinny być przeprowadzane w sposób sprawny i możliwie nie zakłócający funkcjonowania kontrolowanego przedsiębiorcy. To zasada zapisana w ustawie w nowym art. 80b. W przypadku gdy przedsiębiorca wskaże na piśmie, że przeprowadzane czynności zakłócają w sposób istotny działalność gospodarczą przedsiębiorcy, organ kontroli ma obowiązek uzasadnić konieczność podjęcia takich czynności w protokole kontroli.

Przedsiębiorcy, który poniósł szkodę na skutek przeprowadzenia czynności kontrolnych z naruszeniem przepisów prawa w zakresie kontroli działalności gospodarczej, przysługuje odszkodowanie. Dochodzenie takiego roszczenia następuje na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach, takich np. jak Kodeks cywilny (art. 77 ust. 4 i 5 ustawy).

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, wpisy w książce kontroli będą obejmowały:

1) oznaczenie organu kontroli;

2) oznaczenie upoważnienia do kontroli;

3) zakres przedmiotowy przeprowadzonej kontroli;

4) daty podjęcia i zakończenia kontroli;

5) zalecenia pokontrolne oraz określenie zastosowanych środków pokontrolnych;

6) uzasadnienie braku zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli;

7) uzasadnienie wszczęcia kontroli, o której mowa w art. 79a ust. 2;

8) uzasadnienie zastosowanych wyjątków, o których mowa w art. 79, 80, 82 i 83;

9) uzasadnienie przedłużenia czasu trwania kontroli, o którym mowa w art. 83 ust. 3 i 3a;

10) uzasadnienie czasu trwania przerwy, o której mowa w art. 83a ust. 3.

Do tej pory katalog wpisów kończył się na nr 5, zatem wpisy od nr 6 do 10 są nowe i należy mieć je na uwadze.

Dodatkowo wspomniana nowelizacja wprowadza także możliwość prowadzenia książki kontroli w formie elektronicznej. Domniemywa się, że dane zawarte w książce kontroli prowadzonej w formie elektronicznej znajdują potwierdzenie w dokumentach przechowywanych przez przedsiębiorcę

 

[ Dodano: 08-04-2009, 10:52 ]

Nielegalne stacje wbiły lewe pieczątki 185 tys. aut

 

 

DOPUŚCIŁY DO RUCHU 185 TYS. SAMOCHODÓW

Nielegalne stacje wbiły lewe pieczątki 185 tys. aut

Wstrząsający raport NIK. W co drugim powiecie działały nielegalne stacje kontroli pojazdów. Funkcjonowały bez koniecznych dokumentów, a pracowały w nich np. osoby karane albo bez uprawnień. W 75 proc. badanych powiatów i miast funkcjonowały stacje kontroli, które działały na stałe lub przez pewien czas bez podstawowego dokumentu wymaganego przez prawo: poświadczenia wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny. Dokument ten potwierdza, że stacja kontroli ma właściwe wyposażenie i warunki do wykonywania badań. Tylko w Warszawie, w latach 2006 – 2008, działały, bez wymaganego prawem poświadczenia, 24 stacje kontroli (ponad 30 proc. z ogółu istniejących!), które wykonały w tym czasie ponad 37 tysięcy badań diagnostycznych.

 

Jak ustalili kontrolerzy NIK, nielegalnie działające stacje kontroli pojazdów (SKP) dopuściły do ruchu ponad 185 tysięcy samochodów i zarobiły pojazdów blisko 19 milionów złotych

 

W stacjach kontroli szaleje korupcja?

 

W 30 proc. badanych powiatów starostowie nadawali uprawnienia diagnostom z naruszeniem prawa. Kandydaci na diagnostów nie spełniali wymagań ustawowych, takich jak przeszkolenie i praktyka. Jak zaznaczyli kontrolerzy NIK, proces nadawania i cofania uprawnień diagnostom może być korupcjogenny.

