Skocz do zawartości

Cennik badan a gratisy. Co Wy na to ?


alex

Rekomendowane odpowiedzi

U nas przy stacjach wiszą BANERY że za 80 :shock: złoty przegląd lub za 70 :shock: złoty przeględ

a z gazem 130 :shock: lub 140 i nikt se z tego nic nie robi żaden US cz SP czy Policja :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy stacjach wiszą BANERY że za 80 :shock: złoty przegląd lub za 70 :shock: złoty przeględ

a z gazem 130 :shock: lub 140 i nikt se z tego nic nie robi żaden US cz SP czy Policja :razz: .

Zrób zdjęcie i wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy stacjach wiszą BANERY że za 80 złoty przegląd lub za 70 złoty przeględ

a z gazem 130 lub 140 i nikt se z tego nic nie robi żaden US cz SP czy Policja .

Bo jest to zgodne z prawem, gdyż ceny urzędowe są cenami maksymalnymi - przynajmniej tak to zinterpretował Urząd Skarbowy na indywidualne zapytanie przedsięciorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest to zgodne z prawem

 

Jak również dawanie gratisów :razz: Jest swoboda działalności gospodarczej i każdy przedsiębiorca "orze jak może" . Ostatnio widziałem 2 nowe samochody oklejane na serwisie przed sprzedażą napisami "Zrób przegląd lub zakupy i wygraj samochód" oraz oczywiście adres Firmy i SKP (na szczęście z odległego miasta niż moje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam - w aktualnym stanie prawnym czemu Wy się dziwicie??

Sam jako przedsiębiorca działał bym identycznie. Przecież z punktu widzenia prawa to są NORMALNE PODMIOTY GOSPODARCZE, które niezależnie od pełnionej misji i funkcji w społeczeństwie muszą być nastawione na maksymalizację zysku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam - w aktualnym stanie prawnym czemu Wy się dziwicie??

 

Ja niczemu się nie dziwię

 

Sam jako przedsiębiorca działał bym identycznie.

Dokładnie, każdy prowadzi biznes po to by zarabiać a zarabia się kiedy są klienci i zostawiają kasę a w zamian że zostawiają przedsiębiorca się odwdzięcza a i tak wychodzi na swoje.

 

To jest wolny rynek, a błędem było wypuszczenie badań technicznych na wolny rynek, bo niestety to on popsuł jakość badań a teraz odkręcić to nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędem było wypuszczenie badań technicznych na wolny rynek

Niestety ale mądry Polak po szkodzie :( .

teraz odkręcić to nie będzie łatwo.

Dobrze, że problem ten został przynajmniej dostrzeżony i jest przynajmniej cień szansy na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy stacjach wiszą BANERY że za 80 :shock: złoty przegląd lub za 70 :shock: złoty przeględ

a z gazem 130 :shock: lub 140 i nikt se z tego nic nie robi żaden US cz SP czy Policja :razz: .

Zrób zdjęcie i wrzuć na forum.

 

a proszę bardzo a w niekórych trzeba dzwonić lub jechać i pytać co do ceny ...ale najniższe.....w mieście i regionie

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 29-03-2013, 16:02 ]

następnym razem nie róbcie im gratisowej reklamy ... :!::twisted:

P1020053.thumb.JPG.454b661d41e2fae74e08c0c26efcdc44.JPG

P1020056.thumb.JPG.eec9a4fe4e541e1274f9fea257f0060d.JPG

P1020051.thumb.JPG.eb1c07d8ee579ba5596babd85ed7bcda.JPG

P1020060.JPG.128759fcb713828f87acc1b3a42acc2b.JPG

P1020045.thumb.JPG.3b3cfa8950e118ed7b8bc031ba7f66e9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sorry, ale w czym macie problem? Jeszcze jak lokalny US podtrzymuje wykładnie, że cena urzędowa to tylko maks, a nie określenie minimum, to wiecie co możecie takim przedsiębiorcom zrobić.

 

Pomijam kwestie rzetelności badania jako atut przetargowy (czyli przyjedź do nas bo u nas nie ma negatywów) - to jest karygodne.

