Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam taką metodę razem z moim obecnym zmiennikiem, UD ma wpisane mniej więcej co trzeci pojazd i do tego info, że za rok przy takich samych lub podobnych gdy będzie je można zakwalifikować jako UI będzie obligatoryjnie N, nie ukrywam, że niektóre od razu powinny skutkować N ale życie jest jakie jest to robimy jak wyżej i co, 80% powracających jest naprawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 90% , według mnie jest to ok, spadków w ilości przeglądów nie mam, a przyrost roczny rzędu 10-15 %, fakt nowa stacja 3 lata, pewnie już przyrosty spadną ale jak na pskp i takiej ilości stacji w mieście to jest dobrze.

 

p.s. nie było całego cytatu, "A" zostało wymazane, trzymajmy się zasad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorący bezwietrzny dzień,gdzie nawet na przelotowym stanowisku,nie ma czym oddychać.

Na badanie po trzech latach przyjechała pani oplem corsą.Pani była wizualnie bardzo ok.

pani-strasznie gorąco dzisiaj

ja- bardzo,ale przecież ma pani klimatyzację

pani- nie mam

ja - ma pani,ten przycisk ze snieżynką

pani- proszę pana,ja chyba dobrze wiem jaki kupiłam samochód i klimatyzacji nie mam,

a ten przycisk naciskam w zimę jak pada śnieg,bo to chyba oczywiste

ja - chce mi pani powiedzieć że przez 3 lata naciskała pani ten przycisk tylko w zimę

pani - tak, ale tylko jak padał śnieg

ja - widząc irytację pani - w sumie dobrze,przynajmniej szyby pani nie parowały

:x:x:x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda fabia - zrobi mi pan zbieżność bo jadę do Zakopanego

ja - owszem, proszę wjechać, sprawdzimy czy nie ma luzów w zawieszeniu i ukł. kierowniczym

klient - a to nie, końcówki są powybijane, a w ogóle to tłucze się cały ale przegląd to mam ważny

ja - jak są luzy to zbieżności nie da się poprawnie ustawić

klient - eee, panie nie raz mi ustawiali i było dobrze,

ja - :?:

klient - jak nie to jadę gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Diagnosta przy badaniu podzielił się ze mną hiciorem. Przyjechał do niego chyba Matiz. W każdym razie typ, którego 90% egzemplarzy powinno dostać N za totalnie mleczne reflektory. Diagnosta uprzejmie poinformował gościa, że z powyższego nie ma co nawet rozpoczynać badania i żeby sobie kupił nowe bo wali ludziom po oczach a sam niewiele sobie oświetla. trzy dni później przyjeżdża klient, reflektory nowiutkie, jeszcze folia na nich. Diagnosta rozpoczyna badanie, samochód sprawny, dochodzi do sprawdzenia świateł, więc ustawia przyrząd do geometrii światła i zrywa folię z reflektora. Na to klient z mordą "teraz mi pan zwraca za te światła, bo były kupione na allegro i miałem 10 dni na zwrot".

 

O drugim hiciorze dowiedziałem się w knajpie, gdzie wstąpiłem na coś zimnego w trasie. Jest tak, że jak masz grata, który za cholerę nie dostanie P bo nawet nie jeździ, to musisz jechać na "pocztę". Otóż to starożytne podejście. Teraz trza frontem do klienta. W rzeczonej knajpie siedzą dwaj goście, jeden ma laptoka i mobilną drukareczkę, a drugi mu kolejno dowody podaje. Skoro chłopaki tak na bezczelnego sobie pogrywają, zapytuję bez ogródek ile to kosztuje, bo mam samochód od niedawna i na myśl o OBT się stresuję. A ten znad laptopa nawet dokładnie nie spojrzał tylko rzuca "99 taksa urzędowa i 200 za usługę".

Okazało się, że gość od busów ma 3/4 taboru w trasie i nie będzie chłopaków specjalnie na badania wysyłał bo mandat za brak dowodu nawet za granicą jest tańszy niż strata spowodowana sprowadzeniem sprzęta do bazy na badanie a on busy ma sprawne bo gratami się nie da pieniędzy robić. Oczywiście jako przyjaciel miał zniżkę hurtową. I różnych innych kwiatków się nasłuchałem. Doagnosta "lotny" jak sam siebie nazywał był szczery do bólu dopóki nie zapytałem na której stacji pracuje, bo jednak z jakiejś stacji przynajmniej teoretycznie powinny te zaświadczenia i pieczątki być. Wtedy się obuszył, poczerwieniał i usłyszałem magiczne "wyp...dalaj".Szkoda, bo bym się więcej ciekawostek dowiedział. Samozwaniec-łżediagnista czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było po cichu pieczątkę "pobrać" i byś wszystko wiedział... 8)

 

bo mandat za brak dowodu nawet za granicą jest tańszy niż strata spowodowana sprowadzeniem sprzęta do bazy na badanie a on busy ma sprawne bo gratami się nie da pieniędzy robić.

 

W tym niestety jest pewna prawda... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdołałem podejrzeć ani numeru stacji ani nazwiska. Na pomysł z dublerem bym nie wpadł. Genialne, podrobić pieczonkę z dowodu i wystawiać lewe zaświadczenia drukowane z worda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy, nie ostatni, który ma dublera.

 

Pracowałem na nowej stacji, której numery wbijali do DR z datami przeglądów, za nim właściciel ją otworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak rzecz się dzieje w okolicach Tarnowskich Gór, to daj namiary w pw, bo wiem czyimi stemplami mogą się posługiwać. Póki policja nie umorzy postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c64club napisał/a:

bo mandat za brak dowodu nawet za granicą jest tańszy niż strata spowodowana sprowadzeniem sprzęta do bazy na badanie a on busy ma sprawne bo gratami się nie da pieniędzy robić.

 

 

W tym niestety jest pewna prawda...

Wczoraj oglądałem Drogówkę i gość za niesprawnego Sprintera i brak OBT od 7 lat dostał mandat 500 PLN i zakaz dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oglądałem pirata i gościowi zabrali DR za szyby , dodatkowe niebieskie światła i policjant pytał. Czy taki stan auta był na przeglądzie oczywiście klient potwierdził , że tak i jeszcze pretensje , że diagnosta się nie zna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak OBT od 7 lat dostał

Zabrali kobiecie DR za brak przeglądu. Podjechała z pokwitowaniem. Patrzę i nie wierzę data wystawienia 2006 rok i się kobitki pytam - czy Policjant się nie pomylił w dacie - odpowiada że nie - 11 lat temu zabrany DR - to chyba Pani nie jeździła tym pojazdem - kobieta mówi,że codziennie dojeżdża 32 km do pracy - tak się zapytałem czy nie bała się jeździć bez przeglądu - nie ale zaoszczędziłam prawie 1100 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

- Naklejka na szybę?

- Panie, zapomniałem, mam w domu, na pewno nakleję

- będzie N - warunek

- może jest w schowku...... ..... o jest, znalazła się

 

Niektórym chyba naklejka przeszkadza na szybie, a był też klient który zrezygnował jak usłyszał że bez naklejki na szybie nie dam P, a miał ją w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety obecnym stanie prawnym tak powstają "krążowniki" jak klient nie chce warunku, przecież nie zmięknę i klepnę to bo pojedzie gdzie indziej. Z niejednej takiej "stówki" zrezygnowałem i jeszcze z niejednej zrezygnuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.