Skocz do zawartości

QUAD pow. 15KW stanowisko MI WARUNKI TECHNICZNE


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura nie bzdura, podpisał się pod tym ktoś kto to prawo stanowi :razz:

 

Nie ma to absolutnie żadnej mocy prawnej.

 

[ Dodano: 26-10-2013, 19:53 ]

Nie ma już ograniczenia mocy do 15 kW - zmieniła się definicja czterokołowców.

 

Ale nadal pozostało ograniczenie mocy w unijnych przepisach homologacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal pozostało ograniczenie mocy w unijnych przepisach homologacyjnych.
SKP nie są jednostkami homologacyjnymi. Jeżeli pojazd homo otrzymał to UDS nie ma podstawy jej podważać. Natomiast ma obowiązek sprawdzić czy dany pojazd spełnia obowiązujące wymagania techniczne. A tu obowiązują przepisy krajowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ma obowiązek sprawdzić czy dany pojazd spełnia obowiązujące wymagania techniczne. A tu obowiązują przepisy krajowe.

 

Przepisy krajowe jednak odnoszą się wprost do dyrektywy, która definiuje kat. L. Dlatego uważam, że jednak należy ją stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zaimplementowano do naszych "nowych" rozporządzeń większość z przepisów dyrektyw UE ale niestety komuś się "zapomniało uszczegółowić" wymogi dla kat. L - fakt czytając dyrektywę UE w tym zakresie można dostać oczopląsu ponieważ jak każda z dyrektyw, tej biurokratycznej do granic przyzwoitości organizacji, jest niezmiernie "czytelna".

Być może ktoś nie był w stanie jej zrozumieć i sobie darował ;)

Faktem jest że, jak napisał Michał, ograniczenie nadal z niej wynika i tak naprawdę ograniczej mocy do 15 KW jakie do tej pory obowiązywało na L7e to nie wymysł polskich władz ale właśnie przepisów UE w tej materii. Nie widzę więc powodu aby nagle uznać, że ono już nie obowiązuje bo pan Henryk, z ministerstwa, zapomniał zaimplementować stosownego przepisu z dyrektywy UE do naszego rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaimplementowano do naszych "nowych" rozporządzeń większość z przepisów dyrektyw UE ale niestety komuś się "zapomniało uszczegółowić" wymogi dla kat. L - fakt czytając dyrektywę UE w tym zakresie można dostać oczopląsu ponieważ jak każda z dyrektyw, tej biurokratycznej do granic przyzwoitości organizacji, jest niezmiernie "czytelna".

Być może ktoś nie był w stanie jej zrozumieć i sobie darował ;)

Faktem jest że, jak napisał Michał, ograniczenie nadal z niej wynika i tak naprawdę ograniczej mocy do 15 KW jakie do tej pory obowiązywało na L7e to nie wymysł polskich władz ale właśnie przepisów UE w tej materii. Nie widzę więc powodu aby nagle uznać, że ono już nie obowiązuje bo pan Henryk, z ministerstwa, zapomniał zaimplementować stosownego przepisu z dyrektywy UE do naszego rozporządzenia.

Niestety nie do końca - dyrektywy to tylko wytyczne dla państw członkowskich a nie obowiązujące prawo!! Nas obowiązuję: Konstytucja, Uchwały Parlamentu EU, Ustawy, Rozporządzenia bo to są przepisy prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie czy taki pojazd jak CAN AM ROTAX 800 można zarejestrować i czy diagnosta może przeprowadzić badanie techniczne takiego pojazdu

Mw-659 kg

Moc 53 kW

poj. 799.9 cm3

Tu mam zdjęcie tego pojazdu. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

http://koueihigh.en.ec21.com/2012_Can_Am_Commander_1000--5697026_6782033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie czy taki pojazd jak CAN AM ROTAX 800 można zarejestrować i czy diagnosta może przeprowadzić badanie techniczne takiego pojazdu

KolegoJurat, a mogę wiedzieć tak szczerze dlaczego pytasz :?

I dlaczego umieściłeś to pytanie w tym temacie :?

Może na początek poczytaj tutaj

http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=13729

http://forum.norcom.pl/viewforum.php?f=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KolegoJurat, a mogę wiedzieć tak szczerze dlaczego pytasz

Bo ma dylemat czy to quad czy samochodowy inny ?

czy diagnosta może przeprowadzić badanie techniczne takiego pojazdu

Przeprowadzić może, pozostaje kwestia wyniku .

Nie wiem czy dobrze widzę ,ale to coś ma jakby szybę przednią a już całkiem nie widzę wycieraczki szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czterokołowca się nie łapie, na SAMOCHODOWY INNY, podrodzaj INNY też nie bardzo, musiałby spełnić warunki dla samochodu osobowego, tak więc pozostaje Ci jedynie hasanie po terenie bez TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieraczek ,jak można ładnie obejść przepis :

3) w samoczynne wycieraczki przedniej szyby w liczbie zapewniającej odpowiednie pole widzenia kierowcy oraz w urządzenie do zmywania tej szyby; przepisu nie stosuje się do:

a) pojazdu wyposażonego w przednią szybę o takich wymiarach i kształcie, że kierowca bez zmiany normalnej pozycji może obserwować drogę nie poprzez tę szybę,

Spryciarze ,pól szyby załatwia temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to przypomina ciągnik rolniczy

Ty mnie nie kuś , bo po ciężkim dniu dowcip mi się rozwija i ANI MRU MRU może wysiąść . :lol::lol:

A koła przednie w tym cudeńku nie wystają poza obrys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzydziestki czy sześćdziesiątki nie, ale definicję by pewnie spełniło :cool:

 

PoRD

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy , którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

Jakoś nie bardzo pasuje mi to skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo pasuje mi to skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

 

Jakieś uchwyty do pługa czy lemiesza i by grało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzydziestki czy sześćdziesiątki nie, ale definicję by pewnie spełniło :cool:

 

PoRD

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy , którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

 

 

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo pasuje mi to skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

A prosiłem ,nie kuś . Znajdę sposób żeby uczepić zwykłą kosiarkę spalinową ,co to drutu nie ma . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.