Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzicie to skreślanie punktów 1 i 2 przy po kolizyjnym ?

 

Ja robię tak:

 

jak po kolizyjne z okresowym - nie skreślam

 

jak samo po kolizyjne - skreślam

 

Kiedyś to było bardziej przejrzyste bo jak byk pisało przy po kolizyjnym -zakres okresowego,teraz mamy pkt.1-10 tak jakby "część" okresowego,traktuję to jako dodatkowe bez zakresu okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

co piszesz w uwagach i w której ich części ???

 

"Ustała przyczyna zatrzymania DR" lub" Pojazd naprawiony po klizji drogowej"

Najczęściej piszę w uwagach pkt.1 chociaż powinno w pkt.2.U nas to przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum działają również policjanci, na pewno miło im się to czyta...
Kolego Winerek Nie jesteś chyba aż takim optymistą, żeby zakładać, że wśród policjantów są same ideały i u nich nie ma chwastów ? Czytający solidni w zawodzie obojętnie jakim, zasługują na szacunek a chwasty ...? Należy wyplenić nawet żeby byli to i policjanci Napisałem również" Po rozmowach z lokalnymi policjantami jakość pokwitowań się poprawiła to też muszę powiedzieć Wystarczyło porozmawiać poprosić wytłumaczyć jakie mamy z tego tytułu problemy W sumie to wolę być diagnostą jak policjantem "

 

[ Dodano: 20-03-2010, 16:07 ]

co robić w przypadku ich niezgodności, niezależnie od przyczyny, zapewne wiesz, formułka o sczytaniu z natury może wiele nie pomóc...

A jakie mam inne wyjście...Zatrzymać pokwitowanie ...???Odmówic wykonania OBT...

Czy w końcu wyslać klienta do WK po PC...???

Nie ja odczytuje z natury i klient musi obrać azymut do WK...Jest niezgodnośc-jego

sprawa a nie moja... :razz:

 

Ok To powiedz jak przyjadę do Ciebie na obt wręczę Ci DR i tam brak numeru VIN ? Prawo zwyczajowe wyżej stanowionego ? 8)

 

[ Dodano: 20-03-2010, 16:13 ]

Ja robię tak:

 

jak po kolizyjne z okresowym - nie skreślam Dobrze

 

jak samo po kolizyjne - skreślam Źle , nie spełnia po naprawie art 66 ?

 

Jeszcze coś, nie skreślasz w pierwszym przypadku bo jest okresowe ? A teraz odwróćmy pytanie : Dlaczego nie skreślasz skoro jest po kolizyjne ? Wyższość okresowego nad po kolizyjnym czy po kolizyjnego nad okresowym w kwestii skreślania wiadomych pkt. ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle , nie spełnia po naprawie art 66 ?

 

A co z objaśnieniami do zaświadczenia?w takim sam sposób można podejść do skreśleń w przypadku haka ,nie spełnia art.66 po zamontowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle , nie spełnia po naprawie art 66 ?

 

A co z objaśnieniami do zaświadczenia?w takim sam sposób można podejść do skreśleń w przypadku haka ,nie spełnia art.66 po zamontowaniu?

 

Powiedz czy hak ma spełniać art 66 ? Czytałeś to Powołanie się na § 3 ust. 1 pkt. 2 nie ma zastosowania co do sposobu wypełniania zaświadczenia, a określa tyko zakres i sposób przeprowadzenia badania technicznego pojazdu. Prawidłowy sposób zaznaczenie punktu 1 i 2 stanowi objaśnienie [**] do wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu załącznika nr 2 Rozporządzenia Ministra i resztę ?

 

Skreślanie obu punktów dotyczy badań dodatkowych które nie muszą spełniać art 66 I znowu to napiszę To naprawdę proste 8) Jak urzędnik WK odrzuciłbym zaświadczenie w którym po naprawie ktoś mi napisałby ze pojazd nie spełnia art 66 Tylko tym razem nie zamieszczaj tej pseudo interpretacji bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok To powiedz jak przyjadę do Ciebie na obt wręczę Ci DR i tam brak numeru VIN

A dlaczego podajesz dwie skrajne przypadłości:brak=niezgodny....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego podajesz dwie skrajne przypadłości:brak=niezgodny....????
Bo robisz badanie chociaż na pokwitowaniu nie ma numeru VIN Dałem skrajny przypadek , bo byłem ciekawy czy jak na DR nie byłoby numeru VIN to też byś wykonał badanie W końcu pokwitowanie jest równoznaczne z DR w kwestii identyfikacji pojazdu I nigdzie nie napisałem ze brak=niezgodny To Twój tekst 8) Skąd wiesz ze auto które masz przed sobą to ten sam samochód któremu policjant zatrzymał DR ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ze auto które masz przed sobą to ten sam samochód któremu policjant zatrzymał DR ?

