Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być rolą SKP ślęczenie nad kompem i analizowanie jakichś raportów...

 

Już raz pisałem o tym, że nie jesteśmy informatykami /nikt tego od nas nie wymaga/ i najpierw należałoby pracownika przeszkolić :) potem podnieść mu pensję :-D::D a dopiero na końcu wymagać :evil:

 

a nie wszystko od d. strony, o!!!

 

a z e-maila tez ktoś Cię szkolił? raport to bardzo podobny przekaz informacji... ja pisałem, że są tylko 2 linijki w które należy zerknąć i tyle.

 

Ja nikogo nie zamierzam zmuszać do „ślęczenia” nad raportami…informujemy tylko o możliwości jaka jest dana stacjom w celu upewnienia się, że wszystko jest ok…a tak naprawdę to jest wybór każdego z Was, tyle, że później różnie to wygląda…

 

epickie! :) ale mam wrażenie, że już o tym wspomniałem tylko, że ja mam "kółko ze strzałką" do góry a Agnieszka "kółko z krzyżykiem w dół" przy nicku ;)

 

Uważam, że dywagacje na temat przymusu czy braku przymusu "ślęczenia" nad raportami powinien zamknąć cytowany tu fragment postu Agnieszki. Ciągłe wałkowanie czy raporty są potrzebne czy nie do niczego nie prowadzi :) Uznajmy wolną wolę każdego z nas :)

 

A więc mili Państwo... czekajmy czym teraz zaskoczy nas CEPiK... pora na nowe wyzwania bo wieje nudą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

zastanawiam się, co z ta moją płcią...nie wiem, jakiś problem?

 

dosyć naturalne są chyba odruchy zwykłej uprzejmości i chyba z tego powodu nikt nie idzie od razu do łazienki...

 

tak jak napisałam, jesteś bakunyu bardzo docenionym pod względem pomocy userem, ale może różni nas sposób pisania, charakter wypowiedzi, cokolwiek, co powoduje, że coś może lepiej trafiać do kogoś a coś gorzej...

 

a co do tego, że masz "kółko ze strzałką" do góry a Agnieszka "kółko z krzyżykiem w dół" przy nicku", to specjalnie dla Ciebie - mam już takie samo kółko ze strzałka co Ty :)

 

tak jak ty chcesz zamknąć temat raportów, tak ja będę wdzięczna za odczepienie się raz na zawsze od mojej płci, jako argumentu na jakieś tam Twoje kompleksy niedocenienia...

 

ok, off topic...jeśli admin/moderator chce, niech tego posta przeniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując mój poranny post:

 

16.05 - dla mnie fajrant, od 7.00 co dwie godziny próbuję otworzyć raport /bo mi zależy/ i co? i PUPA!!!

Pewnie przede mną kolejna nieprzespana noc :cry: bo przecież jak ktoś (nie)słusznie zauważył raporty dostępne są 24h :razz:

 

Ciekawe czy nadal tak twierdzi?

 

ps. bakunyu, z e-maila nikt mnie nie szkolił, bo nie musiał, powiem więcej - "popełniłem" w życiu kilka wdrożonych aplikacji bazodanowych /oczywiście nie formatu CEPiK/ więc nie dziw mi się, że ja z kolei nie mogę wyjść z podziwu nad pewnymi rozwiązaniami przyjętymi w CEP.

 

17.18 - nadal pupa.

18.08 - jw.

 

A następnego dnia:

7.25 - pupa

koniec serialu

przestało mi zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mili Państwo... czekajmy czym teraz zaskoczy nas CEPiK... pora na nowe wyzwania bo wieje nudą

Szykuje się coś nowego ?W rozmowie z Agnieszką wspomniałem o zapomnianym projekcie ustawy o CEPiK ,czyżby o to chodziło ?

zastanawiam się, co z ta moją płcią...nie wiem, jakiś problem?

Mi nie przeszkadza ,przynajmniej nie przeszkadzała do godziny 16.02 :D . To teraz mam mówić Pan zamiast Pani ? :D

Dzięki za pomoc ,wystarczyły dwa telefony żebym dowiedział się gdzie popełniłem błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się coś nowego ?

oby ;) inaczej będzie nuda i same off topic ;)

a jak nie to nie... może chwila spokoju nam się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej będzie nuda i same off topic

Nie będzie ,przeniesiemy się do tematu pitu ,pitu . :D

oby

Myślałem że coś więcej bąkniesz ,jakiś mały przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyły dwa telefony żebym dowiedział się gdzie popełniłem błąd

 

Prawda jakie to proste? I tak powinno być.

