Skocz do zawartości

DMC przyczepy z hamulcem


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co jest z tymi renaultami? W osobowej lagunie miałem popierdzielone wartości z dowodu kontra tabliczka (wartość O.1). Zaniżył mi to wtedy, w WK nie było problemu.

 

Obecnie kupiłem busa mastera, zarejestrowany w PL. Na BT diagnosta pokazuje że na tabliczce dmc zestawu to 6300kg. Jest niezgodność i jest problem.

 

W dowodzie rejestracyjnym F3 to 5500kg a wartość O.1 to 2000kg.

W xero brief niemieckim (skąd przyjechał rok temu, xero mam od właściciela) O.1 jest również 2000kg.

Co tu jest grane?

 

Co jest ważniejsze, tabliczka czy brief lub dowód?

 

Może jakoś dziwnie zgubię tą tabliczkę i pojadę na wyrobienie nowej i będzie po problemie?

Aczkolwiek jest to naklejka, a z tego co wiem to nabiją mi metalową, nie wiem jak np w DE będą na to mi patrzeć, wolałbym mieć oryginał i nie kombinować.

Te francuzy to mają w tych głowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ważniejsze, tabliczka czy brief lub dowód?
- najważniejsze jest to aby zapisy były zgodne. I diagnosta pokazuje dobrze.

Cóż, rok temu na badaniu zamiast to wyjaśniać nastąpiła dobrze znana pomroczność jasna skutkująca dzisiaj ZONKIEM.

Co do wielkości parametru [O.1] to producent go ustala. Wyliczanka tylko czasem się sprawdza i nie jest sposobem wyznaczania tego parametru na badaniu technicznym przez diagnostę!

A rok temu pewnie poszło [F.1]/[F.2] wynosi 3500 kg + [O.1] wynoszące 2000 kg i wyszło [F.3] = 5500 kg. Czyli wyszło, ale z wora szydło i teraz dowód rejestracyjny do poprawki, a literalnie to do wymiany na wiadomo czyj koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BT diagnosta pokazuje że na tabliczce dmc zestawu to 6300kg.
W dowodzie rejestracyjnym F3 to 5500kg
jest niezgodność

:ok

Co jest ważniejsze, tabliczka czy brief lub dowód?

Wszystko jest ważne-a dokładnie to co na TZ ma grać z DR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kupiłem busa mastera, zarejestrowany w PL. Na BT diagnosta pokazuje że na tabliczce dmc zestawu to 6300kg. Jest niezgodność i jest problem.

 

W dowodzie rejestracyjnym F3 to 5500kg a wartość O.1 to 2000kg.

Zapewne jakiś kowal pierwsze BT wykonywał i nie widział pojazdu i dlatego taka komedia wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu natrętny?
bo się czepia... :x a diagnoście to nie przeszkadzało. W trakcie badania nie słyszysz od klientów w sytuacji kiedy Ty znajdziesz "coś" tekstu w stylu: "- panie tyle razy mnie policjant kontrolował i mu nie przeszkadzało, a panu przeszkadza?".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą ludzie w sieci że natrętny policjant może zrobić problem na drodze, przy niezgodności DR z TZ.

Może co najwyżej:

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże jak duże. Znalazłoby się paru chętnych, którym w [F.3] i z siedem ton ledwie by stykło.

Przyczepa ma 2000 kg na podstawie zagranicznego dokumentu i teraz to raczej z przedstawicielem producenta należałoby wyjaśniać sprawę w zakresie parametrów na hak i w [F.3].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mówicie, że nie ma takiej możliwości? Auto jest zz zagranicy zdaje się, a tam sprawy te mogą wyglądać całkowicie inaczej. Skoro DMC można sobie na życzenie ograniczyć, to może i uciąg haka też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - u nas nie. Ale pierwotnie za granicą to mogło być powodem ograniczenia - i myślę, że to Daniel miał na myśli. Obecnie z kolei, żeby się dowiedzieć prawdy tylko pytanie do producenta i chyba nie ma co dalej gdybać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - u nas nie. Ale pierwotnie za granicą to mogło być powodem ograniczenia - i myślę, że to Daniel miał na myśli.

Dokładnie to miałem na myśli.

Doprecyzuję. U nas nie ma takiej możliwości.

Z tym jak najbardziej się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jak najbardziej się zgadzam.
To możesz jeszcze bardziej doprecyzować co nie wolno bo z tego co ja wiem to DMC można ograniczać. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.