Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

TO przytyk ze w Polce B mieszkam ?

 

mało, dwa światy, myślę o tym jak robimy badania,,,

nigdy nie wpadłbym na pomysł, by nas poróżnić ze względu na miejsce zamieszkania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałeś za pierwszym razem?
Domysły ? Wolę argumenty :)
nigdy nie wpadłbym na pomysł, by nas poróżnić ze względu na miejsce zamieszkania,,,
Poróżnić ? Przecież tu chodzi żeby robić jednakowo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , tylko jak do tego dojść przy zawiłych i głupich przepisach, skoro często te na prawdę proste rozumiemy różnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj idziesz do dentysty wyrywają Ci zęba Nadal jesteś Psujem Piejesz piwo robisz sex Chociaż nie jesteś kompletny w 100 % jest Ciebie 99% Za niedługo mają być naturalne implanty zębów idziesz tam wstawiają Ci brakującego zęba 1 %, zgodnego z normą bo na byle co się nie zgodzisz i jest Ciebie znowu 100% Piejesz piwo robisz sex

 

Zamiast % wstaw art 66 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Ciebie 99%

Tylko skąd mieć tę pewność, że 99% jest sprawne?

Masz sprawdzić 1% i czy po sprawdzeniu tego 1% można ocenić, że całość (100%) jest sprawne.

Czy nie lepiej ocenić, to co się sprawdzało (czli ten jeden ząb) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd mieć tę pewność, że 99% jest sprawne?
Ktoś na okresowym sprawdzał te 99 % a w zasadzie 100% Wyznaczasz jakiś termin na po kolizyjnym?Powiedz do kiedy ważne jest wiec te Twoje 1% Do jakiego terminu je wyznaczasz ? Przypisujesz to do terminu jaki był na obt . Jak wiec możesz odpowiadać za stan techniczny 99% pojazdu ?
jest Ciebie 99%

Tylko skąd mieć tę pewność' date=' że 99% jest sprawne?

Masz sprawdzić 1% i czy po sprawdzeniu tego 1% można ocenić, że całość (100%) jest sprawne.

Czy nie lepiej ocenić, to co się sprawdzało (czli ten jeden ząb) :-?[/quote']

 

Dopowiedzmy tę historię do końca Psuj z góry Cię przepraszam . W 2 tygodnie po wizycie u dentysty Pasuj dostał zawał serca . (To użeranie się z Jaroludem na forum może każdego wykończyć :-) ) Ledwo chłopaka wyratowali . Psuj wraca do siebie bo chce znaleźć winnego zaistniałej sytuacji . Chce oskarżyć dentystę bo ostatnio potwierdził jego dobry stan zdrowia w książeczce. Tam dentysta wpisał ze robił zęba 1% a resztę 99% sprawdzono 3 miesiące wcześniej , termin kolejnego badania zgodny z książeczką. Dentysta sprawdzał 100% Psuja? a po co ? Okazało się ze jeden z 5 lekarzy którzy potwierdzali dobry stan zdrowia dopuszczając do pracy na 1 rok naszego niezłomnego , kardiochirurg nie patrząc w badania Psuja się podpisał, chwast jeden nie wiedząc ze ten ma chore serce od dziecka. Kogo oskarży Psuj za niewykryte zagrożenie ? Tego który go całego badał czy tego który naprawił ząb?

 

Kolego Sebastianie My sprawdzając 1% pojazdu nie potwierdzamy sprawdzenia całego pojazdu to zostało zrobione na obt w 100% My mamy tylko sprawdzić zakres wpisany na pokwitowaniu Z tych 100% nastąpił uszczerbek na zdrowiu Na po kolizyjnym wyznaczamy jakiś termin ? No nie piszemy termin zgodny z DR. Wskazujemy co zostało naprawione i szlus. Gdyby nadeszła godzina W za usterkę której nie sprawdzałem na po kolizyjnym a była ona już na obt to do którego diagnosty zawita prokurator ? Do tego co nie widział jej na okresowym czy do tego który robił pokwitowanie ? Usterka może pojawić się po badaniu po kolizyjnym . Naprawiany był przód auta a dajmy na to strzeliły hamulce z tyłu . Proszę wskazać w moim pokwitowaniu po kolizyjnym co sprawdzałem a co uległo awarii i czy miało to związek z kolizją . Zgodziliśmy się już ze zakres okresowego to nie to samo co okresowe . Teza : Podzbiór badań po kolizyjnych zawiera się w zbiorze badań okresowych ? I wtedy mamy tzw zakres .... ? Czy sprawdzając lampę na po kolizyjnym jakoś inaczej ją badamy na okresowym ? Zakres i sposób badania jest ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(To użeranie się z Jaroludem na forum może każdego wykończyć )

Tia...skąd ja to znam...????? :x:x:D

 

Abo to Toja wina Ty mi tu pozwoliłeś zostać pamiętasz ? :)

 

To co druga runda ?