 

Tylko widzisz Dario, przyjacielu :) , raczej nie w moim przypadku, bo mam niejakie wrażenie, że wczorajsza paczka zawiera błąd, a za chiny ludowe raportu dostępnego przecież 24h od rana otworzyć nie mogę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale po co dzwonić i czas zabierać, skoro powinienem mieć dostęp do "swojego" raportu i z niego przeczytać co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki komunikat:

"W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie"

 

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy wykonuję OBT na pokwitowaniu policji za brak badań. Co robię nie tak :evil: , że CEP odrzuca to badanie i pokazuje błąd :?::o . A może to wina oprogramowania, hmmmmmm :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robię nie tak

Pomimo nie wpisywania numeru DR masz wysłać badanie do CEP -a .

Masz telefon do mnie to dzwoń ,właśnie to dzisiaj przerabiałem z Agnieszką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo nie wpisywania numeru DR masz wysłać badanie do CEP -a .

 

Tak właśnie robiłem do tej pory i za każdym razem w raporcie mam ten sam komunikat. Nieważne czy w poz. "Typ dokumentu" wpisuję "XX", czy"DR" ( w poz. zamiast nr. DR = "Z" ), przy OBT na pokwitowaniu policji zawsze jest tak samo, czyli źle. Hmmmmm, muszę dotrzeć do pierwszych raportów z tymi błędnymi numerami i porównać, czy błędne jest "całe badanie", czy tylko to drugi raz wysłane :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę dotrzeć do pierwszych raportów z tymi błędnymi numerami i porównać, czy błędne jest "całe badanie"

Najprawdopodobniej za pierwszym razem nie poszło wcale. Sprawdź paczkę z dnia w którym robiłeś pierwszy wpis . Na jakim programie pracujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ?, na PATRONACIE

Tak myślałem,witaj w klubie.

Na 99,99% badanie nie poszło za pierwszym razem i dlatego masz taki komunikat po zrobieniu korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,99% badanie nie poszło za pierwszym razem i dlatego masz taki komunikat po zrobieniu korekty.

 

Czy można to jakoś "dosłać"?, tylko jak - przecież wpisane mam wszystko poprawnie a CEP i tak odrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można to jakoś "dosłać"?

Musisz zadzwonić do informatyków z ITS . Ja sobie odpuściłem, przy takiej ilości błędów jaką my mamy to pryszcz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to pokłosie niemożności dodania samej opłaty ewidencyjnej w nowej pozycji rejestru, przez co zmuszeni jesteśmy do wykonywania jakiejś dziwnej korekty badania. Tylko ja się pytam: jaka korekta? kto i co koryguje?

 

to tylko taka moja luźna dywagacja na + dla cepa :)

 

ps. już nie pracuję na patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław - podoba mi się Twój wpis, w pytaniu zadanym sam sobie odpowiedziałeś

 

...niemożności dodania samej opłaty ewidencyjnej w nowej pozycji rejestru

 

czyli jest badanie do którego chcesz dodać opłatę ewidencyjną, czyli od tego badania kiedyś kiedy było robione nie pobrałeś opłaty ewidencyjnej, nie pobrałeś opłaty to to konkretne badanie nie było podczas robienia paczki wstawione przez PARTONAT do XMLa przesyłanego do CEPiKu, badania nie było w przesłanym pliku więc go nie ma w bazie SI Cepik.

 

...przez co zmuszeni jesteśmy do wykonywania jakiejś dziwnej korekty badania.

teraz tą opłatę pobrałeś, odnalazłeś badanie i zaznaczyłeś "opłata pobrana" to badanie uległo modyfikacji, opłata pobrana więc PATRONAT umieszcza badanie w paczce XML do Cepiku (ale zawiera informację że zostało zmodyfikowane), wysyłasz paczkę.

 

SI Cepik próbuje odnaleźć to badanie i je zmodyfikować - no ale tego badania nie ma, bo wcześniej nie było wysłane więc nie może dokonać jego korekty no i dostajesz komunikat:

"W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie"

 

rozwiązanie jak to poprawnie wysłać jest bardzo proste

i możesz się o nim dowiedzieć w kilka minut

 

mała podpowiedź

dzwonisz do kogoś kto wie >>>>>>>>>>> SD

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu dostane zrąbki od niektórych użytkowników, iż jestem niereformowalną jednostką społeczną ale... poświeciłem trochę prywatnego czasu i chyba czeka mnie wizyta u okulisty.

Ściągnąłem wszystkie paczki -ponad 170 sztuk- z góry przepraszam za obciążenie serwera CEPIKU i .... na ponad 14000 badań -0 błędów :D - wszystkie przeszły poprawnie

Przeprowadziłem to naprawdę rzetelnie i przy takim wyniku mogę powiedzieć z pewnością, iż - Dobry program na stacji + Czytnik 2D + dobry generator paczek w moim przypadku daje 100% pewność iż .............. Tu proszę sobie skomętować po swojemu :evil:

Krytyki oczekuję od osób, które zrobiły ze swoimi "paczkami" coś podobnego :D a nie teoretyków informatyki- pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.