 

Korupcja może również występować w czasie kontroli. Kontrole te w ponad 1/4 zbadanych powiatów prowadzone były bardzo powierzchownie i nie obejmowały kluczowych zagadnień związanych z dopuszczaniem pojazdów do ruchu.

 

 

http://www.tvn24.pl/-1,1594684,0,1,nielegalne-stacje-wbily-lewe-pieczatki-185-tys-aut,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Podziwiam diagnostę,ale to na własne życzenie i jeszcze młodego wciągnęli, ręce opadają :shock:

 

[ Dodano: 17-10-2009, 11:47 ]

Nie doczytałem, to młody dwóch starych wrobił. :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam diagnostę,ale to na własne życzenie i jeszcze młodego wciągnęli, ręce opadają :shock:

 

[ Dodano: 17-10-2009, 11:47 ]

Nie doczytałem, to młody dwóch starych wrobił. :nook

 

Młody siebie też wrobił 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dlatego panowie nie dajmy sie...

 

-naciskom

-błaganiom

-obietnicom

-groźbom

 

bez względu na to z której strony pochodzą

pracujmy rzetelnie, szanujmy sie i myślmy...

 

 

Panowie nikt nie moze Cie zmusic do potwierdzenia nieprawdy!!!!

Czas skonczcy robic BT DR a nie pojazdów.

Nasz SKP przed wykonaniem BT pobiera opłate za BT i nie mam problemow z N

CBS kontroluje SKP i nawet nie wiesz kiedy jestes objety taka opieką.Wiem bo byłam juz kilka razy tak oceniany a wiem bo zaraz Wk prosi o Rejestr z jakiegos okresu .

Dam jedna rade dbajacym kolegom o finanse firmy asam jestem Włascicielem i diagnosta jest to zasada RWD- Ratuj Własną DU ....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie moze Cie zmusic do potwierdzenia nieprawdy!!!!

Tak slowa i tylko slowa...!!!!

Podejrzewam ze w takich przypadkach nikt nikogo nie zmusi do takich a nie innych

zachowań oraz czynów.Ja u siebie powiedzialem krótko:jak ja prowadzę pojazd to

ja decyduję jaki będzie wynik tej batalii.Jezeli ktoś ma obiekcje co do sposobu przeprowadzenia badania lub wyniku to ja się wycofuję i wy decydujcie jako właściciele

jezeli uznajecie ze ten klient "musi"dostać tylko i wył acznie "P".W tej materii wyznaję

ze nie mam kolegów a tylko znajomych i nie ma wpływu na to na kogo powołuje

się klient itp.Wyznaje zasadę ze wszystkich trzeba mierzyć jedną miarą bo w pwenym

momencie człowiek jest tylko człowiekiem i moze się zagubić. :x

 

[ Dodano: 21-10-2009, 18:01 ]

Ps. A o efektach takich poczynań mozemy sobie pozniej poczytac...!!! :razz:

 

[ Dodano: 21-12-2009, 00:11 ]

Chcialem poruszyć pewien tamat ukaranego diagnosty/kolegi/ a mianowicie:

Ok.5 lat temu wymieniony kolezka-diagnosta został ukarany za nieprawidłowe wykonanie

OBT-"klepnięcie".Z tego co wiem to była jakaś grubsza sprawa bo SKP na ktorej

pracował była nagrywana.Ile tego wykonał to nie wiem w kazdym razie dostal coś

w zawiasach/nie wiem ile-mówił mi ze kara juz minęła/oraz zabrane uprawnienia na

5 lat.Istotą sprawy jest czy w chwili kiedy minie 5 lat będzie mógł powrocić do zawodu,

wystarczy ze zwroci się do Starosty i dostanie ponownie uprawnienia czy tez ze

względu na to ze był ukarany/w zawiasach/nie ma zadnej mozliwości powrotu do

pracy na SKP.Proszę o wypowiedz kolegów w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.