Skocz do zawartości

Numer dowodu rejestracyjnego i tablice.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolego ja kieruje się tym

A jak kolega spełnia zapisy par. 5 ust. 2 (Dz.U. 155) włącznie z załącznikiem nr 8 oraz ust. 5? Bo ja w dalszym ciągu twierdzę, że punkt o identyfikacji i te które podałem powyżej mówią wyraźnie, że bez tablic ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    51

  • blakop

    41

  • adam1501

    23

  • ketiw38

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powołujesz się na ten załącznik i bardzo dobrze to czynisz ale nie do końca.!!!

Myśle że jednak dobrze to interpretuje :)

To tak jak w puncie 2 tej samej tabeli jest napisane brak gaśnicy legalizacji już nie sprawdzasz bo nie pisze.

Jeśli by nie pisało "brak gaśnicy" to też byś nie sprawdzał :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,

...a co to jest____ spokój____ w tej robocie ???????? ......... :D:D:D

 

No właśnie. Kolega robił obt przed pierwszą rej. i wysłał klienta po tablice. Pan powiedział ze WK nie wymaga tego. Ale tablice wykupił ... Jeśli się to potwierdzi będzie sądził się ... pytamy z kim ? Odp w zależności od opcji SKP lub WK :-( Moim i kolegi zdaniem klient przegra sprawę Wszystko był robione na wniosek właściciela :)8) Ludzi boli to ze są dodatkowe koszty za PC . Skłaniam się do opcji "wygra wolny rynek" .

 

a ten zapis "Rejestracji dokonuje się na podstawie:zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego"

i

W przypadku pojazdu sprowadzanego z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacją Szwajcarską lub państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym zamiast dowodu rejestracyjnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, dopuszcza się przedstawienie innego dokumentu stwierdzającego rejestrację pojazdu, wydanego przez organ właściwy do rejestracji pojazdów w tym państwie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DZ.U. 74 poz.634 z 2009 zmieniające rozporządzenie w sprawie rej. i oznaczeń jest punk 2. i mówi on: :D

2) w § 2:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. W celu rejestracji pojazdu właściciel pojazdu,

z zastrzeżeniem ust. 2—13 oraz § 3, składa

w organie rejestrującym wniosek o rejestracji

´ pojazdu, zwany dalej „wnioskiem

o rejestrację, do którego dołącza:

1) dowód własności pojazdu;

2) kart´ pojazdu, jeżeli była wydana;

3) dowód rejestracyjny, je˝eli pojazd był zarejestrowany,

oraz

4) tablice (tablic´) rejestracyjne, jeżeli pojazd

był zarejestrowany; w przypadku pojazdu

sprowadzonego z zagranicy bez tablic

rejestracyjnych lub konieczności

zwrotu tych tablic do organu rejestrujàcego

państwa, z którego pojazd został sprowadzony,

właściciel pojazdu zamiast tablic

rejestracyjnych dołącza stosowne

oświadczenie.

 

Także po tym co napisałem wcześniej uważam że bez tablic można robić badanie ale tylko pojazdu sprowadzonego :D:D:D

Myślę że niektórych to przekona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niektórych to przekona

Niestety mnie to nie przekonało/beton,stary i uparty beton- :D /.

. W celu rejestracji pojazdu

My tu mówimy o rejestracji czy o wykonaniu OBT przed I rej. z zagranicy??? :D

 

[ Dodano: 13-10-2009, 16:35 ]

Ps.Chylę czółko ale w tym co Ty napisałes to dot.raczej dokumentów potrzebnych w WK. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także po tym co napisałem wcześniej uważam że bez tablic można robić badanie ale tylko pojazdu sprowadzonego :D :D :D

Myślę że niektórych to przekona :D

Wytłumacz mi tylko jeszcze jak wykonać bez tablic w świetle par. 5 ust. 2 (Dz. U. 155), a dokładnie w związku z załącznikiem nr 8 par. 1 ust 2 pkt 4., bo być może ja się mylę ale uważam, że bez tablic wykonać tego zgodnie z przepisami się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tylko jeszcze jak wykonać bez tablic w świetle par. 5 ust. 2 (Dz. U. 155), a dokładnie w związku z załącznikiem nr 8 par. 1 ust 2 pkt 4.,

