Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki skandal? Dziś pozwolimy na poruszanie się bez świateł, jutro bez hamulców, pojutrze bez mózgu... . Nie kupujmy pojazdów których nie potrafimy lub nie da się obsłużyć samodzielnie. Producenci muszą zrozumieć, że w niektórych przypadkach zbytnie uzależnienie od serwisu musi się odbić czkawką. Kierowcy muszą zrozumieć, że dla sierżanta wystarczy uzasadnione przypuszczenie o niesprawności pojazdu... . Co do wypowiedzi pana komisarza z KG, to chyba ten człowiek nigdy nie był kontrolowany na drodze lub nie ma pojęcia jak wygląda taka kontrola, ewentualnie nie posiada wiedzy co robią jego koledzy na drodze. Wypowiedź pana biegłego powinna z automatu usunąć tego człowieka z tego stanowiska a osoby które podpisały się pod tym aby był rzeczoznawcą powinny palić się ze wstydu o samym zainteresowanym nie wspomnę. To nie przepisy nie doścignęły rzeczywistości tylko kierowcy niedorośli do tego miana. Posiadanie prawa jazdy zobowiązuje do elementarnej wiedzy na temat pojazdu. Kto dziś zastanawia się przy kupnie pojazdu, że wymiana lamp wyładowczych (tzw. ksenonów) to równowartość prawie tysiąca złotych, oświetlenia ledowego wiąże się z wymianą całej lampy idącej niejednokrotnie w tysiące złotych... . Który z nas nie usłyszał na temat jakieś usterki "... czy pan oszalał, wie pan ile to kosztuje? ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie prawa jazdy zobowiązuje do elementarnej wiedzy na temat pojazdu. Kto dziś zastanawia się przy kupnie pojazdu, że wymiana lamp wyładowczych (tzw. ksenonów) to równowartość prawie tysiąca złotych, oświetlenia ledowego wiąże się z wymianą całej lampy idącej niejednokrotnie w tysiące złotych... . Który z nas nie usłyszał na temat jakieś usterki "... czy pan oszalał, wie pan ile to kosztuje? ..."

 

:ok:ok:ok:ok Stać na konia, musi być i stać na owies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wymiana lamp wyładowczych (tzw. ksenonów) to równowartość prawie tysiąca złotych, ...

 

Sama żarówka Osram to 240-260 zł a Philips nawet 340. Oczywiście są też po 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wielu ludzi nie rozumie, że koszt zakupu auta to dopiero początek wydatków... i na badaniu zaczynają się szopki...

 

Ostatnio miałem nagatywa w pasku cc za przedni amor. Klient się wybulił po półtora tysiąca za sztukę... plus robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ostatnio miałem nagatywa w pasku cc za przedni amor. Klient się wybulił po półtora tysiąca za sztukę... plus robota...

mogł kupić fiata pandę jak go nie stać na passata. A jak chce pannę wozić autem to się wziąć do roboty i zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie wszystkich kierowców do jednego worka - to bardzo duże uogólnienie - wiadomo są szuszfole ale ich jest coraz mniej - jednak większość kierowców dba o swoje pojazdy - ostatni przykład - nowa Honda - kobieta w drodze podjechała bo spaliła się żarówka mijania - chciałem pomóc ale .. -w/g instrukcji wymiany żarówki - odkręć koło / zdejmij nadkole / wymień żarówkę - to jest patologia -wymuszania przez producentów wizyt w serwisie - teraz aby wymienić co cokolwiek w samochodzie trzeba być ginekologiem-chałupnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szuszfole" :evil:

A chyba przed chwilunią Peżocikiem ktoś taki podjechał. Z przodu światła na kontynent, a z tyłu zostały jak na wyspie. I pretensjonalne pytanie/stwierdzenie; "a co panu przeszkadzają takie światła!"

Auto siedem lat w PL . 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogł kupić fiata pandę jak go nie stać na passata.

 

Ten akurat był bez problemu... ale dałem przykład przeciętnego Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to skandal
Jaki skandal?

Osobiście nie życzyłbym sobie ani nikomu mieć takiego zdarzenia zmierzając w dowolnym kierunku wakacji na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie dotyczące, co prawda, kobiet ale pasujące do sytuacji: Chciałeś mieć Panią, to rób na nią.

"Palniki" (Xenonki), spojlerki, ledy i inne tuningi kosztują niestety w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot na gruncie krajowym występuje w wielu rejonach i gwarach, ale jak już w etymologię się bawić, to raczej w stronę pogranicza Kujaw i Wielkopolski trzeba by iść.

Bikerowi natomiast chodzi o jego nowe - bardziej międzynarodowe znaczenie, którego określenie to nabrało już w latach 70-tych podobno, a zyskało na znaczeniu po roku 2000.

