Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

przyczepa ciężarowa-rolnicza czyli rolnicza, rolnik (z mocy ustawy czyli ma ten 1ha na siebie) nie płaci się podatku w gminie bez względu na DMC, idzie to z automatu z cepa chyba. Jeżeli jest zarejestrowana jako przyczepa ciężarowa to gminy dostają info (nie pamiętam skąd-CEP???) i wtedy wezwanie do zapłaty podatku od środków transportu (powyżej jakiegoś DMC) nawet dla rolnika ale pisze się pisemko że OSKP są złe i nie zrobią zmian na rolniczą a tak ją użytkuję czyli wyłącznie rolniczo do przewozu płodów rolnych, nie mam też samochodu którym bym ją ciągał - i koniec płacenia podatku od środków transportu. Wiem bo przerabiałem. D46, D47 D45 mają za małe DMC z tego co pamiętam ale już D50 D633 mają na tyle duże że podlegają pod ustawę.

Podatek VAT niema nic do tego. Taki rolnik ma tylko podatek rolny i VAT.  Sprawdzone źródło ;)

Ponadto przyczepą ciężarową interesują się WKU i wysyłają gnioty że w razie wojny ją zajmą - zmiana na rolniczą i jest z nimi spokój.

 

co do sytuacji z poprzedniej strony - pojazd po badaniu może wg mnie wrócić na kołach do miejsca garażowania ;)
Bo w dowodzie daje będzie ciężarowa a nie ciężarowa-rolnicza i tak samo jest chyba w CEPie. Dopiero zmiana w WK i nowy DR z wpisem ciężarowo-rolnicza spowoduje że ciąganie za tirem narazi kierującego na mandacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

nowy DR z wpisem ciężarowo-rolnicza spowoduje że ciąganie za tirem narazi kierującego na mandacik.

 

Na jakiej podstawie prawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trochę  "czarnego humoru"

Przychodzi do mnie właściciel stacji razem z diagnostą

- Słyszałem iz w okolicy tylko Pan zajmuje się odstępstwami od warunków technicznych . Trzeba było by pomóc nam w napisaniu pisemka od Ministerstwa  bo Starostwo nie chce zarejestrować nam pojazdu od marca. My już mamy wszystko przygotowane tylko o co napisać - bo badanie jest pozytywne - więc czego te urzędniki się czepiają.

I pokazują mi badanie ze swojej stacji.

Jak je zobaczyłem to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać nad "wiedzą" obu Panów- trochę w nerwach je pomalowałem długopisem pokazując w zaświadczeniu gdzie dali D.... Nie wspomnę o długości i szerokości

InkedSkan_20190704_LI 12.jpg

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze mnie to korci, ale lepiej nie wnikać, bo jeszcze się okaże, że szesnastu diagnostów na czterech stanowiskach!  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno stanowisko - diagnosta z tych "starszych" i ponoć cały czas na okręgówce - długo nie mógł "załapać" o co chodzi z tymi masami, naciskami długościami - czułem się jak bym rozmawiał z gościem przygotowującym się do egzaminu a nie rozmawiał z diagnostą / nie obrażając młodzieży/  - był bardzo zdziwiony że za takie badanie jakby WK się zaparło to po uprawnieniach - właściciel - zero jakiejkolwiek reakcji - jakby jego to w ogóle nie dotyczyło - badanie nie poprawione  do obecnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody się znalazł ;) , nie poprawili bo może nie wiedzą za co dać N do odstępstwa , było im powiedzieć albo napisać ,ilość badań to chyba nie za ten rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

Dla mnie to i tak liczba kosmiczna! 

Średnio tyle mam na PSKP po zakończeniu trzeciego tygodnia w miesiącu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎04 o 14:10, michal_k napisał:

Chciałbym poznać podstawę, że nie mogę za samochodem ciągnąć przyczepy rolniczej

Michał - już kiedyś o tym była dyskusja . formalnego zakazu brak ale chyba znasz warunki techniczne i sposób oznakowania przyczepy rolniczej i ciężarowej . rolnicza - trójkąt z tyłu . przyczepa cięzarowa - tablice wyrożniajace pojazd długi  i ciezki . nośnośc opon - typowa rolnicza ma niski indeks prędkości i  "wolnobieżne "łożyska . ciągniesz samochodem ciężarowym przyczepe rolniczą  to zapewne nie spełnisz warunku oznakowania pojazdu długiego i ciężkiego itp. . do nowych przyczep dochodzi jeszcze oznakowanie konturowe .

Edytowane przez piter1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafi90 napisał:

No wychodzi że za 4 miechy 1273 badania. Sporo bym rzekł

W marcu miałem zaświadczenie z jednej z podwarszawskich OSKP - WG lub coś w tym stylu- 4900 z hakiem - ja jestem przy nich pikuś a mam tych badań trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka minut wcześniej był Actros solówka (skrzynia-plandeka +winda) pytam się czy UDT na windę ma w odpowiedzi koleś mówi tak: 

 "Wam to już całkiem w d...ch sie przewróciło, najlepiej pozamykajta te wasze stacje w pi..u"9_9

A tak w temacie ilości mam ulicę obok PSKP było u nich w kwietniu  6,7tyś to myślę że teraz zbliżają się do 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sytuacja z dziś : klientka po otrzymaniu wyniku negatywnego za przekroczone normy spalania , powróciła za ok 1h z pytaniem czy możemy jej nie wpisywać z jakiego powodu dostała taki wynik badania . Dowiedziała się , że jeżeli (chyba że już była?) pojedzie na inną stację to tam będą wiedzieli za co dostała negatyw. Dyskusja trwała chwilę a na koniec dowiedzieliśmy się że nie ma pieniędzy żeby naprawić auto i nie chcemy zrozumieć jej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, jak stać na auto to stać i na utrzymanie. Szkoda tylko że gdzie indziej podbijają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Szkoda tylko że gdzie indziej podbijają bez problemu.

I to jest największa patologia tego zawodu. Ty nie puścisz, inny tak i jeszcze dorzuci gadżet, i takim sposobem Twoja stacja ma -1 do "reputacji" i klienta mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była sobie dziś naczepa na badaniu, 3-cia oś lewa brak hamowania - klient mi mówi "panie ta ostatnia oś z lewej to tylko regulacja i będzie cacy, panie no podbij pan co ci zależy..." 

 Naczepa do blachy reklamy firmy na plandekach, jak wiadomo ostatnio była tragedia z naczepą wiozącą stal... zginęli ludzie, wspomniałem kierowcy o tym, jego odpowiedź bezcenna " panie co pan pier...isz ja mam rachunki i rodzinę do utrzymania..." Ja mu na to że ja też i do puszki mi nie po drodze...

Co ludzie mają w tych głowach...?

IMG_20190801_114335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.