Da się do 31 marca 2010 roku. Od tego dnia dopiero wchodzi w/w załącznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tylko jeszcze jak wykonać bez tablic w świetle par. 5 ust. 2 (Dz. U. 155), a dokładnie w związku z załącznikiem nr 8 par. 1 ust 2 pkt 4., bo być może ja się mylę ale uważam, że bez tablic wykonać tego zgodnie z przepisami się nie da.

 

Wyższość :? ustaw unijnych nad przepisami krajowymi ?

 

Co było podstawą do robienia pierwszych przeglądów bez tablic do dnia 22.09 ? Czy ktoś wysyłał klienta po PC ?

Chylę czółko ale w tym co Ty napisałes to dot.raczej dokumentów

potrzebnych w WK

 

Czy tak zdefinowane dokumenty nie determinują faktu posiadania tablic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się do 31 marca 2010 roku. Od tego dnia dopiero wchodzi w/w załącznik :D

 

Wiem, że z tą datą wchodzą zmiany dot. kolejki turystycznej ale załącznik nr 8 ???

Proszę o dwa słowa, gdzie jest ten zapis? Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z tą datą wchodzą zmiany dot. kolejki turystycznej ale załącznik nr 8 ???

Proszę o dwa słowa, gdzie jest ten zapis? Dzięki !

W rozporządzeniu z dnia 18 wrzesnia 2009 paragraf 11---- Rejestr może być prowadzony na zasadach określonych w przepisach dotychczasowych do dnia 31 marca 2010 roku.

Także nowy obowiązuje od tej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na tym zapisie można bazować - póki co,,, czemu więc nie wszyscy są zgodni ???

 

Myląca jest nazwa tego badania i uznanie badań zagranicznych. :cool: Czy to ważne ?

 

 

Nowicjusz :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było podstawą do robienia pierwszych przeglądów bez tablic do dnia 22.09

Dz.U.227 par 11 ust 4.

Da się do 31 marca 2010 roku. Od tego dnia dopiero wchodzi w/w załącznik :D

A czy przepis cytowany powyżej gdzieś jest określony do tego okresu? Czy też został usunięty z nowego dziennika a wzór rejestru (stary) również posiada nr rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DZ.U. 74 poz.634 z 2009 zmieniające rozporządzenie w sprawie rej. i oznaczeń jest punk 2. i mówi on: :D

2) w § 2:

(...)

oraz

4) tablice (tablic´) rejestracyjne, jeżeli pojazd

był zarejestrowany; w przypadku pojazdu

sprowadzonego z zagranicy bez tablic

rejestracyjnych lub konieczności

zwrotu tych tablic do organu rejestrujàcego

państwa, z którego pojazd został sprowadzony,

właściciel pojazdu zamiast tablic

rejestracyjnych dołącza stosowne

oświadczenie.

Także po tym co napisałem wcześniej uważam że bez tablic można robić badanie ale tylko pojazdu sprowadzonego :D:D:D

Myślę że niektórych to przekona :D

Mnie to wcale nie przekonuje abym wykonał takie badanie, natomiast przekonuje mnie że klient może iść do WK po PC - a jak będzie miał PC to będzie miał tablice - wszystko w tym temacie.

Dodam tylko, że "Czerwone Tablice" kosztuję aż 38 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wcale nie przekonuje abym wykonał takie badanie, natomiast przekonuje mnie że klient może iść do WK po PC - a jak będzie miał PC to będzie miał tablice

Wszystko i na temat!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że "Czerwone Tablice" kosztuję aż 38 zł

 

A ja dodam, że jest to dodatkowy wpływ do kasy miasta/starostwa i naprawdę się dziwię, że tych tablic gdzieniegdzie nie chcą dawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.