A czego/kogo dotyczy to podpowie Ci "zawód" Kolegi Grzegorza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki skandal? Dziś pozwolimy na poruszanie się bez świateł, jutro bez hamulców, pojutrze bez mózgu... . Nie kupujmy pojazdów których nie potrafimy lub nie da się obsłużyć samodzielnie. Producenci muszą zrozumieć, że w niektórych przypadkach zbytnie uzależnienie od serwisu musi się odbić czkawką. Kierowcy muszą zrozumieć, że dla sierżanta wystarczy uzasadnione przypuszczenie o niesprawności pojazdu... . Co do wypowiedzi pana komisarza z KG, to chyba ten człowiek nigdy nie był kontrolowany na drodze lub nie ma pojęcia jak wygląda taka kontrola, ewentualnie nie posiada wiedzy co robią jego koledzy na drodze. Wypowiedź pana biegłego powinna z automatu usunąć tego człowieka z tego stanowiska a osoby które podpisały się pod tym aby był rzeczoznawcą powinny palić się ze wstydu o samym zainteresowanym nie wspomnę. To nie przepisy nie doścignęły rzeczywistości tylko kierowcy niedorośli do tego miana. Posiadanie prawa jazdy zobowiązuje do elementarnej wiedzy na temat pojazdu. Kto dziś zastanawia się przy kupnie pojazdu, że wymiana lamp wyładowczych (tzw. ksenonów) to równowartość prawie tysiąca złotych, oświetlenia ledowego wiąże się z wymianą całej lampy idącej niejednokrotnie w tysiące złotych... . Który z nas nie usłyszał na temat jakieś usterki "... czy pan oszalał, wie pan ile to kosztuje? ..."

 

Tia... renesans się Panie skończył jakiś czas temu. Od tego czasu pojawiły się specjalizacje i ciężko jest być dobrym we wszystkim. Kilka postów niżej kolega z branży opisał, że nie był w stanie "na szybko" zmienić żarówki klientce w hondzie - pewnie jazz ;) .

Nie każdy klient mający nietuzinkowe auto jest zbyt biedny by je utrzymać w dobrym stanie technicznym, co nie zmienia faktu, że może go spotkać podobna sytuacja.

 

Mało tego... na badaniu UD za brak któregoś punktu oświetlenia, ale przy kompie.... dowalić muuuuuu!!

 

Pan policjant zapewne postanowił udowodnić kierowcy, że i tak mu mandat wystawi, że też nie starczył mu wniosek do sądu za odmowę przyjęcia poprzedniego mandatu (a może odstąpił od jego wystawienia jednak i stad ciąg dalszy).

 

Więc przed każdą dłuższą podróżą należy wymienić komplet żarówek w samochodzie... no dobra... a przed krótszą?

 

I nie zgodzę się, że kierowcy muszą zrozumieć, że policjantowi wystarczy przypuszczenie.... kierowcy powinni wymóc zmianę przepisów. Bezpodstawne przypuszczenie, to dla mnie nadużycie uprawnień i powinno nieść ze sobą konsekwencje dla funkcjonariusza. To zawód zaufania publicznego, nie nieufności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... renesans się Panie skończył jakiś czas temu.

W związku z powyższym niestety trzeba mieć co nieco w kieszeni.

Mało tego... na badaniu UD za brak któregoś punktu oświetlenia, ale przy kompie.... dowalić muuuuuu!!

Kolego, w swej historii potrafiłem sam dać więcej N niż ościenne powiaty ze wszystkimi swoimi stacjami razem wzięte w przeciągu jednego roku...

Pan policjant zapewne postanowił udowodnić kierowcy

Pan policjant nie musi niczego udowadniać. Nie spotkałem się w swej karierze aby zatrzymano DR dla "normalnego" kierowcy za brak jednego światełka. Natomiast dla pieniaczy, którzy sądzą, że taki "kraweżnik" to sobie może, to dość często się zdarzało.

I nie zgodzę się, że kierowcy muszą zrozumieć, że policjantowi wystarczy przypuszczenie.... kierowcy powinni wymóc zmianę przepisów.

Twoja zgoda, do czasu faktycznej zmiany przepisów na nie wiele się zdaje. Zamiast parę puszczać w gwizdek, trzeba zmienić obowiązujące przepisy lub się do nich niestety stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy powinni wymóc zmianę przepisów. Bezpodstawne przypuszczenie, to dla mnie nadużycie uprawnień i powinno nieść ze sobą konsekwencje dla funkcjonariusza.

 

Była próba . Moje prywatne zdanie jest takie że ten zapis był przyczyną odrzucenia projektu.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1197

4.Za bezzasadne podjęcie czynności, o których mowa w ust. 1 przysługuje odszkodowanie od

Policji w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego... na badaniu UD za brak któregoś punktu oświetlenia
i dziwne jest ,że samochód przyjeżdża na badanie za rok i ma te same UD -po prostu wielu jest takich co ma gdzieś uwagi diagnosty -mam pieczątkę i gra ,ale są też tacy co usuną i jeszcze przyjadą pokazać ,ale to jest kropla w morzu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni takie kwity już teraz wystawiać??

 

Ja w zamian tego na ostatnim przeglądzie trafiłem na "rejenta milczka" i nie dowiedziałem się absolutnie nic na temat badanego pojazdu. Ot pieczątka i do widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni takie kwity już teraz wystawiać??

samochód przyjeżdża na badanie za rok i ma te same UD -po prostu wielu jest takich co ma gdzieś uwagi diagnosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie wtedy pokażesz mu ten papier i gdzie to możliwe za te same usterki UD zamienisz mu w UI.

 

Zresztą - napisałem to jako element kształtowania świadomości posiadaczy, budowania kultury technicznej, próby podnoszenia poziomu BRD, a nie szukania "bata" na kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.