 

Mam trochę wyrzuty sumienia nakrzyczałem na kolegę Markes-a 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce oskarżyć dentystę bo ostatnio potwierdził jego dobry stan zdrowia w książeczce. Tam dentysta wpisał ze robił zęba 1% a resztę 99% sprawdzono 3 miesiące wcześniej

Czyli tak by wyglądał ten wpis:

"Zgodnie z wynikiem badania pojazd 1.spełnia wymagania art. 66."

A w uwagach 1, czy 2(?)

wpis "dokonano prawidłowej naprawy 'zęba' "

 

::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak by wyglądał ten wpis:

"Zgodnie z wynikiem badania pojazd 1.spełnia wymagania art. 66."

A w uwagach 1, czy 2(?)

wpis "dokonano prawidłowej naprawy 'zęba' "

 

Tak , dokładnie. Oczywiście w uwagach czyli punkt 1. I jeszcze: Następny termin badania : zgodny z DR . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dokładnie. Oczywiście w uwagach czyli punkt 1. I jeszcze: Następny termin badania : zgodny z DR . 8)

Wszystko co piszesz jest logiczne. Co więcej nawet bardzo logiczne. Lecz tu popełniasz zasadniczy błąd. Wymagasz aby wszystkie przepisy były logiczne zapewniam cię że nie są. Więc mamy wybór:

1. Robić zgodnie z logiką. - (panowie z TDT na kontroli wpiszą uwagi)

2. Robić zgodnie z literą prawa - ( panowie z TDT na kontroli nie wpiszą uwag)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes już nie mam wyrzutów ze na Ciebie nakrzyczałem :-)

1. Robić zgodnie z logiką. - (panowie z TDT na kontroli wpiszą uwagi)

Robimy zgodnie z ustawą , chciałeś napisać :-) Poza tym Pokaż to Panom z TDT a potem niech wpiszą uwagi :-)

2. Robić zgodnie z literą prawa - ( panowie z TDT na kontroli nie wpiszą uwag)
I znów, kiedy my robimy z literą prawa na dodatek w zgodzie z logiką :-)

Ty ciągle o tej interpretacji Jaka jest kolejność ważności przepisów prawa ? Ustawa czy interpretacja ? Co jest pierwsze ? :)

 

[ Dodano: 24-03-2010, 13:33 ]

Lecz tu popełniasz zasadniczy błąd. Wymagasz aby wszystkie przepisy były logiczne zapewniam cię że nie są.

 

Widzę ze zrobiłeś jakieś założenie co do znajomości mojej skromnej osoby . Nie popełniam błędu wiem ze są nie spójne . Po co to forum ? Żeby takie rożne nie spójności i babole znaleźć . I bez litości obnażyć , bo w jednym się z Tobą zgodzę. Mam wymagania żeby były spójne, Niech się starają wiec lepiej , a jak nie, to niech oddadzą pieniądze z naszych podatków które poszły na ich pensje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z postu kolegi "jarolud":

"Kolego Sebastianie My sprawdzając 1% pojazdu nie potwierdzamy sprawdzenia całego pojazdu to zostało zrobione na obt w 100% My mamy tylko sprawdzić zakres wpisany na pokwitowaniu Z tych 100% nastąpił uszczerbek na zdrowiu Na po kolizyjnym wyznaczamy jakiś termin ? No nie piszemy termin zgodny z DR. Wskazujemy co zostało naprawione i szlus."

No właśnie. Wszystko OK. Tylko jak postąpi prokurator, w razie W? Zresztą, jeszcze może prokurator i sąd zrozumie dlaczego napisałem, że pojazd spełnia warunki art. 66, mimo iż sprawdziłem tylko lampę. Ale "papuga" kogoś pokrzywdzonego w zdarzeniu które może mieć miejsce po tym moim badaniu dodatkowym, już napewno nie. Sam poszkodowany, jego rodzina z pomocą "papugi" wykończą mnie na amen. Jak Amen w pacierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, jeszcze może prokurator i sąd zrozumie dlaczego napisałem, że pojazd spełnia warunki art. 66, mimo iż sprawdziłem tylko lampę. Ale "papuga" kogoś pokrzywdzonego w zdarzeniu które może mieć miejsce po tym moim badaniu dodatkowym, już napewno nie. Sam poszkodowany, jego rodzina z pomocą "papugi" wykończą mnie na amen. Jak Amen w pacierzu.