Ale cena?? No sorry - prywatny business to business!! :D Jako klient jestem jak najbardziej za!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena?? No sorry - prywatny business to business!! :D Jako klient jestem jak najbardziej za!! :)

 

Ja też - od dawna już mówię - uwolnić ceny i niech je reguluje rynek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem?

W jakości wykonanych badań, przede wszystkim,,,

 

Niższa cena nie zawsze znaczy gorsza jakość, a może klient płaci taniej i dostaje N a z ceną za poprawkę rachunek się wyrówna ::D;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sorry, ale w czym macie problem? Jeszcze jak lokalny US podtrzymuje wykładnie, że cena urzędowa to tylko maks, a nie określenie minimum, to wiecie co możecie takim przedsiębiorcom zrobić.

 

Pomijam kwestie rzetelności badania jako atut przetargowy (czyli przyjedź do nas bo u nas nie ma negatywów) - to jest karygodne.

Ale cena?? No sorry - prywatny business to business!! :D Jako klient jestem jak najbardziej za!! :)

W sławnej sprawie Romana Kluski naczelnik US również nie miał wątpliwości. Działalność regulowana to działalność regulowana. Jest cennik, który mówi wyraźnie: badanie x - cena y. Tu nie ma miejsca na manewry, bo nikt takowego nie pozostawił. Nie ma określenia minimum czy maksimum. Za jakiś czas się okaże, że jakiś urzędnik jednak nadinterpretował przepisy i wyjdzie bryndza. Poza tym przedsiębiorca, który decyduje się na uruchomienie SKP zdaje sobie sprawę, że będą go obowiązywały pewne regulacje prawne, bardziej rygorystyczne niż w innych dziedzinach działalności gospodarczej. I skoro idzie w to powinien się do nich stosować. Ale nie. U nas znajdzie się jakiś kombinator i szuka luk prawnych. I tak właśnie wygląda prowadzenie biznesu w Polsce. A później beczą, że państwo im kładzie kłody pod nogi i zamyka firmy takie jak Irene. Wolny rynek - tak, wolna amerykanka - stanowczo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadajmy się za US. A ostatecznie każdy z Was może złożyć donos do skarbówki - no nie??

 

Widzę, że tu silne lobby co uważa, że im wyższa cena tym wyższa jakość...

Ciekawe czy jako klienci np. u lekarza uważacie tak samo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu wiele analogii.

umysł człowieka i ten posługuje się nim na co dzień

ale to prawie to samo a jednak wielka różnica : :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, tu chodzi o coś innego. Jesteśmy w unii jakiś czas i z lepszym czy gorszym skutkiem dostosowujemy przepisy do wymogów tejże instytucji. W wielu przypadkach mają one na celu wyeliminowanie złomu z dróg. I nie chodzi mi tu o wiek pojazdów, a o ich faktyczny stan techniczny. "Zła" konkurencja na rynku badań technicznych doprowadza do tego, że w domyśle obiecuje się klientowi przymykanie oka na wiele spraw. Do tego zaniżanie cen, które powinny być z góry ustalone i jednakowe dla wszystkich. I jak tu walczyć z nieuczciwą konkurencją, jak trzeba walczyć o przetrwanie. W wielu innych zawodach obowiązują podobne zasady i jeśli ktoś je łamie znika z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - konkurencja obiecująca przymykanie oczu na usterki to patologia.

Ale ceny?? Że tylko równa cena ma być gwarancją jakości?? Nie sądzę... Dlaczego zdrowa konkurencja cenowa budzi w Was taki sprzeciw?? Dlaczego jak ktoś prowadzi taką, a nie inna politykę cenową od razu osądzacie go o niską jakość usług? Dla mnie to właśnie jest patologia. To jest wolny rynek - jak mi otworzyli dwie stacje obok mojej, to muszę czymś przyciągnąć klienta. Rzetelność to za mało - tu działają zwykłe mechanizmy i narzędzia marketingowe. I inaczej być nie może, skoro SKP to jednak podmiot gospodarczy - jego działanie owszem jest specyficzne - i stąd nadzór starosty nad merytoryczną częścią wykonywanej pracy. Strategia marketingowa to jednak sprawa przedsiębiorcy. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.