Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicza a w dowodzie ciężarowa uniwersalna


DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Jacdiag napisał:

W poprzednim moim poście

Kiedy się myśleć ani czytać nie chce i trzeba na tacy podać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ilu diagnostów tyle różnych spostrzeżeń i opinii na ten temat.  Dziękuje wszystkim za pomoc i teraz przynajmniej wiem jak ugryźć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

ale od kiedy można na fakturze, zamiast na oświadczeniu, zrobić ZK jeśli zmienia się rodzaj pojazdu ?

Od zawsze. Ma być po prostu dokument, że zmianę rodzaju wykonał określony przedsiębiorca. Faktura jak najbardziej może być takim dokumentem jeśli zawiera odpowiednie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

ciągnik rolniczy  przyczepa rolnicza  druga przyczepa -

A ciągnik rolniczy - przyczepa ciężarowa - druga przyczepa? Też jest ok :P A żaden przepis nie zabrania posiadania sprzęgu przyczepie ciężarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem na OSKP, to do tematu takiej przyczepy podchodziłem w taki sposób, że wysyłałem delikwenta do rzeczoznawcy (i żaden z tego problemu nie robił), ten opisywał co widzi (jaką przyczepę) lub jakich zmian dokonano i ewentualnie jeżeli tylko widział przyczepę rolniczą, to delikwent udawał się do WK i tam mu zmieniali, albo jeśli rzeczoznawca dostrzegł jakieś zmiany, na OBT na zmiany konstrukcyjne i dopiero do WK. Przeszło tak bez problemu w kilku WK. Teraz już nie mam takich dylematów bo jestem na PSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michal_k napisał:

A jakie to cudowne kwity i na jakiej podstawie WK zmienia dane?

od producenta - daj maila na priv to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj skan tylko nie wrzucaj go nigdzie.
Z tego co pamiętam to chyba był opór że niby diagnosta ma potwierdzić ale spytałem co ma potwierdzić jak macie pismo od producenta a przyczepa była na przeglądzie kilka dni wcześniej (jako nie rolnicza). Nr ramy jest itp skoro przeszła OBT i przyjęli, dopisali w PC rolnicza a ja na OBT zeby było na 2 lata i kwitek z obt 2letnim do WK żeby wbili od razu  nowy dowód.

 

PS: u tego diagnosty takie coś już mieli wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejeden bo xero takiego czegoś widziałem na tablicy u diagnosty ;)
Producent wydał kwit - ja nie wnikam skoro WK zmienił na rolniczą. Nie muszę gitary diagnostom załatwiać z ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

ja nie wnikam skoro WK zmienił na rolniczą.

Tylko żeby ktoś nie miał potem do Ciebie pretensji, że zapłacił kilkaset zł za nic nie warty papier, którego kumaty pracownik WK nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem najpierw u diagnosty byłem potem w WK, obaj potwierdzili że zamiast zmian papier wystarcza, wystarczył to tego samego dnia zamówiłem i jak przyszło to do WK i po kłopocie. Chyba każdy korzysta z głowy i zanim za coś zapłaci to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

byłem najpierw u diagnosty byłem potem w WK, obaj potwierdzili że zamiast zmian papier wystarcza,

Tylko pogratulować wiedzy tym osobom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak.
Najlepsze w tym jest to każdy wie że ciężarowa spełnia wymogi ciężarowej - rolniczej (i pewnie większość się zgodzi że sposób wykorzystania powinien określić właściciel czyli 2 letnie OBT+brak podatku  i rolnicza a jak złapią to spore kary lub 1 rok obt i podatek i ciąga czym chce).

Jak nie patrzył działa taki papier od producenta i bez ZK zmieniają na rolnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

że sposób wykorzystania

U nas ? to by się narobiło... Już jednego mamy w okolicy co rolnicza za starkiem ciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

jednego mamy w okolicy co rolnicza za starkiem ciąga.

A czy któryś przepis tego zabrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michal_k napisał:

przepis tego zabrania

A czy tak napisałem ? Napisałem tylko że znam takiego co raczej  skutecznie omija opłaty

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 08:50, michal_k napisał:

Terminem badania i ceną za badanie :P

jeszcze takim szczegółem - nie podlegają opodatkowaniu przyczepy i naczepy związane wyłącznie z działalnością rol- niczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego

taka tam drobna opłata 2 tyś / rok

ile za to dają pod stołem....50? 100? niech sobie kupi rolniczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciężarowej (nie rolniczej) piszesz oświadczenie że nie masz samochodu ciężarowego a przyczepę wykorzystujesz wyłącznie z ciągnikiem rolniczym, wyłącznie do produkcji rolniczej i nie płacisz podatku (a jak masz pojazd to rejestrujesz ją na kogoś z rodziny kto ma 1ha ziemi).
Wiem bo to przerabiałem z gminą zanim D633 nie stała się rolniczą. Tak więc oszczędność tylko na badaniu i cenie badania a tak naprawdę na dojeździe na SKP bo nie wszystkie gospodarstwa są 5-10km od SKP a niektóre pojazdy rolnicze (tak przyczepy i ciągniki) są użytkowane często tylko w miejscowości gdzie ktoś ma gospodarstwo i OBT robione jest raz na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

5-10km od SKP

Chyba mało takich rejonów żeby się w 10 km ze stacja nie spotkać, przynajmniej u mnie  w rejonie. A i tak są tacy co jeżdżą dalej , dużo dalej 😃

Edytowane przez duchu
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zapytam - a jak taka ciężarowa przyjedzie dopięta do ciągnika to ma tablice wyróżniające czy trójkąt rolniczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.