 

Nie ma takiej opcji Popatrz co napisałeś : jak sąd, prokurator zrozumie to co takiego powie "papuga" żeby sąd zmienił zdanie? Niech Papuga udowodni ze sprawdzając zakres , lampa, sprawdziłem i potwierdziłem sprawdzenie całego auta. Jak wpiszesz że sprawdziłeś całe, obt, to ok a jak ze tylko lampę i resztę99% ktoś sprawdził na obt to idźcie z tą "papugą" do tamtego znaczy kardio... Jak byłeś dentysta , nic Ci nie zrobią jak kardiolog to i owszem. Nie wiem czy to dobre miejsce na pisanie o swoich lękach. Zawód stresogenny. Co do amen ... nie mieszajmy do tego Pana Boga :)

 

Nie chcę Cie straszyć ale jak będziesz skreślał oba to poświadczasz nie prawdę Pojazd po naprawie nie wrócił do art 66 ? Z tego miejsca pozdrowienia dla jednego wiadomego mi WK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ciągle o tej interpretacji Jaka jest kolejność ważności przepisów prawa ? Ustawa czy interpretacja ? Co jest pierwsze ? :)

Dla mnie najważniejsze jest by protokół pokontrolny panów z TDT był bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego jaroludzie :) , że dopiero teraz zrozumiałem o co ci chodzi...

i teoria ta ma 'ręce i nogi'.

ale...

Pojazd po naprawie nie wrócił do art 66 ?

Patrząc na to z innej strony: ze strony WK...

skoro DR zabrany przez policjanta za 'lampę' ma ważne BTP i ustalony termin następnego badania - to znaczy, że spełnia art 66. - poza oczywiście tą 'lampą'.

I jeśli do WK trafia zaświadczenie że 'lampa' już jest ok (diagnosta skreślił pkt 1 i 2), to WK powinien oddać dowód bo pojazd już spełnia art 66. I nie potrzeba tu zaświadczenie ze skreślonym pkt. 2.

Tak ja to widzę.

No i jeszcze ta nieszczęsna/niespójna/nielogiczna legenda do zaświadczenia (**) :?

 

Nie chcę Cie straszyć ale jak będziesz skreślał oba to poświadczasz nie prawdę

mógłbym poprosić o przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest by protokół pokontrolny panów z TDT był bez uwag.
To nie daj sobie głupot wpisać .
WK powinien oddać dowód bo pojazd już spełnia art 66.
Lampa z opla w hondzie :) Spełnia pojazd wtedy czy tylko lampa spełnia? Skąd WK ma więc wiedzieć, że lampa hondy w pojeździe honda ? :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd WK ma więc wiedzieć, że lampa hondy w pojeździe honda ? :-D
a stąd, że mają podpis "uprawnionego diagnosty" na zaświadczeniu ...

który to widział :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który to widział
Co widział ? Lampę I potwierdzam lampę i nic więcej a ze ona z opla w hondzie Co mnie to obchodzi skoro nie muszę potwierdzać ze pojazd spełnia ? 8) Panowie o tym już było . :)

 

[ Dodano: 24-03-2010, 19:21 ]

legenda do zaświadczenia
Czy ja wiem, że ona taka
nieszczęsna/niespójna/nielogiczna
No chyba jednak coś w sobie ma ona :)

 

[ Dodano: 24-03-2010' date=' 19:34[/i'] ]

który to widział
Może jeszcze inny przykład Volvo 40 rozbite lampy przód Auto w homologacji ma, ze może mieć xenon i h Wkłada lampy xenon, chociaż z fabryki wyjechał na h nie ma spryskiwaczy Piszemy zaświadczenie lampa i skreślamy oba punkty a koleś nie dołożył też samo-poziomowania I tak na obt nie mial xenonów teraz ma na dodatek nie ma osprzętu . Kto i kiedy ma to sprawdzić i potwierdzić ? Napiszesz sama lampa czy pojazd sprawdzając resztę wymaganego osprzętu ? Od dnia po kolizyjnego autu przybyło Udowodnią Ci ze po kolizji nie zrobiłeś zakresu wymaganego do sprawdzenia xenonów czy capną raczej tego z obt ?