Kiedyś juz to napisałem:im dalej w las tym więcej drzew a końca problemu jak nie

widać tak nie widać.... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym razem nie zamieszczaj tej pseudo interpretacji bardzo proszę

 

Moim celem nie jest mącić ,moje opinie wynikają z wiedzy bądź niewiedzy :) .Gdybym wiedział wszystko to pewnie na forum by mnie nie było.Po co zadajesz pytanie,żeby komuś dołożyć? :-D Jak widać nie ja jeden tak robię i urzędnicy to uznają.Jak sam napisałeś w innym temacie(obym nie przekręcił) "wiedzieć a interpretować to dwie różne sprawy". ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie

widać tak nie widać....

Nie ? Po kolizyjne VW Golf 2 Na pokwitowaniu brak VIN Diagnosta z natury i potwierdza art 66 Jeszcze 2 kwestie Czarne tablice rejestracyjne i dla tego pojazdu nie wydano KP W WK urzędnik ma przed oczami wszystkie dokumenty Pokwitowanie brak VIN Zaświadczenie z natury VIN a w DR całkiem inny VIN Numery tablic rejestracyjnych wszędzie te same. Regan wczuj się w rolę i powiedz co ma zrobić Urzędnik WK ?

 

[ Dodano: 20-03-2010, 19:09 ]

Moim celem nie jest mącić
Jakaś sugestia ? :)
Po co zadajesz pytanie' date='żeby komuś dołożyć?[/quote'] Te pytania zadaję też sobie więc jeszcze raz proszę odpowiedz na te które postawiłem lub wskaż jakiś błąd w rozumowaniu :)
wiedzieć a interpretować to dwie różne sprawy
Jestem zaszczycony , cytują mnie. Sprawdźmy więc dlaczego nasze interpretacje się różnią ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regan wczuj się w rolę i powiedz co ma zrobić Urzędnik WK ?

Zatrzymac to wszystko do wyjasnienia...Podziękować klientowi za wizytę w WK i

pocieszyć go ze będzie miał przyjemność porozmawiać z "prorokiem".... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie z diagnostą u "proroka" ?

Którego masz na myśli:tego co wcześniej "stemplował" czy tego ktory wreście zrobił

OBT z prawdziwego zdarzenia...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego masz na myśli:tego co wcześniej "stemplował" czy tego ktory wreście zrobił

OBT z prawdziwego zdarzenia...????

Co przyjechało do diagnosty ?

 

[ Dodano: 20-03-2010, 20:33 ]

tego co wcześniej "stemplował"
wcześniej też był solidny i uczciwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej też był solidny i uczciwy

 

Postaw piwo autorowi tego posta

 

Taa ,a świstak siedzi i w sreberka zawija ,w uczciwość uwierzę w solidność nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ,a świstak siedzi i w sreberka zawija ,w uczciwość uwierzę w solidność nie koniecznie.
To proste a cały cyrk zaczął się od tego ze na pokwitowaniu nie było VIN ... no jeszcze chwilkę pomyślmy 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste a cały cyrk zaczął się od tego ze na pokwitowaniu nie było VIN .

Tu akurat się zgadzam,w końcu każde przedstawienie musi mieć swój początek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie to skreślanie punktów 1 i 2 przy po kolizyjnym ?

 

Ja robię tak:

 

jak po kolizyjne z okresowym - nie skreślam

 

jak samo po kolizyjne - skreślam

 

Kiedyś to było bardziej przejrzyste bo jak byk pisało przy po kolizyjnym -zakres okresowego,teraz mamy pkt.1-10 tak jakby "część" okresowego,traktuję to jako dodatkowe bez zakresu okresowego.

