Skocz do zawartości

Jaki nastepny termin badania


patryk7979

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego logicznym wydaje się podejście, że przy dopełnianiu stosować zasadę "tam gdzie dopełnianie daje sumę czas-okresu większą niż rok, tam dopełniać - w przeciwnym razie dawać tylko na rok". Szkoda tylko, że nie zostało to wprost w przepisach zapisane..

Nie jest przypadkiem tak, że w przypadku gdy jeden art. mówi, że badania techniczne wykonujemy corocznie a z innego dla tego pojazdy będzie wynikało np. 10 mieś. to stosujemy przepis względniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko jest akurat w jednym ustępie jednego artykułu (81.6). Chyba, że masz coś innego na myśli?

 

Zresztą ze stosowaniem tych ogólnych reguł prawa est różnie jak zapewne wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy co zbijają kapitał na tym co wypracowali inni .

Wiem, GK osobiście dzwoni po SKP i zaprasza na szkolenia w których m.in. ma przedstawiać swoją "walkę z urzędami" i ich złą interpretacją przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem

Na pewno ? :D

GK osobiście dzwoni po SKP i zaprasza na szkolenia w których m.in. ma przedstawiać swoją "walkę z urzędami" i ich złą interpretacją przepisów

Tylko ile firm bierze na siebie odpowiedzialność za treść szkolenia i jest gotowa bronić diagnostę ,nawet jeśli ten nie jest związany z nimi umowami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

oto taka sytuacja:

Przyjeżdża klient na bt-

W DR

-data I rej-11.09.2012

-następny termin bt-11.09.2013

-rocznik-2006

czy wykonujecie bt?,jeśli tak to jaki ntbt :-P

jesli nie ,to dlaczego?(klient się pyta) ,

jak postępujecie w danej sytuacji?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postępujecie w danej sytuacji?? 8)

Najpierw wywiad z klientem :? Czy auto sprowadzone?Od kiedy jest właścicielem?Czy rzeczywiście rok produkcji 2006 itp.I czemu dopiero teraz przyjechał na OBT skoro powinien we wrześniu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy przypadek.

O terminach badań okresowych decyduje data I-szej rejestracji pojazdu a nie rok produkcji.

jednak 2006 Rp i 11.09.2012 I-sza rej a przy tym NTOBT też liczone od tej daty a wyznaczone na rok... :roll:

 

wygląda to tak, jakby ktoś nieprawidłowo wyznaczył datę I-rej nie w zależności od RP czyli na 01.01.2006 ale wyznaczył ją na dzień przeprowadzenia OBT.

 

Reasumując, najbaradziej wskazany byłby telefon do WK w którym pojazd został zarejestrowany i ustalenie czy przypadkiem nie zachodzi tu przypadek nieprawidłowego wyznaczenia daty I-szej rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pojazd sprowadzony w 2012 roku i błędnie określona data pierwszej rejestracji.

-data I rej-11.09.2012
-może to data pierwszej rejestracji w kraju :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbaradziej wskazany byłby telefon do WK

 

Tak też zrobiłem .

Za dokładną informacją o samochodzie miałem poczekać (tel. zwrotny)20 min.

Klient ,oczywiście spieszący sie ,wziął tel SKP i pojechał.

Otrzymałem info z WK ,że data I rej to 09.2006 (za granicą),nastapiła pomyłka przy wydaniu nowego DR.

OK

Klient ma podjechać do WK poprawią od"ręki" :)

Po 30 min tel od klienta -mówię co i jak.

A on na to że ma już przegląd (na rok):shock:

Jak twierdził diagnosta tą pomyłke wziął na "klatę".

Ciekawe co przekaże do cepiku (daty),i na jakiej podstawie dał ntb na rok?? Skąd wiedział jaka to pomyłka-mógłby być błąd w roczniku? :lol:

Parcie na kasę jest przeogromne :x

 

8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co przekaże do cepiku (daty),i na jakiej podstawie dał ntb na rok??

Myślę, że cepik to połknie a diagnoście nikt tych pytań nie zada, niestety.

Choć mógłby zrobić to obecnie tenże WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to tylko w przypadku gdyby ktoś ten WK o tym powiadomił....

 

I tu kłania się CEPiK :razz:

Niestety nie, bo w ewidencji jest prawidłowo...

Nieprawidłowo jest w DR!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to miało miejsce ,,,

Chyba nie...

Powiadomiłby, jakby zatelefonował do WK i powiedział. że klient jednak nie przyjedzie na poprawkę DR bo przegląd ma już zrobiony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

BMW roczne.

W niemieckim dowodzie data pierwszej rejestracji 29-01-2013 z terminem badania, który upłynął w styczniu tego roku najprawdopodobniej z powodu rubryki 5, która po przetłumaczeniu mówi: "(5) Oznaczenie klasy pojazdu i wykonania: pojazd z przeznaczeniem do przewozu osób z maksymalnie 8 miejscami siedzącymi, limuzyna". - Po mojemu wypożyczalnia.

Oczywiście tam wyrejestrowano, tu czasowo zarejestrowano z datą 18-02-2014 podaną w adnotacjach PC.

No i standardowe pytanie:

- jaki termin kolejnego okresowego badania technicznego??? :x

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki termin kolejnego okresowego badania technicznego??? :x

Ja dałbym na 2 lata od daty badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie klasy pojazdu i wykonania: pojazd z przeznaczeniem do przewozu osób z maksymalnie 8 miejscami siedzącymi, limuzyna".

Z tego zapisu wynika że można dać na rok , skoro wykorzystywany do zarobkowego przewozu i miał już wyznaczony termin na 29-01-2014, to wyznaczyłbym na rok w tym przypadku 18-02-2015. Tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym na 2 lata od daty badania.

Prawdopodobnie dałbyś w ten sposób ciała.

U nas też byś powrócił do przywilejów po ich utracie ? np. taxi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim dowodzie data pierwszej rejestracji 29-01-2013 z terminem badania, który upłynął w styczniu tego roku
czyli z jakiś względów miał roczny termin, jak wielokrotnie pisaliśmy jeżeli pojazd utracił (np. montaż instalacji gazowej) prawo do wydłużonego terminu między badaniami okresowymi to nie ma powrotu do niego. Nie wiem czy w przypadku pojazdów sprowadzonych stosujemy odpowiednio (no ale dlaczego niby nie).

Ja bym dał na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.