Skocz do zawartości

Jaki nastepny termin badania


patryk7979

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Nie dawajcie tu przykładu TAXI, GAZ - bo w opisanym przypadku NIE WIECIE czy faktycznie cokolwiek z tego miało miejsce.

Jak macie pewność to OK. Tak. Gaz rozbije 3-2-1. Taxi też.

A teraz pytanie - ten pojazd był taxi? Miał gaz?A jak nie wiecie to:

 

jest to pierwsze OBT pojazdu i nie mam żadnych przesłanek do skrócenia tego terminu w postaci gazu, taxi, wypożyczalni itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako klient mam czasówkę i żadnych innych dokumentów Ci nie dam :-P ,

To ja Ci powiem dawaj brief do tego

To podaj podstawę prawną. Bo oprócz opinii rzeczoznawcy nie możesz nic żądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem dawaj brief do tego

 

:-D Na jakiej podstawie??

Odmawiasz wykonania badania na podstawie PC?? 8)

 

aboz byłeś szybszy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się widzi, że jak tak będziesz robił to konkurencja zarobi, a Ty nie

a czy u Was klienci przyjeżdzają z samym PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja za każdą SKP mogę się wypowiadać?

W sumie nie możesz, ale w większości przypadków stosowana praktyka to klient przyjeżdza na badanie z PC i daje oryginał dowodu. Ok nie mam prawa żądać ale poprosić to już tak :-D i w 99 % moja prośba jest spełniona , a czy to zgodne czy nie zgodne potraktujmy jako małe przewinienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomącę. Skoro przepis mówi, że pierwsze OBT wykonujemy przed upływem 3 lat, to termin roczny spełnia ten warunek. Dlatego uważam podobnie jak Grzegorz, termin na 2 lata, ponieważ jest to pierwsze OBT pojazdu i nie mam żadnych przesłanek do skrócenia tego terminu w postaci gazu, taxi, wypożyczalni itp.

Tobie też widzę wolno mącić,,,

Przesłanką jest termin ustalony podczas pierwszej rejestracji ,,,

 

[ Dodano: 19-02-2014, 11:41 ]

w większości przypadków stosowana praktyka to klient przyjeżdza na badanie z PC i daje oryginał dowodu.

Tu nie chodzi nawet o praktykę, lecz o sens czasowej rejestracji. Dokumenty WK zatrzymuje dopiero przy rejestracji z urzędu, jeśli natomiast żąda badania przed rejestracją to dokumenty ma klient ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb terminów jest 3. 2. 1. czy tak?

- a z pomącenia wychodzi 1. 2. i dalej jak??

- może na kolejne dwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie mam prawa żądać ale poprosić to już tak :-D i w 99 % moja prośba jest spełniona

Nie jest to przewinienie ,bez przesady :)

Też tak robię,ale jak nie ma zagranicznego DR nie odmawiam bt tylko je wykonuje.

 

Przejdźmy do tematu,to na jaki okres wyznaczamy tnb w tym przypadku ?? bo zdania sa ,a może były podzielone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na kolejne dwa???

Nie tylko na rok,ponieważ pierwsze już miał zrobione przed trzema laty od daty pierwszej rejestracji (i dostał na 2) więc kolejne co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data pierwszej rejestracji 29-01-2013 z terminem badania, który upłynął w styczniu tego roku tu czasowo zarejestrowano z datą 18-02-2014 podaną w adnotacjach PC.

No i standardowe pytanie:

- jaki termin kolejnego okresowego badania technicznego??? :x

Dzięki.

Jak byś nie wyznaczył to chyba nikt Ci nie udowodni czy zrobiłeś żle czy dobrze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zdania są podzielone, załóżmy że obu racji można tak czy inaczej dowieść. Jeśli tak, to czemu wybieracie to mniej korzystną dla klienta? Nie zależy Wam na jego zadowoleniu? 8)

Przecież pracujecie w prywatnych firmach, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam takie zawodowe zboczenie, że im częściej badania tym lepiej i dopiero klienta BiG-zadowolenie.

Dla mnie moje korzyści też są ważne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pracujecie w prywatnych firmach, nie?

no widzisz i tu podałes najbardziej trafny i precyzyjny argument, który powinien zawsze docierać do UDS-a aby zrobić za. Jesteś wielki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zdania są podzielone, załóżmy że obu racji można tak czy inaczej dowieść. Jeśli tak, to czemu wybieracie to mniej korzystną dla klienta? Nie zależy Wam na jego zadowoleniu? 8)

Przecież pracujecie w prywatnych firmach, nie?

gdzieś słyszałem, że klient ma wyjechać oszukany i zadowolony - tylko nie pamiętam gdzie :x i żeby nie było dodatkowych pytań nie jest to moją maksymą

 

no widzisz i tu podałes najbardziej trafny i precyzyjny argument, który powinien zawsze docierać do UDS-a aby zrobić za.

Fredek, a teraz proszę na nasz ;) bo nie bardzo rozumiem :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(5) Oznaczenie klasy pojazdu i wykonania: pojazd z przeznaczeniem do przewozu osób z maksymalnie 8 miejscami siedzącymi, limuzyna".

po naszemu - kategoria homo M1

 

przypuszczam że liczba miejsc = 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem, że klient ma wyjechać oszukany i zadowolony

ja gdzieś czytałem że diagnosta ma wykonać badanie

wedle wskazówek WK ,

zgodnie z przepisami aby TDT przy kontroli się nie czepiał

i zeby klient był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zdania są podzielone, załóżmy że obu racji można tak czy inaczej dowieść. Jeśli tak, to czemu wybieracie to mniej korzystną dla klienta? Nie zależy Wam na jego zadowoleniu? 8)

Przecież pracujecie w prywatnych firmach, nie?

Fajne to !

Jakieś takie polskie ,

a my narzekamy na jakość przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naszemu - kategoria homo M1

 

przypuszczam że liczba miejsc = 5

Tak, zgadza się.

W drugiej rubryce niemieckiego dowodu przy pozycji [J] wpisano [M1].

Siedem rubryk niżej właśnie tą definicję kategorii: Oznaczenie klasy pojazdu i wykonania: pojazd z przeznaczeniem do przewozu osób z maksymalnie 8 miejscami siedzącymi, limuzyna.

Przy samym końcu zaś w rubryce [21] zapodali Selbsf/Mietw, że nawet wujek Gogiel nie daje rady. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.