Ja nie bardzo rozumiem w czym problem. Przecież wyraźnie pisze:

OBJAŚNIENIA:

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie

zaświadczenia.

Badanie pokolizyjne:

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

(...)

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego — obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

 

Gdzie tu pisze, że masz wykonać zakres okresowego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu pisze, że masz wykonać zakres okresowego badania?

 

Po kolizyjne uszkodzona lampa Sprawdzasz czy wymieniona spełnia art 66 Czy nie ? Na obt sprawdzasz lampę czy spełnia art 66 ?

 

zaświadczeniu o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu - rozumie się przez to zaświadczenie z badania technicznego pojazdu wraz z wymaganymi załącznikami, określone w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach, potwierdzające pozytywny wynik badania technicznego A to ?

 

[ Dodano: 20-03-2010, 21:57 ]

Ja nie bardzo rozumiem w czym problem
ja też :)

 

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nurtuje mnie ten zapis:

sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony(...)

Być może źle rozumuję ale wynika z tego, że jeśli są określone usterki to należałoby sprawdzić tylko to co zostało wykazane w pokwitowaniu/skierowaniu w sposób określony w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia.

 

uszkodzona lampa Sprawdzasz czy wymieniona spełnia art 66 Czy nie ? Na obt sprawdzasz lampę czy spełnia art 66 ?

Ja widzę to tak: lampa (załóżmy, że reflektor) zakres badania określa co masz sprawdzić w przypadku danego światła/oświetlenia i po szczegóły odsyła Cię do warunków technicznych czyli art.66 Ustawy. Oczywiście w tym artykule jest to ujęte baaardzo ogólnie. Jednakże Ustawa odsyła dalej do warunków szczegółowych, gdzie masz konkretnie określone co i jak ma wyglądać. Kryteria w wykazie czynności stanowią jak gdyby streszczenie szczegółowych warunków technicznych.

 

 

Dobranoc :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle rozumuję ale wynika z tego, że jeśli są określone usterki to należałoby sprawdzić tylko to co zostało wykazane w pokwitowaniu

 

Policjant zatrzymuje DR po kolizji bo pojazd przestał spełniać art Co trzeba zrobić żeby pojazd spełniał art? Wymienić elementy które muszą spełniać art żeby auto spełniało art Diagnosta sprawdza wiec wymienione elementy pod tym kątem Przy okazji czy Ty sprawdzasz coś więcej niż jest na pokwitowaniu ? 8)

 

[ Dodano: 21-03-2010, 16:45 ]

cyt

"A jakie mam inne wyjście...Zatrzymać pokwitowanie ...??? "

 

No właśnie Czy diagnosta może zatrzymać pokwitowanie lub mniej drastycznie dać N do pokwitowania? Powiedzmy , ze nasz ulubiony sierżant zatrzymuje DR i wystawia pokwitowanie za pseudo xenony a na badaniu koleś na bezczelnego zajechał z tą usterką Było o tym ze policjant może podważyć N diagnosty choć nadal uważam że za wyszczególnione w zaświadczeniu N usterki nie może Problem tylko w tym czy możne dojść do wniosku czy wymieniona w N usterka nie kwalifikuje się do N tylko do zładowania auta na lawetę czyli zakaz poruszania. 8)

 

Czy można dać N do N ? Koleś na obt dostał N, i znów na bezczelnego, aczkolwiek na zmianę kolegi przyjechał i nic nie naprawił ... 8)

 

[ Dodano: 21-03-2010, 17:01 ]

O to mi właśnie chodzi, że objaśnienia do wzoru każą wypełniać pkt.2 uwag a w WK każą po staremu pkt 1 ,,,
Co wpisujesz w tych punktach ? Zakładam, że wykreślasz spełnia nie spełnia ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant zatrzymuje DR po kolizji bo pojazd przestał spełniać art Co trzeba zrobić żeby pojazd spełniał art? Wymienić elementy które muszą spełniać art żeby auto spełniało art Diagnosta sprawdza wiec wymienione elementy pod tym kątem Przy okazji czy Ty sprawdzasz coś więcej niż jest na pokwitowaniu ? 8)

Ja to widzę tak. Jeśli policjant na pokwitowaniu napisał tylko kolizja drogowa to należy wykonać badanie na podstawie wszystkich punktów z zakresu tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.