Skocz do zawartości

Jaki nastepny termin badania


patryk7979

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przeciek ze szkolenia w Środzie że pierwsze przeglądy będzie można robić bez tablic ale trzeba zaznaczyć w zaświadczeniu " pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych". Uprościło by to badanie tym bardziej że z tablicami to co WK to inaczej.

Oczywiście przegląd trzeba zrobić ale wynik

Oj nie chce być złośliwy w którym

 

Pisze zaświadczenie spełnia

a na dole brak tablic gaśnicy różnica sił.

Ludzie tak wymyślili no nie:stety: tak jest.,

A ja zaznaczę brak .......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przeciek ze szkolenia w Środzie że pierwsze przeglądy będzie można robić bez tablic ale trzeba zaznaczyć w zaświadczeniu

Dzisiaj tak zrobilem ale rypnęłem "N". Powód:brak tablic rej.!!!!

Niestety ale w WK balagan totalny.W jednym dają PC i tablice a w innym nie chcą o tym słyszeć. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak N to podac powód ---- ale brak tablic nie świadczy o stanie technicznym więc wpis o ich braku nie zająłby ci dużo czasu -kwestja interpretacji - ja bym klientowi starał się pomóc a nie "udupiał'Z miłą chęcią widziałbym próbne ale ilość w WK jest ograniczona i petent jest w tym przypadku boguducha winien.....aczkolwiek można dokonać wpisów---brak X+ brak Y+ brak Z itd ale bądzmy ludzmi z twardą d...pą i pomóżmy tym z niewiedzą :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bądzmy ludzmi z twardą d...pą i pomóżmy tym z niewiedzą

Tak zawsze staram się postępować i naginam nie raz te nasze p........e przepisy do granic mozliwości.Nigdy nie chcę być wrogiem dla klienta,staram się zawsze pomóc na tyle na ile mogę.Jednak w chwili obecnej boję sie ze w całym tym bałaganie mogą pojawić rózni panowie/np.spadochroniarze/ i zbierać plusy z naszej niewiedzy.!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko MI jest tylko telefoniczna informacją przekazana Panu Zbylutowi. Dadzą coś na papier to się pomyśli. Ogólnie stanowisko PISKP w sprawie skracania badań było diametralnie inne i zmieniło sie ok. godziny 11.45 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko MI jest tylko telefoniczna informacją przekazana Panu Zbylutowi. Dadzą coś na papier to się pomyśli. Ogólnie stanowisko PISKP w sprawie skracania badań było diametralnie inne i zmieniło sie ok. godziny 11.45 :)

 

Jakie jest obecnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kwestie skracania terminów "za długich" badań (np. Niemcy). Skracać wg MI mają WK, przy czym nie wiadomo jak. Na jaki okres? Od jakiej daty?

PISKP twierdził, że w takim wypadku pojazd winien przejść badanie okresowe, bo PoRD nie zawiera żadnego zapisu, który upoważniałby WK do samodzielnego ustalenia terminu, a jedynie zapis jakich terminów nie akceptować. osobiście sie z tym zgadzam, przy czym w przypadku Niemiec oznacza to konieczność badania KAŻDEGO auta starszego niż 5 lat.

U nas póki co nie skracamy sami badań. czekamy na wyraźne pisemne wskazanie takiego postępowania przez MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem bardzo ciekaw jakie - bo ja też byłem na szkoleniu i też był Pan KZ - Te które mi przekazał to badanie pierwsze na 3 lata badanie drugie które może być w przedziale do 4lat 11 miesięcy i 30 dni na 2 lata, a następne na rok (oczywiście mowa tu o pojazdach do 3,5 t).

jeżeli chodzi o skracanie badań to przekazał informację, że termin badania jest dostosowany do prawa polskiego czyli jeżeli pojazd powyżej 5 lat to nie może mieć badanie dłużej ważne niż na rok - choćby przyjechał np z niemiec z nowy TUV na 2 lata :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki okres? Od jakiej daty?

Mają skracać od daty rejestracji w WK jeśli pojazd ma dłużej niż na rok to mają skracać do roku jeśli pojazd jest sprowadzony po 3 roku od dnia pierwszej rej.

Pojazd nowy mają dopełniać do 3lat od daty pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kwestie skracania terminów "za długich" badań (np. Niemcy). Skracać wg MI mają WK, przy czym nie wiadomo jak. Na jaki okres? Od jakiej daty?

 

Jeśli mówimy o autach starszych niż 5 lat (u Niemców dostają na dwa lata), to powinien zostać TNB skrócony do roku od ichnego badania technicznego. Od razu napiszę (wyprzedzę Blakop Twoje stwierdzenie :D ), że jeśli u nich w dokumentach nie ma daty badania, to można ją łatwo uzyskać odejmując od TNB dwa lata.