 

[ Dodano: 24-03-2010, 19:37 ]

mógłbym poprosić o przykład?

 

Obym nie musiał dawać przykładu ...

 

[ Dodano: 24-03-2010, 19:55 ]

to znaczy, że spełnia art 66. - poza oczywiście tą 'lampą'.

 

No to pojazd spełnia czy nie , bo już nie wiem o co ci chodzi ? Jasne ze pojazd w 99% spełnia art Jak brakuje 1% - lampa to spełnia pojazd art 66 w 100% ? To że DR leży w WK co oznacza? Że pojazd ma wrócić do art w 100% żeby zwrócono DR. O tym też już było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze inny przykład Volvo 40 rozbite lampy przód Auto w homologacji ma, ze może mieć xenon i h Wkłada lampy xenon, chociaż z fabryki wyjechał na h nie ma spryskiwaczy Piszemy zaświadczenie lampa i skreślamy oba punkty a koleś nie dołożył też samo-poziomowania I tak na obt nie mial xenonów teraz ma na dodatek nie ma osprzętu .
Kto i kiedy ma to sprawdzić i potwierdzić ?

Rozumiem, że była kolizja i policjant wpisał uszkodzona lampa.

Badanie pokolizyjne: zakres badania i czynności kontrolne pkt 1 -10 ...

Przeczytaj sobie punkt 4. i podpunkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie straszyć ale jak będziesz skreślał oba to poświadczasz nie prawdę Pojazd po naprawie nie wrócił do art 66 ?

 

Ja skreślam "oba"i WK je odbiera(jeszcze nie zdarzył się zwrot),czy możesz "zdradzić" jak TY robisz?

 

Przestanćie z tymi procentami ,to tak jak z :TEY

Kiedys byl taki kabaret-

Laskowik,Smolen i Bolek prezentowali skecz o traktorze.

Bolek narzekal,ze kolo od traktoru jest zepsute i caly traktor jest do dupy.

Laskowik go opierniczyl i nakazal mu myslec prawidlowo-tak,jak w tamtych czasach myslec powinien kazdy obywatel PRL-u,czyli -nie jest tak zle z tym traktorem,bo trzy kola sa dobre ! :)

Wazne jak brzmi ! Trzy dobre !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skreślam "oba"i WK je odbiera(jeszcze nie zdarzył się zwrot),czy możesz "zdradzić" jak TY robisz?

 

Nie skreślam obu pkt i WK to brały, do momentu, aż mi jeden WK zwrócił i pismo napisał ... :-) Trzymam je sobie w honorowym miejscu. Bo wiesz :-) sprowokowali mnie :x

 

[ Dodano: 24-03-2010, 20:31 ]

Bolek narzekal,ze kolo od traktoru jest zepsute i caly traktor jest do dupy.

Laskowik go opierniczyl i nakazal mu myslec prawidlowo

 

Super :D

 

[ Dodano: 24-03-2010, 20:34 ]

Ja skreślam "oba"i WK je odbiera
A jak się zreflektują? Kto znowu winny będzie ? Dali Ci na piśmie, że tak sobie życzą ? :x

 

Skoro łyki ... znaczy przepadło Tym razem nam się upiecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że była kolizja i policjant wpisał uszkodzona lampa.

Badanie pokolizyjne: zakres badania i czynności kontrolne pkt 1 -10 ...

Przeczytaj sobie punkt 4. i podpunkty.

 

No w końcu ktoś na to wpadł Brawo !

Wpisał po kolizyjne W zaleceniach skierowuje na badanie: lampa przód. Prawda taka że tam cały przód pojazdu rozbity, masz kosztorys lub widziałeś auto na blacharni za ścianą. Jak przekazać WK na zaświadczeniu, że zgodnie z pokwitowaniem nie tylko lampa była badana ? Że sprawdziłeś i resztę uszkodzonych elementów pojazdu i potwierdziłeś ze jest ok i WK może spokojnie wydać DR ? Skreślając oba punkty napiszę że coś więcej było sprawdzane jak lampa, na to policjant skierował . Mam xero takiego pokwitowania

A co z tym? Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia. 8)

 

[ Dodano: 24-03-2010, 21:09 ]

A ja skreślałem i skreślam dalej
Ale pewny jesteś? Czy jednak masz jakieś wątpliwości ? Nie wiem czy ta miłość przetrwa Ty WK tak. Czy WK Ciebie ... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.