 

Zostaje jeszcze kwestia pojazdów wyrejestrowanych za granicą (czyli takich co nie przyjechały na tablicach wywozowych), a tych jest większość. Swojego czasu NSA wydał wyrok, że auta wyrejestrowane mają nieważne badania i nie powinno się ich uznawać. Sprawa była akurat o auto w którym klient się nie zgadzał, że diagnosta dał dwa lata a nie dopełnił do trzech. Ale sens jest ten sam - auto wyrejestrowane, badanie traci ważność z dniem wyrejestrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko MI jest tylko telefoniczna informacją przekazana Panu Zbylutowi. Dadzą coś na papier to się pomyśli. Ogólnie stanowisko PISKP w sprawie skracania badań było diametralnie inne i zmieniło sie ok. godziny 11.45
No właśnie jak to jest jakieś opinie, stanowiska MI są podawane do informacji to dla PISKP to dla ITS a reszta co jak nie należą do w/w organizacji? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowiska MI są podawane do informacji to dla PISKP to dla ITS a reszta co jak nie należą do w/w organizacji? :o

Odpowiem Ci tak jak to któryś z kolegów na tym forum cytował rozmowę ze swoim naczelnikiem WK "... znasz przepisy? To proszę się do nich stosować i postępować zgodnie z literą prawa..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowiska MI są podawane do informacji to dla PISKP to dla ITS a reszta

Tylko dlaczego te instytucje co jakiś czas podają co innego!!!! :evil:

Czyzby wiadomości z tego tematu z MI za kazdym razem podawała inna osoba przedstawiając swoje przemyślenia w tym temacie!!!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu NSA wydał wyrok, że auta wyrejestrowane mają nieważne badania i nie powinno się ich uznawać.
Mój WK rownież już dawno tak twierdził akceptyjąc tylko roczny przegląd pierwszy nawet rocznego samochodu, a obecnie wysyła na tej samej podstawie na przeglądy okresowe/pierwsze, i tłumaczy zdziwionym klientom że pojazd wyrejestrowany musi mieć nowy przegląd, ja się ciesze bo są przeglądy a że 7 dych taniej to już inna inszość. :-|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo uzyskać odejmując od TNB dwa lata.

 

Jesteś pewien? A może u nich też są jakieś dopełnienia, tudzież inne dziwolągi?

 

Co do poruszanego wyroku NSA... W mojej ocenie to celowa złośliwość, brak kompetencji i szerszego spojrzenia WK na problem. Wyrok NSA dotyczy po pierwsze pojazdu z USA, po drugie został wydany w 2005 roku!

Obecna nowelizacja PoRD jest oparta na wyroku ETS z 2008 roku, a sentencja tego wyroku oparta na skardze KE wyraźnie mówi o pojazdach UPRZEDNIO ZAREJESTROWANYCH (a nie nadal zarejestrowanych), a sama skarga mówi wprost, że wyrejestrowanie pojazdu nie ma żadnego wpływu na dane zwarte w DR - w tym datę potwierdzająca OBT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, że dopóki ktoś się nie odwoła i sprawa nie przejdzie drogi oficjalnej takich bezsensownych interpretacji na bazie wyroków z przed X lat i starszych będziemy mieli więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto ma badanie na 3 lata tak samo jak u nas. WK powinien to uznać. Osobiście nie wiem jak ten "pierwszy" termin jest umieszczany u nich w dowodzie, następne są zazwyczaj stemplowane na odwrocie.

 

Pomijając to uważam, że WK powinien uznać to badanie i wyznaczyć tnb na 3 lata od pierwszej rejestracji. Jeśli nie uzna i da skierowanie na badanie (lub po prostu każe klientowi przynieść badanie okresowe) to wyznaczasz w tym konkretnym przypadku na dwa lata od dnia badania (stawił się na badanie przed upływem trzech lat i powinieneś dać do pięciu lat ale nie dłużej niż na dwa lata, jakbyś dopełnił do pięciu to by było powyżej 2 lat, więc dajesz na dwa).

 

Ale i tak uważam, że WK powinien uznać badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś dopełnił do pięciu to by było powyżej 2 lat, więc dajesz na dwa

 

Rozumiem że myślałeś o dopełnieniu do 3 bo to auto ma pół roku ,ale wtedy przekroczyłbym okres dwuletni dajac badanie na 2.5 roku,więc zostaje na 2 lata od dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że myślałeś o dopełnieniu do 3

 

Nie dopełniamy do 3 tylko do 5 :) To ile wcześniej przed upływem 3 lat klient przyjedzie na badanie to już inna sprawa.

 

Nadal uważam, że w tym przypadku badania nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.